نماز استغاثه به فاطمه (قسمت دوم)

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت نماز استغاثه به فاطمه (قسمت دوم)

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mojahed.din در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)
  • نویسنده

mojahed.din
    کاربر
    تقریبا پارسال مطلبی در همین رابطه گذاشتم که سید حسن ابطحی در کتاب انوار الزهرا سجده به فاطمه را واجب و سجده به الله را مکروه میداند. روافض عزیز هم پاسخی یا ردیه ای بر آن پست من ندادند و نشان میدهد که سکوت نشانه رضایت و تایید مطلب میباشد.

به اینجا مراجعه کنید

http://islamtxt.net/?q=content/forum/1791

امسال هم منابع دیگری را ذکر میکنم در خصوص استغاثه و پرستش فاطمه نزد رافضه

بحار الأنوار للمجلسي (1111 هـ) الجزء91 صفحة30

http://www.yasoob.com/books/htm1/m013/13/no1370.html

استغاثة أخرى : روى المفضل بن عمر عن أبي عبد الله ع : قال إذا كانت لك حاجة إلى الله وضقت بها ذرعا فصل ركعتين فإذا سلمت كبر الله ثلاثا وسبح تسبيح فاطمة ع ثم اسجد وقل مائة مرة ” يا مولاتي فاطمة أغيثيني “ ثم ضع خدك الأيمن على الأرض وقل مثل ذلك ثم عد إلى السجود وقل ذلك مائة مرة وعشر مرات واذكر حاجتك فان الله يقضيها

یعنی: استغاثه دیگر: مفضل بن عمر از ابی عبد الله ع روایت کرده که گفته است : اگر حاجتی نزد خدا داشتی و توانایی انجامش نداشتی پس دو رکعت نماز بخوان هنگامی که سلام دادی سه بار تکبیر بگو و تسبیحات فاطمه را بخوان سپس سجده کن و صد بار بگو «ای مولای من فاطمه مرا یاری بده» سپس سمت راست صورتت را بر زمین قرار بده و دوباره صد بار بگو «ای مولای من فاطمه مرا یاری بده» سپس به سجده معمولی برگرد و صد و ده بار مجددا همین را بگو و حاجتت را بگو که الله حاجتت را میدهد

بحار الأنوار للمجلسي (1111 هـ) الجزء99 صفحة254

http://www.yasoob.com/books/htm1/m013/13/no1378.html

12 – قبس المصباح : روى المفضل بن عمر عن أبي عبد الله ع قال : إذا كانت لك حاجة إلى الله وضقت بها ذرعا فصل ركعتين فإذا سلمت كبر الله ثلاثا وسبح تسبيح فاطمة ع ثم اسجد وقل مائة مرة : يا مولاتي فاطمة أغيثيني ثم ضع خدك الأيمن على الأرض وقل مثل ذلك ثم عد إلى السجود وقل ذلك مائة مرة وعشر مرات واذكر حاجتك فإن الله يقضيها

بحار الأنوار للمجلسي (1111 هـ) الجزء99 صفحة254

http://www.yasoob.com/books/htm1/m013/13/no1378.html

13 – البلد الأمين : تصلي ركعتين فإذا سلمت فكبر الله ثلاثا وسبح تسبيح الزهراء ع واسجد وقل مائة مرة : يا مولاتي يا فاطمة أغيثيني ثم ضع خدك الأيمن وقل كذلك ثم عد إلى السجود وقل كذلك ثم ضع خدك الأيسر على الأرض وقل كذلك ثم عد إلى السجود وقل كذلك مائة مرة وعشر مرات واذكر حاجتك تقضى

مستدرك الوسائل للميرزا النوري (1320 هـ) الجزء6 صفحة313

http://www.yasoob.com/books/htm1/m012/10/no1094.html

6891 / 3 – البحار : عن قبس المصباح للصهرشتي تلميذ شيخ الطائفة عن المفضل بن عمر عن الصادق (ع) قال : (إذا كانت لك حاجة إلى الله وضقت بها ذرعا فصل ركعتين فإذا سلمت كبر الله ثلاثا وسبح تسبيح فاطمة (ع) ثم اسجد وقل مائة مرة : يا مولاتي فاطمة أغيثيني ثم ضع خدك الأيمن على الأرض وقل مثل ذلك ثم عد إلى السجود وقل ذلك مائة مرة وعشر مرات واذكر حاجتك فإن الله يقضيها)

