شیعه و شرک در قرآن

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت شیعه و شرک در قرآن

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کلمه در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 67)
  • نویسنده

کلمه
    کاربر
    سلام

سخنان گفته شد گوش شنوا می خواست. این همه ایات که گفتم خود نشان میدهد که درخواستی شرک است که با اعتقاد به داشتن قدرت مستقل برای آن چیز همراه باشد.

از آیه توبه هم میفهمیم که مقرب بودن وقتی استقلالی در کار نباشد موجب شرک نخواهد بود.

اگر پیامبر مقرب ما میشوند اینها چون استقلالی ندارند و اگر کاری انجام میدهند به اذن و خواست خداوند است پس موجب شرک نیست.

کلمه
    کاربر
    سلام

ما یستوی الاحیا و لا الاموات

اتفاقا مشرکین هم با نظر خداوند موافق بودند چون مرده ها را بی جان و هیچ کاره میدانستند.

شما هنوز ساده ترین زیبایی های ادبی قران را درک نکرده اید این ایه و شبیه ان کفار را به مردگان و مومنان را به زندگان تشبیه میکند.

خداوند خود صفت کفار را مایوس بودن از اصحاب قبور میداند اصلا انها ارزشی برای اصحاب قبور قائل نبودند و خداوند هم میفرماید از انها پیروی نکنید.

یا ایها الذین امنوا لاتتولوا قوما غضب الله علیهم قد یئسوا من الاخرة کما یئس الکفار من اصحاب القبور

ابتدا قران را خوب بخوانید و استعارات و تشبیهات را در قران به نفع خود تفسیر مکنید چون قران را از فصاحتش دور میکنید.

کلمه
    کاربر
    سلام

گفتی قوم موسی یک درخواست عادی داشتند ( معلومه کلا خوابی قبلا هم گفتم )

گفتی اگر یاران موسی ایمان داشتند چرا منحرف شدند؟

می گویم شما هنوز تفاوت این دو را نمیدانی. خوب خیلی ها بعد از ایمان کافر میشوند. مهم این است که در حال کفر این خواسته را نداشتند و موسی هم نهی نکرد.

در مورد کسی که تخت بلقیس را اورد هم یا جوابی ندارید یا بدیهیات را انکار میکنید. دلیل هم اوردم باز با بیانی دیگر می گویم طبق قران عفریت جن گفت من تخت را می اورم و کسی که بخشی از علم کتاب را داشت گفت من در چشم به هم زدنی می اورم . هر یک قدرت خود را اعلام کرد ولی شما اموربدیهی را انکار میکنید.

کلمه
    کاربر
    این ها را در پست های قبلی پاسخ گفتم. همان جا بحث را ادامه بدهید.

یوسف 2014
    کاربر
    .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    شما و رفقایتان ایرادات را نمیبینید یا اینکه آره؟

abdollah1990
    کاربر
    اگر قران را قبول دارید به این آیات قران مراجعه کنید . 20و 21 نحل (وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّـهِ لَا يَخْلُقُونَ شَيْئًا وَهُمْ يُخْلَقُونَ ﴿٢٠أَمْوَاتٌ غَيْرُ‌ أَحْيَاءٍ ۖ وَمَا يَشْعُرُ‌ونَ أَيَّانَ يُبْعَثُونَ) (معنی : کسانی را که غیر از خدا می‌خوانند، چیزی را خلق نمی‌کنند؛ بلکه خودشان هم مخلوقند! (۲۰) آنها مردگانی هستند غیر زنده؛ و نمی‌دانند در چه زمانی محشور می‌شوند! )

و آیه 22 فاطر (وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاءُ وَلَا الْأَمْوَاتُ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يُسْمِعُ مَن يَشَاءُ ۖ وَمَا أَنتَ بِمُسْمِعٍ مَّن فِي الْقُبُورِ‌) ( معنی : و هرگز مردگان و زندگان یکسان نیستند! خداوند پیام خود را به گوش هر کس بخواهد می‌رساند، و تو نمی‌توانی سخن خود را به گوش آنان که در گور خفته‌اند برسانی!)

و 22 سبا (قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُم مِّن دُونِ اللَّـهِ ۖ لَا يَمْلِكُونَ مِثْقَالَ ذَرَّ‌ةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْ‌ضِ وَمَا لَهُمْ فِيهِمَا مِن شِرْ‌كٍ وَمَا لَهُ مِنْهُم مِّن ظَهِيرٍ‌) (معنی : بگو: «کسانی را که غیر از خدا می‌پندارید و بخوانید! (آنها هرگز گرهی از کار شما نمی‌گشایند، چرا که) آنها به اندازه ذرّه‌ای در آسمانها و زمین مالک نیستند، و نه در (خلقت و مالکیّت) آنها شریکند، و نه یاور او (در آفرینش) بودند.)

و 5 احقاف (وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّـهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَىٰ يَوْمِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ ) (چه کسی گمراهتر است از آن کس که غیر خدا را می‌خواند که تا قیامت هم به او پاسخ نمی‌گوید و از خواندن آنها (کاملا) ً بی‌خبر است؟! (و صدای آنها را هیچ نمی‌شنود!)) آیا وقتی آیاتی به این روشنی وجود دارند شما چرا قران را که خداوند نازل کرده رها می کنید و به دنبال احادیث جعلی و موضوعی و تراوشات ذهنی آلوده خود و دیگران می روید .

آیا امام زادگان من دون الله هستند یا نه ؟؟؟

و از خوانندگان می خواهم برای مطالعه بیشتر این موضوع به این لینک صفحه 2 و 3 مراجعه کنند : http://islamtxt.net/?q=content/forum/2057&page=2

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 67)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.