اهلسنت پاسخ این حدیث بخاری و مسلم را بدهند

Home انجمن ها بررسی مسائل تحریف کتاب ها اهلسنت پاسخ این حدیث بخاری و مسلم را بدهند

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  مدافعین حرم در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 26)
  • نویسنده
    با سلام خدمت تمام اهلسنت و شیعیان عزیز لطفا اهلسنت بگویند ایا حاضرند این حدیث را رد کنند یا معتقد به تحریف قرآن هستند؟

حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِ العَزِيزِ، حَدَّثَنَا أَبُو عُمَرَ الصَّنْعَانِيُّ، مِنَ اليَمَنِ عَنْ زَيْدِ بْنِ أَسْلَمَ، عَنْ عَطَاءِ بْنِ يَسَارٍ، عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الخُدْرِيِّ، عَنِ النَّبِيِّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ، قَالَ: «لَتَتْبَعُنَّ سَنَنَ مَنْ كَانَ قَبْلَكُمْ، شِبْرًا شِبْرًا وَذِرَاعًا بِذِرَاعٍ، حَتَّى لَوْ دَخَلُوا جُحْرَ ضَبٍّ تَبِعْتُمُوهُمْ»، قُلْنَا: يَا رَسُولَ اللَّهِ، اليَهُودُ وَالنَّصَارَى؟ قَالَ: «فَمَنْ»
    ـ[الجامع المسند الصحيح المختصر من أمور رسول الله صلى الله عليه وسلم وسننه وأيامه = صحيح البخاري]ـ
    المؤلف: محمد بن إسماعيل أبو عبد الله البخاري الجعفي
    المحقق: محمد زهير بن ناصر الناصر
    الناشر: دار طوق النجاة (مصورة عن السلطانية بإضافة ترقيم ترقيم محمد فؤاد عبد الباقي)
    الطبعة: الأولى، 1422هـ
    حدیث7320
    و صحیح مسلمج4ص2054

در این حدیث امده هر راهی که انان رفته اند شما هم می روید ان چه معلوم است این است که یهود و مسیحیان کتاب الهی خود را تحریف کردند و حالا آیا مسلمانان نیز کتاب خود را تحریف کردند

ما شیعیان حاضریم این حدیث را بخاطر اینکه خلاف قران است کنار بگذاریم و شما چه؟

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (ایا حاضرند این حدیث را رد کنند یا معتقد به تحریف قرآن هستند؟)

پاسخ من :1- ما اهل سنت که معتقد به تحریف قران نیستیم به لحاظ اینکه خداوند در ایه 9 سوره حجر حفاظت قران را به عهده گرفته است .

و از زمان خود پیامبر تا امروز هم هزران نفر سینه به سینه قران را حفظ داشتند .

2- حالا باید اهل تشیع پاسخ بدهند که طبق احادیث کتاب اصول کافی و دیگر کتبشان که به صراحت گفته است قران تحریف شده می باشد و 17000 آیه داشته ، این حدیث شامل حالشان می شود یا نه ؟؟

3- و شخص خود شما هم در لینک http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/2290 به صراحت آیه قران را تحریف کردی که مفتضح و رسوا شدی .

4- از حدیث مشخص می شود که منظور این بوده است که افرادی از مسلمانان مثل یهود و نصاری آیات خدا را تحریف می کنند ، همانطوری که امروز هم آیه خمس غنیمت جنگی را به خمس مکاسب تحریف می کنند و آیه 86 سوره هود را که به صراحت از ایات قبل و بعدش مشخص است در مورد قوم شعیب است به امام زمان تحریف می کنند .

5- و همچنین کسانی تحت لوای نام ائمه بانک هایی باز می کنند و 30 درصد ربا می خورند .

و ربا را به نام کارمزد و صیغه را به نام نکاح اسلامی و ده ها مورد دیگر ….