ورواه الشيخ إبراهيم الكفعمي في البلد الأمين : هكذا : تصلي ركعتين فإذا سلمت كبر الله ثلاثا وسبح تسبيح الزهراء (ع) واسجد وقل مائة مرة: يا مولاتي يا فاطمة أغيثيني ثم ضع خدك الأيمن وقل كذلك ثم ضع خدك الأيسر على الأرض وقل كذلك ثم عد إلى السجود وقل كذلك مائة مرة وعشر مرات واذكر حاجتك تقضى

الأسرار الفاطمية لمحمد فاضل المسعودي صفحة36

وروي في كيفية التوسل بالزهراء أن تصلي ركعتين فإذا سلمت فكبر الله ثلاثا وسبح تسبيح الزهراء (ع) واسجد وقل مائة مرة : يا مولاتي يا فاطمة أغيثيني ثم ضع خدك الأيمن وقل كذلك ثم عد إلى السجود وقل كذلك ثم خدك الأيسر على الأرض وقل كذلك ثم عد إلى السجود وقل كذلك مائة مرة وعشر مرات وأذكر حاجتك تقضى

شرک که شاخ و دوم ندارد…

***مجاهد دین***

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    و البته سلام علیکم.

خداوند چرا استثنا کرده؟ سجده ای که برای افضلیت بوده، نشان از تکریم و تعظیم ندارد؟ اگر جواب منفی است، شما ک دلیل دیگر برای سجده بیاور. در نظر من اگر تعظیم نباشد، عبادت است. خداوند دستور به عبادت آدم داده؟

موضوع بعدی اینست که شیطان را فرشته می دانید؟

اگر تخلف ابلیس را خواست خداوند بدانیم در حالیکه خود ملعونش ناتوان از عدم سجده باشد، جبر برداشت نمیشود؟ ان ابلیس به خاطر خواست خداوند باید به جهنم برود؟ این جبر نیست؟

در مورد حضرت یوسف علیه السلام، چه لزومی به تکرار است؟ وقتی عمل کبار انجام شد و منع نشد، اصل این نیست که اشکالی ندارد؟ خواست خدا برچه تعلق گرفته بود که برادران آمدند و یوسف را سجده کردند؟

من ندیدم که در متن آمده باشد سجده بر صدیقه کبر سلام الله علها واجب باشد. اگر هست لطفا نشان دهید.

ضمن اینکه بنده سجده ه را به کدیگر تشبیه نکردم، لکن نتیجه گرفتم که به جهت نقل آن دو مورد در قرآن که یکی دستور خداوند و دیگری عمل رسول خدا و در حضور رسول خدا می باشد، ایرادی گرفته نشده است. پس این سجده هم ایرادی ندارد چرا که همان هدف آن دو سجده را دارد.

و اینکه من کجا مدعی سجده احترامی شدم؟ نوشتم سجده برای تعظیم. ضمن اینکه آن را هم مدعی نشدم بلکه در جواب آقای محراب نوشتم.

.

عمامه آخوندها خالی است مانند کله کسانی که این گونه حرف ها را میزنند. البته شاید از رو عدم آگاهی باشد اما انتظار می رود که به دنبا آگاه باشند. زدن حرف های بودار و نیش دار نشان از آن دارد که طرف برای فهم مطلب نیامده.

خالی بودن عمامه مهم نیست، مهم اینست که دست خالی نباشد و البته کله.

علامت پرچم شما هم بماند وقتی که اصرار به دانستنش داشتید.

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام علیکم.

واذكر حاجتك فإن الله يقضيها

و حاجتت را بگو که الله حاجتت را میدهد

.

اگر بتونی یه تعریفی هم از شرک ارائه بدی ممنونت میشم.

و اینکه آیا سجده به غیر خدا شرک است؟

و اینکه در آن مقاله آن ادامه که گفته الا انه لایمکن…. چی شد؟

و اینکه این یدعوا یعنی چه؟

و اینکه پرستش یعنی چه؟ یعنی استغاثه؟

بررسی هم که حرام است. ولی روی مفضل بن عمر. از مفضل کی گفته؟

تکرار یک روایت مفهومش چیست؟ تعدد روایت میشود؟

فكبر الله ثلاثا وسبح تسبيح الزهراء (ع). با حاله.

