شیعه و شرک در قرآن

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت شیعه و شرک در قرآن

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کلمه در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 67)
  • نویسنده

bi_siasate-gharib
    کاربر
    گفتی:علی بن موسی الرضا اصلا آگاهی نامحدود ندارد حتی پیامبر آگاهی نامحدود ندارد>>چه بهتر که این عقیده رو داری!< < بعد هم شما اگر کمی فکر کنی می فهمی اگر از آنها خواسته نامحدود داشته باشید لازم می آید علم نامحدود داشته باشند>>که ندارند< < پس سخن شما باطل است>>چرا؟ من فکر نکنم شما خواسته محدود داشته باشید، لطفأ سری به قبر امام بزنید!< <. خواسته باید به اندازه توانایی شخص باشد>>پس این شخص مانند منه! هم قدرتش هم توانایی اش درسته؟ اگه اینطوره پس باید بدونی امام رضا توانایی عادی دارد و هرگز نباید صدها هزار نفر دور قبرش حتی با فاصله کشوری از او مدد بخواهد. طبق سخن خودت آ.< < از خدا هم همه چیز بخواهید چون علم نامحدود و قدرت نامحدود دارد.>>آفرین خودتون اعتراف میکنید که همه چیز و همه جا نباید از رضا طلبید درسته؟< <. . .

bi_siasate-gharib
کاربر
گفتی:خیر ما همچنین نسبتی نداده ایم مگر همه قدرتها از خداوند نیست.>>بله! عجبا که این سخنو از یک شیعه میشنوم< <. اگر همه قدرت ها از غیب می آید.>>مثلأ خداوند بخواهد به کسی کمک بکند واورا شفا دهد کاملأ آشکارا و بصورت معجزه آسا این کار را میکند. البته شما امداد غیبی رو متوجه نشدید مثلا من نه خدارو می بینم و نه رضا رو، ولی اگر از خدا و یا رضا مدد بخواهم و جواب بگیرم این میشود امداد غیبی! که این امداد و مدد فقط از خدا بر میاد چون حی وحاظر و ناظر است، نه رضا که انسانی کاملأ معمولی که نزد خدا محتاج روزی خود خداست!< <. پس اگر شما هم به من کمک کنید میشود امداد غیبی>>این سخنت تناقض آمیز بود، کمک کردن من به شما کجاش غیبی هستش؟ من بهتون چیزی بدم غیبی هستش؟.< <. . .

bi_siasate-gharib
کاربر
گفتی: ما نگفتیم از خدا نخواست>>خدارو شکر که میگید موسی علیه السلام از خدا خواست.< <. چرا قوم موسی خودشان از خدا نخواستند.>>از کجا میدانید نخواستند. ما هزار و اندی بار میگیم توسل به دعای زنده جایزه، اگه زنده شنونده باشه، به آیات فوق نظری بیفکن!. ببینم شما خودتون رو به قوم حضرت موسی تشبیه میکنید؟< <. مگر تا حال برای مثلا باران دعا نکردید>>بله! این سخن چه ربطی به مدد خواستن از مولایتان هست؟!.
.
.

bi_siasate-gharib
کاربر
گفتی:نه اهل بیت و نه پیروانشان همچین ادعایی ندارند>>اگر ندارند پس چرا روزی تون رو از اونا میخواین؟ نگو نه، که من خودم با چشام دیدم< <.. شما تا حالا مجسمه گلی ساختی انی اخلق لکم من الطین کهیئة الطیر البته تا همین جای آیه آیا فعل خلق رو به عیس نسبت نداده؟>> اون مجسمه گلی ساخت که این از دست هر بچه ای برمیاد، یعنی با استفاده از خلقتی به نام گل، عروسک گلی درست کرد، ولی تبدیل به پرنده شدن آن گل، کاریست که نه هیچ انسانی نمیتواند انجام دهد. وفقط از خدا این کار برمیاد و معجزه ها به اذن خدا انجام میشد و فقط وفقط برای اثبات نبوت پیامبران به کار میرفت< <. پس منظور از خلق خدا ، خلق استقلالی است و گر نه شما هم میتوانی مجسمه خلق کنی>>مجسمه ای بأستفاده از گل که حتی کافر تواند انجام دهد< <.حتی اگه بخواهد می توانید فیکون طیرا باذنی:>> دوست عزیز برای خرق عادت، وبرای اثبات نبوت انبیا، خداوند این اجازه رو داد وگرنه عیسی وموسی علیه السلام بعنوان پیغمبر هیچ کار عجیبی نمی توانند انجام دهند چه برسد به رضا!< <. . .