با سلام

قبل از اینکه به سراغ حدیث بروم

در پایان عرایضتان

حرف جالبی زدین

گفتین یهود ونصاری کتاب الهی خودشان را تحریف کردند وایا مسلمانان هم قران را تحریف میکنند

پاسخ/مسلمانان توانایی تحریف قران را ندارند چون خداوند در قران کریم فرموده

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ ﴿۹﴾حجر

و اینکه فرمودین ما این را خلاف قران میدانیم

پاسخ/ولی اگه به کتب روایی شیعه نگاهی بیندازیم خلاف گفته ی شما را ثابت میکند

چون تحریف قران نزد شیعه حقیقتی انکار ناپذیر است

خوانندگان اول اینجاها را ملاحظه بفرمایند(که ایا شیعه قائل به تحریف قران هست یا خیر)

1- اعتقاد به تحریف قرآن

http://www.islamtxt.net/?q=article/10

2-تحریف قران از نظر کافی…!!

http://www.islamtxt.net/?q=article/51

3-آیا اهل سنت عقيده دارد که قران تحریف شده ؟

http://www.islamtxt.net/?q=article/61

4-نوری طبرسی و تقيه شيعه در مورد تحريف قرآن

http://www.islamtxt.net/?q=article/246

5-تلاش شیعه برای توجیه روایتی که قرآن را 17000 آیه می داند!

http://www.islamtxt.net/?q=article/506

6-آيا در كتب روايى شيعه احاديثي در رابطه با تحريف قرآن وجود دارد؟

http://www.islamtxt.net/?q=question/71

7-موضع شیعه در مورد “نوری طبرسی”و كتاب “فصل الخطاب” چیست؟

http://www.islamtxt.net/?q=question/335

ودر مورد حدیثی که ایشان نوشتند
    دوستان اینجا را مطالعه بفرمایند

http://dorar.net/enc/aqadia/402

http://dorar.net/enc/aqadia/1624

http://dorar.net/enc/firq/30

http://dorar.net/enc/aqadia/1615

نظر شیخ الاسلام ابن تیمیه
    .
    كما جاءت السنة بالنهي عن مشابهة الكفار في أمور مخصوصة كثيرة، في العبادات والعادات، كنهيه صلى الله عليه وسلم عن اتخاذ القبور مساجد، وأن في ذلك مشابهة لأهل الكتاب.
    وقد تقدم لنا إنكار النبي صلى الله عليه وسلم على من طلب اتخاذ شجرة لتعليق الأسلحة، وللعكوف عندها من أجل التبرك، اقتداء بفعل مشركي الجاهلية.
    هذا ومن صور التبرك الحاصلة بسبب التشبه بالكفار مما ابتلي به بعض المسلمين ما يأتي:
    1- الغلو في الأنبياء والصالحين
    .
    فإن النصارى قد عظموا أنبياءهم وأتباعهم حتى عبدوهم، فقلدهم بعض المسلمين وتأثروا بهم، حيث غلوا في محبة وتعظيم النبي صلى الله عليه وسلم وغيره من الأنبياء والصالحين، كما تقدم قريباً.
    وقد أضل النصارى كثيراً من جهال المسلمين، حتى صاروا يزورون كنائسهم، ويلتمسون البركة من قسيسيهم ورهابينهم ونحوهم .
    2- إحداث الاحتفال بالموالد والأعياد.
    ومن أمثلة ذلك الاحتفال بزمان المولد النبوي، وموالد الأولياء، ونحو ذلك من المناسبات تعظيماً وتبركاً.
    ولا يخفى أن أهم دواعي إحداث هذه الأعياد والاحتفالات البدعية في بلاد المسلمين هو التشبه بأهل الكتاب، ولاسيما النصارى منهم، حيث إنهم يقيمون أعياداً عديدة في مواسم وأحوال عيسى عليه السلام.
    3- بناء المساجد وغيرها على القبور، والتبرك بها.
    فإن منشأ ما ابتلي به الكثير في بلاد المسلمين من بناء المساجد على القبور، أو اتخاذ القبور مساجد بلا بناء، أو تعظيم القبور والمشاهد، إن منشأ ذلك هو التقليد الأعمى لمن كان قبلنا من الضالين، بل والمغضوب عليهم .
    فإن اليهود والنصارى هم الأئمة في ذلك، ولهذا قال النبي صلى الله عليه وسلم محذراً عن فعلهم، في مرض موته: ((لعن الله اليهود والنصارى اتخذوا قبور أنبيائهم مساجد)) .
    والنصارى أشد غلوا في ذلك من اليهود، كما في الصحيحين عن عائشة رضي الله عنها أن أم حبيبة وأم سلمة ذكرتا لرسول الله صلى الله عليه وسلم كنيسة رأينها بالحبشة، فيها تصاوير، فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: ((إن أولئك إذا مات فيهم الرجل الصالح بنوا على قبره مسجداً، وصوروا فيه تلك الصور، أولئك شرار الخلق عند الله يوم القيامة))