Mehrab
    کاربر
    ادامه سخنان مولف:
    إلا انه لا يمكن غض النظر عن هذه الحقيقة وهي انه لم يرد نهي عن السجود لغير الله فليس عندنا أي دليل على حرمة السجود لغيره تعالى .
    وبناءا على ذلك فإن امر الله بالسجود لغيره في موضع ، يستطيع الانسان ان ينفذ هذا الامر وليس عليه شيئ ،
    إذ قبل قديما :ما من عام إلا خص كما سجدت الملائكة لآدم عليه السلام وسجد اخوة يوسف ليسوف كما اننا نقول في سجدة السهو بسم الله وبالله والسلام عليك ايها النبي ورحمة الله وبركاته…
    با اين حال او نمي تواند ازاين حقيقت چشم پوشي كند كه نهي از سجده كردن به غيرخدا وجود ندارد وبراين اساس،خداوند به او امر به سجده به ديگري را درموضع ديگري داده
    انسان مي تواند ازاين امر استفاده كند وبر او ايرادي نيست
    همانطور كه ازپيش ملائكة برآدم سجده كردن وبرادران يوسف به يوسف ع ،ما همچنين درسجده سهو مي گوئيم بسم الله وبالله والسلام عليك ايها النبي ورحمة الله وبركاته

-1سجده دراينجا سجده تعظيم وبزرگداشت است نه سجده به قصد عبادت وپرستش
    -2سيد البطحي سجده به فاطمه س را تشبيه به سجده ملائكه به ادم وبرادران يوسف ع كرده است
    واين موضوع را روشن مي سازد براي اينكه ملائكه به قصد پرستش به ادم سجده نكردند بلكه سجده شان سجده تعظيم وبزرگداشت بود

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    چرا سلام چیز بد و نامناسبی است؟

تعریف شرک؟ از اون بدون شاخ و دم ها.

تعریف پرستش؟

و اینکه کجا گفته که صدیقه طاهره سلام الله علیها را پرستش کن؟

سجده برای تعظیم باشد اشکال ندارد. این خوبه. یک قدم رو به جلو و سازنده است قدیم تر شرک بود مثلا در حرم ثامن الحجج علیه السلام.

حالا این سجده اگر برای صدیقه طاهره سلام الله علیها باشد مشکل دارد؟

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    تعریف شرک؟پرستش؟استغاثه؟

یه جای دیگه هم نوشتم ولی برای محکم کاری اینجا هم مینویسم که؛

زشت نیست که هر چی به پشت دندانهایتان رسید را به جلوی دندانهایتان منتقل کنید و بعد که از شما سوال شد از کادر خارج بشوید و از کادر خارج بشوید و از کادر خارج بشوید….

abdollah1393
    کاربر
    جناب عبد الحسین ، عجبا شما که می فرمایید “واذكر حاجتك فإن الله يقضيها -و حاجتت را بگو که الله حاجتت را میدهد” کمی تعقل کنید که چرا سجده اش را به غیر خدا میکنید آنوقت حاجتش را از خدا می خواهید ؟؟؟ این دقیقا همان مفهوم شرک است که بدنبال تعریفش می گردی . و آقای محراب گرامی سری به سایت های مهم تشیع بزن از جمله islamquest.net به آدرس http://islamquest.net/fa/archive/question/fa5409
    و ببین که خود علمای شیعه معتقدند سجده قبل از اسلام برای تکریم و بزرگداشت بوده و پس از اسلام از حالت تکریم خارج شده و به عبادت تبدیل گشته . اگر در داستان خلقت آدم و ماجرای برادران یوسف و امثالهم سجده انجام شده همه این موارد قبل از اسلام بوده و معنی آن بزرگداشت بوده اما سجده شما برای غیر خدا پس از اسلام است و معنی جز عبادت غیر خدا و شرک ندارد. بنده خودم شیعه هستم اما از آنچه شما برای خدا شریک می گیرید به خدا پناه می برم “أني بريء مما تشركون”

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام علیکم.