bi_siasate-gharib
کاربر
.آیا این نظر که موسی از خداوند آب خواسته و قوم او هم از موسی، شرک است؟>>جوابتو قبلأ گرفتی< <. اگر خداوند می فرماید ادعونی استجب لکم چرا دعاهایتان مستجاب نمیشود؟>>سبحان الله چه کفری! آهان! واسه همینه میرید سر قبر رضا چون به خدا اعتماد لازمه رو ندارید! دوست من 100% دعاها مستجاب میشوند منتها همه ی دعاها در این دنیا نه! یعنی ممکن است خداوند بر اساس حکمتش بعضی از دعاها را در ان دنیا اجابت کند.< <. ایا عمر و ابوبکر با شما فرق نمی کنند؟>>تنها فرقشان در اینست که آنها نسبت به ما افرادی شایسته تر بودند همانطور که در آیه آخر سوره الفتح مشاهدی میکنیم، ولی این چه ربطی به این مسئله داشت؟؟< <. ایا من عنده علم الکتاب که تخت بلقیس را اورد با شما یکسان است؟ خوب شما هم تخت مثلا ملکه انگلیس رو بیارید.>>شما جریان خرق عادت رو هرگز متوجه نمیشید.< <. بابا مومنین اشک میریختند که یک چیری گیر بیارند>>اون چیز رضایت الله هستش برادر،< <. تا وسیله قربتشون به خدا بشه>>بله، درسته اونا چطوری به خدا نزدیک میشدند= طبق خود نظر شما با اشک ریختن والتماس وعبادت خدا . پس خودت از اونا تقلید کن!! والکی واسطشون قرار نده……..البته اگه واقعأ شیعه ایمه هستی! مخالف آنان عمل نکن.

bi_siasate-gharib
کاربر
{مسلما این شرک نخواهد بود بلکه امری لغو و بیهوده است که از روی جهل یا اشتباه صورت گرفته است=> پس مریضی امری بیهوده از روی جهل انجام بدی؟؟؟‎

habib
مشارکت کننده
بنام خدا

السلام علی عبادالله الصالحین

آیا تنها راه استغفار و اجابت رسول اکرم است؟

اگر بنا به تاویل و برداشت مدعی تشیع بخواهیم با چنین آیات واضح روبرو شویم با تشابهات عام تر چه خاکی می توان بر سر ریخت.

روشن است منظور و دلالت اصلی آیه شریفه، نفس استغفار و اراده بازگشت است و مراجعه به رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آنهم در زمان حیات با برکت ایشان به دو سبب کلی باز می گردد.

1-اطلاع و ماموریت ابلاغ وحی نبی مکرم صلی الله علیه و آله و سلم.

2-لزوم گذشت ایشان از تعرض به جایگاه و مقام شخصی شان که در قالب حق الناس می شناسیم.

در مورد مراجعه فرزندان حضرت یعقوب علی نبینا و آله و علیه السلام به پدر این امر گویا تر است.و قیاس های باطل فرق ضاله و مشرک و نتیجه گیری های مشرکانه از این گونه اشارات و بینات،تاویل و تعبیرات نابخردانه و بیمار گونه ناشی از انجماد و ارتجاع فکری این گروه های مدبر را می رساند.

والسلام علی من اتبع الهدی

کلمه
کاربر
گفتید خودت گفتی کار ما از روی جهله (معلومه اصلا تو باغ نیستی)

گفتی ببین این ایه درخواست قوم موسی از خود موسی را بیان میکند (( پس درخواست از پیامبر هم اشکالی ندارد و شرک نیست ))

گفتی کار زیردست سلیمان مادی بود (( اول میگویید معجزه حالا میگویید مادی است نه ماورا طبیعیه . خودتان میفهمید چه میگویید. )

گفتی وقتی پیامبری بخواهد نبوتش ثابت شود حتما باید کار خارق العاده از جانب خدایش انجام دهد (( عقل کل، سلیمان یک سری بی ایمان رو دور خودش به عنوان سران حکومت جمع نمیکنه و بعد اون ها رو ایها الملا خطاب کنه . بعدش هم مردمی که تحت حکومت سلیمان بودند همگی ایمان داشتند و بعد هم هیچ جای ایه درخواست معجزه نشده است و بعد هم اگر قرار بر معجزه بود خود پیامبر می اورد. پس به این دلایل حرف شما دود میشود میرود هوا. کمی منصف باشید. )

گفتی کار زیر دست سلیمان مادی بود ( اول میگویید معجزه حال میگویید مادی است نه ماورا طبیعیه .خودتان میفهمید چه میگویید.)

گفتی راستی گفتی پس به اینجا مراجعه کنید پس … (( شما حتی به خودتان زحمت ندادید سه پست اول من را بخوانید بعد آمدید صحبت های بی اساس میکنید.به همون لینک مراجعه کنید. اصلا برید سایت های دیگه یا سایت هم میهن. اون وقت میفهمید که سخن شما پوچ است.)

(درضمن شما حتی جواب من نسبت به زمر 3 که تاپیک اصلی بود نداده اید.)

کلمه
کاربر
جناب حبیب نظر دادن خوب است اما نه نظری که ایاتی از قران در آن نباشد.

گفتم صرف مقرب بودن دلیل بر پرستش نیست صرف درخواست دلیل بر پرستش نیست. و آیه هایی را هم آوردم . اما شما از ابتدا دارید میگویید اینها افسانه است یا … است.

یتخذ ما ینفق قربات عند الله و صلوات الرسول سوره توبه

کلمه
کاربر
می فرماید اذ ظلموا انفسهم

بقیه سخنانتان هم چیزی جز تهمت یا خود گویی نیست.

bi_siasate-gharib
کاربر
گفتی: معلومه اصلا تو باغ نیستی>>پست اولت رو بخون< <. ‏. ‏. گفتی:پس درخواست از پیامبر هم اشکالی ندارد و شرک نیست>> پیامبر زنده مقابل قومش ایستاده بود وصدایشان را میشنید و آنها هم از او یک درخواست عادی داشتند. همین! حالا این چه ربطی از درخواست از شهید وغیره دارد؟< <. ‏. ‏. گفتی: عقل کل، سلیمان یک سری بی ایمان رو دور خودش به عنوان سران حکومت جمع نمیکنه و بعد اون ها رو ایها الملا خطاب کنه>>ظاهرأ داستان حضرت سلیمان نخواندی< <. . بعدش هم مردمی که تحت حکومت سلیمان بودند همگی ایمان داشتند>>نه اینکه یاران موسی بی ایمان بودند!!پس چرا منحرف شدند؟< <. و بعد هم هیچ جای ایه درخواست معجزه نشده است>> آوردن تخت بلقیس معجزه نبود؟حتمأ باید درخواست معجزه بدهند؟ قوم موسی معجزه خواستند؟یاآب؟ < <..و بعد هم اگر قرار بر معجزه بود خود پیامبر می اورد.>>نه، اجراشدن دستور نبی خودش کفاف میکنه< <.. پس به این دلایل حرف شما دود میشود میرود هوا. کمی منصف باشید.>>دود نشده هنوزمونده بی انصاف< <. ‏. ‏. گفتی:اول میگویید معجزه حال میگویید مادی است نه ماورا طبیعیه .خودتان میفهمید چه میگویید.>>ببخشید، منظورم از مادی این بود که از تخته سنگ شتر بیرون نیامد ومرده زنده نشد! بله معجزه است. فکرکردی تناقض پیداکردی دیگه زرشک؟< <. ‏. ‏. گفتی: درضمن شما حتی جواب من نسبت به زمر 3 که تاپیک اصلی بود نداده اید.>> از وانبروزر استفاده میکنم وباید مطالب کپی کنم وبعدش ببینم چی نوشته چون مطالب چپه هستند …إن شاء الله.

عبدالحسین
مشارکت کننده
پیامبر هم میگفته که ایاک نعبد و ایاک نستعین . فقط هم از خدا کمک و استعانت می خواسته اما خدا به او فرموده ” یا ایها النبی حسبک الله و من اتبعک من المومنین. 64 انفال ”

خدا هم فرموده که بگید ایاک نعبد و ایاک نستعین اما گفته که ” و استعینوا بالصبر و الصلاة… 45 بقره. ”

حالا الصلاة الله است یا الصبر؟ ا هر دو؟

.

اون هم روزی 10 مرتبه است.

abdollah1990
کاربر

با سلام و عرض ادب خدمت شما . من سوال اولیه شما را مطالعه نمودم و این هم جواب سوال اولیه شما .