ضمن اینکه بنده همچنان منتظر هستم تا دوستان لطف کنند و تعریف شرک را بفرمایند. بعد از آن دنبال مصداق بگردند.

اما شما برادر عزیز دقت فرمایید که اگر از حالت تکریم خارج گردیده، چرا در قرآن ثبت شده؟ سجده بر آدم بوده اما چه چیزی را هدف گرفته؟ راهنمایی کنم که میتوانید به دعای توسل هم مراجعه کنید.

ایراد دوست شما به سجده بود. ایراد شما ظاهرا به تقاضای حاجت است. جوابتان در همان الوسیله ای نهفته که در قرآن هست.

حالا اینکه شیعه هستید و معنای این کار را نمی دانید یه سر سوزن جای سوال دارد.

bi_siasate-gharib
    کاربر
    دوست عزیز، سجده ای احترامی، اختراع کردید دستتون درد نکنه، بنده هم به دوستام میگم برای احترام پدرشون مانند سیکهای هندی اونو سجدش کنند! {علامت پرچم سیکها: ((|)). وعلامت پرچم شما((|))
    ‏.
    جالب اینجاست که عمامه سیک ها مانند آخوندان توخالی است.‏‎

bi_siasate-gharib
    کاربر
    سجده ملایکه به آدم، و سجده برادران یوسف ، هیچ ارتباطی به سجدی تعظیمی ندارد، در واقع الله به استثنا به ملایکه دستور داد آدم را سجده کنند تا نشانه ی افضلیت آدم بر بقیه باشد، ببینید وقتی ابلیس این کار را نکرد خداوند بخاطر سرپیچی او از دستوراتش مردودش کرد، همانطور که میدانیم فرشتگان معصومند. اما چطور میشود فرشته معصوم سرپیچی کند؟ درواقع این خواست و اراده خداوند بود……. … .
    برادران یوسف به دو علت اورا سجده کردند: 1. معذرت خواهی.2. خواست خداوند برای تعبیر خواب یوسف که این هم اثبات حکمت او تعالی است… اگر اینطور نیست، پس چرا بقیه یوسف را سجده نکردند؟ و چرا برادران برای بار دوم چنین کاری نکردند؟ شما سجده فاطمه را به سجده برادران یوسف و آدم تشبیه کردید درسته؟پس چرا عالمتون سجده به فاطمه را واجب دانسته، در حالی که سجده ی برادران به یوسف واجب نبوده و از روی احساس معذرت بود. و آیا سجده به فاطمه خواست خداوند بود؟؟ آیا می توانید ثابت کنید که این هم مانند آن دو، خواسته ی خداست؟. .. . .
    ‏{124000پیامبر آمدند تا نشر توحید کنند، آن وقت همه مردم بهانه ی تعظیم بزرگان را میگرفتند و سخنان انبیا را نفی میکردند…. .
    ‏.

bi_siasate-gharib
    کاربر
    .
    گفتید: خداوند چرا استثنا کرده؟=چرا ندارد خداوند خیلی چیز ها را استثنا کرده و آن را نیز در قرآن بیان داشته، آیا درمورد فاطمه همینطوره؟=. سجده ای که برای افضلیت بوده، نشان از تکریم و تعظیم ندارد؟ اگر جواب منفی است، شما ک دلیل دیگر برای سجده بیاور.=دلیل را شما بیاور که افضلیت نشان دادن إنس بر بقیه مخلوقات چگونه باشد؟ دقت کن: ابلیس به خاطر تعظیم آدم که غرورش نمیشکند! بلکه بخاطر اینکه ابلیس خود را بر آدم افضل میدانست و میگفت من از آتشم، او از خاک، آتش افضل تر از خاک است وغیره..=. در نظر من اگر تعظیم نباشد، عبادت است.==نظرتو بیجا کرده، از کجا میدانی. عبادت است، آیه یا حدیثی روکن.=. خداوند دستور به عبادت آدم داده؟=خیر=.
    .
    .