اولا : چرا تمام ایه 3 سوره زمر را نگذاشته اید تا موضوع کاملا برای خواننده مشخص شود و به دلخواه خود قسمتی از ایه را گذاشته اید و به رای و به فکر الوده خود تفسیر کرده ای.

و بعدا از آن تفسیر به رای خودت نتیجه گیری کرده ای و آنوقت دیگران را متهم کرده ای .

برادرم من کل ایه 3 زمر را با ترجمه ایت الله مکارم شیرازی می گذارم تا موضوع برای خواننده روشن شود .

(أَلَا لِلَّـهِ الدِّينُ الْخَالِصُ ۚ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِن دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّ‌بُونَا إِلَى اللَّـهِ زُلْفَىٰ إِنَّ اللَّـهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ ۗ إِنَّ اللَّـهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ‌)

( ترجمه : آگاه باشید که دین خالص از آن خداست، و آنها که غیر خدا را اولیای خود قرار دادند و دلیلشان این بود که: «اینها را نمی‌پرستیم مگر بخاطر اینکه ما را به خداوند نزدیک کنند»، خداوند روز قیامت میان آنان در آنچه اختلاف داشتند داوری می‌کند؛ خداوند آن کس را که دروغگو و کفران‌کننده است هرگز هدایت نمی‌کند! )

abdollah1990
کاربر

و درباره ی ایه 99 سوره توبه باز هم شما از همان روش فریب کارانه استفاده کرده اید و من کل ایه را با ترجمه ایت الله مکارم شیرازی می گذارم .

(وَمِنَ الْأَعْرَ‌ابِ مَن يُؤْمِنُ بِاللَّـهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ‌ وَيَتَّخِذُ مَا يُنفِقُ قُرُ‌بَاتٍ عِندَ اللَّـهِ وَصَلَوَاتِ الرَّ‌سُولِ ۚ أَلَا إِنَّهَا قُرْ‌بَةٌ لَّهُمْ ۚ سَيُدْخِلُهُمُ اللَّـهُ فِي رَ‌حْمَتِهِ ۗ إِنَّ اللَّـهَ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِيمٌ)

(ترجمه : گروهی (دیگر) از عربهای بادیه‌نشین، به خدا و روز رستاخیز ایمان دارند؛ و آنچه را انفاق می‌کنند، مایه تقرّب به خدا، و دعای پیامبر می‌دانند؛ آگاه باشید اینها مایه تقرّب آنهاست! خداوند بزودی آنان را در رحمت خود وارد خواهد ساخت؛ به یقین، خداوند آمرزنده و مهربان است!)

و اگر شما راست می گویی همیشه ایات را کاملا با ترجمه یک فرد شناخته شده بگذار و بعد در مورد آن بحث کنیم .

دوما : توسل جستن به اعمالی که خداوند دستور داده مثل توسل به نماز و … با توسل به مرده ها فرق دارد .

سوما : در کجای این ایات خداوند دستور توسل به مرده ها داده است ؟؟؟

abdollah1990
کاربر

و من مطالب و گفته های شما و آقای bi_siasate-gharib و آقای habib را کاملا به دقت مطالعه کردم.

و متاسفانه آن برادران بدون توجه به طرح فریب کارانه سوال اولیه شما و بدون توجه به موضوع آیه 3 زمر و 99 سوره توبه با شما وارد بحث شده اند .

و شما مثل دیگر همفکران خود با طرح موضوعات انحرافی آنها را وادار به ادامه بحث نموده اید .

و من از برادران و دوستان خواهشمندم وقتی سوالی مطرح می شود به لحاظ اینکه سابقه ی فریب کاری آقایان برای من روشن شده است حتما و حتما و حتما به آن ایه قران و ترجمه ان دقت کنند بعد وارد بحث شوند .

و اگر راست می گویید و همان طور که خود شما در جواب دوستان گفته اید (جناب حبیب نظر دادن خوب است اما نه نظری که ایاتی از قران در آن نباشد.)

برادرم من چند آیه از قران که به صراحت می گوید که مرده ها و اهل قبور نمی شنود و کاری از آنها ساخته نیست می گذارم .

لطفا با آیات قران و مرتبط با همان موضوع پاسخ بده .

تا خوانندگان قضاوت کنند و افکار پوچ و باطل مشخص شود .

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 67)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.