bi_siasate-gharib
    کاربر
    گفتید: موضوع بعدی اینست که شیطان را فرشته می دانید؟.==طبق آیات قرآن او از جنیان است==.
    .
    .
    گفتید: اگر تخلف ابلیس را خواست خداوند بدانیم در حالیکه خود ملعونش ناتوان از عدم سجده باشد،==ناتوان نبود، بلکه غرور بیش از حدی داشت==. جبر برداشت نمیشود؟ ان ابلیس به خاطر خواست خداوند باید به جهنم برود؟ این جبر نیست؟==من از شما تعجب میکنم که به خواست خداوند جبر میگویید! اما اشکال ندارد چون الله جبار است، دقت کن: خداوند در آینده دجال را خلق میکند و به او قدرت میدهد، تا بدینوسیله مؤمنین را مورد آزمایش قرار دهد، تو به این چی میگی؟ جبر؟ یا اراده خدا؟… مردم برای دفاع از شرک دست به چه کارهایی که نمیزنند!==.
    .
    .

bi_siasate-gharib
    کاربر
    گفتید: در مورد حضرت یوسف علیه السلام، چه لزومی به تکرار است؟.==مردم به تواتر یک عمل بیشتر اطمینان دارند تا بایک بار انجام دادن آن، وعدم تکرار بدان معناست که عمل خوبی نیست و نباید تکرار شود==. وقتی عمل کبار انجام شد و منع نشد، اصل این نیست که اشکالی ندارد؟==از کجا میدانید منع نشد حدیث یا روایتی در این مورد داری بفرما، ببین کسی که برای اولین بار و از روی احساس وشرمندگی مرتکب امری شد به او فتوای شرک نمیدهند. و داستان سجده برادران به یوسف حکایت میشود ولی هرگز از آن سجده بعنوان عبادت و تعظیم بکار نرفته.==. خواست خدا برچه تعلق گرفته بود که برادران آمدند و یوسف را سجده کردند؟==خواست خداوند این بود تا خواب رسولش را به حقیقت برساند. درمورد خواست خدا وسرنوشت وغیره بهتره سوال نکنی.==.
    .
    .

bi_siasate-gharib
    کاربر
    .
    گفتید: من ندیدم که در متن آمده باشد سجده بر صدیقه کبر سلام الله علها واجب باشد. اگر هست لطفا نشان دهید.==به نظر تو واجب یعنی چی؟ . وقتی عالمتون سجده به فاطمه را جایز دانسته چه نیازی است شما این عمل را با عمل برادران یوسف قیاس کنی! چون بعد از آن نه تنها کسی دستور سجده به یوسف را نداد بلکه خود برادران مرتکب چنین امری نشدند. اون درحالی است که ملای شما سجده به فاطمه را برای همگان چه در زمان خودش جایز میداند… به ملایت بگو: عزیزم سجده ی برادران به یوسف تکریم او نبود بلکه معذرت خواهی بود حالا ما چرا فاطمه را سجده کنیم؟؟==. ودر آخر به شیعه بگم هرگز در امور عقیدتی قیاس نکند، قیاس فقط در مسایل فقهی وفرعی جایز است مثل حکم آبجو که از طریق قیاس آن باشراب حکمش را معلوم میکنیم.
    .
    .

bi_siasate-gharib
    کاربر
    گفتید: ضمن اینکه بنده سجده ه را به کدیگر تشبیه نکردم،==تو خودت گفتی ملاتون تشبیه کرده و خیلی به این مسئله پافشاری کردید پستت رو بخون==. لکن نتیجه گرفتم که به جهت نقل آن دو مورد در قرآن که یکی دستور خداوند و دیگری عمل=برادران= رسول خدا و در حضور رسول خدا می باشد، ایرادی گرفته نشده است. پس این سجده هم ایرادی ندارد چرا که همان هدف آن .یک. سجده را دارد.== بازهم تکرار میکنم که اگر شخصی اولین بار از روی جهل احساس وشرمندگی مرتکب أمری شد، ماخده نمیشود، همین جریان عذر به جهل… مطالب رو درست بنویسید.==.
    .
    .
    گفتید: و اینکه من کجا مدعی سجده احترامی شدم؟ نوشتم سجده برای تعظیم.==برای تعظیم کسی سجده نشده و اگر میگفتی برای احترام، به نفعت بود==. ضمن اینکه آن را هم مدعی نشدم=شدی پستت رو بخون=. بلکه در جواب آقای محراب نوشتم.=در جواب هرکی نوشتی ولی ادعا کردی=.
    .
    .
در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.