حال خوانندگان عزیز قضاوت کنند
    که کدام فرقه در اسلام الان این صفات را داراست؟؟؟؟
    1-الاعتقادبتحریف کتاب الله
    2- الغلو في الأنبياء والصالحين.
    3- إحداث الاحتفال بالموالد والأعياد
    4-بناء المساجد وغيرها على القبور، والتبرك بها.

اهل سنت؟؟؟
    یا
    شیعه؟؟؟

مثال برای تحریف قران

1-از اصول کافی/شیخ کلینی ج2ص634

(علي بن الحكم، عن هشام بن سالم ، عن أبي عبد الله (عليه السلام) قال: إن القرآن الذي جاء به جبرئيل (عليه السلام) إلى محمد (صلى الله عليه وآله) سبعة عشر ألف آية .)

در این حدیث امده که ابی عبدالله(امام جعفر صادق)میگوید همانا قرانی که جبرئیل به سوی محمد(ص)اورد هفده هزار ایه بوده است!!!!!!!

وقران کنونی 6236ایه دارد وطبق روایت کلینی از امام جعفرصادق الان دوسوم قران در دسترس ما نیست!!!!!!!!!

این هم ادرس لینکش از کتابخانه مدرسه فقاهت/

http://lib.eshia.ir/11005/2/634

2-میرزا حسین نوری طبرسی(تولد۱۲۱۷/وفات۱۲۸۱ه.ش)یکی از علمای بزرگ شیعه وصاحب کتاب مستدرک الوسائل الشیعه/کتابی نوشته اند در اثبات تحریف قران(=به اسم فصل الخطاب فی اثبات تحریف کتاب رب الارباب)

ودر صفحه32 این کتاب میگوید(از بسياري از قدماي شیعه روايت شده كه قرآني كه هم اينك در دست ماست، آن قرآني نيست كه الله تعالي آن را بر حضرت محمدe نازل كرده است، بلكه دستخوش تغيير و تحريف و زيادت و كاهش شده است.

موفق باشید

ابن تیمیه72

2/8/93

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    میشه داجن رو برای من حل کنید؟

معنای آیه رو هم بنویسید.

معوذتین رو هم حل کنید.

قرائت حمد عمر را هم.

آیه رجم شیخ و شیخه.

کتاب المصاحف؟

اندازه سوره توبه و احزاب؟

.

منظور نظر مبارک پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم همین 3 خصلت بوده؟ ضمن اینکه این حدیث شماست و برای شیعه اندازه هیچ ارزش دارد و بلکه کمتر. در جهت الزام و حجیت.

.

1990

اینها همه چی دارند و هیچی ندارند. ما معتقد به تحریف نیستیم اما روایاتش موجود. ما معتقد به توهین نیستیم ام روایاتش موجود. ما معتقد به این نیستیم ام روایاتش موجود. ما معتقد به اون نیستیم ام روایاتش موجود.

به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…….. .

.

بعد از آدم حسابی غیر ناصبی مطلب بیارید.” النبي صلى الله عليه وسلم ” و آله را چه کرد؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

پاسخ من :1- ما اهل سنت که معتقد به تحریف قران نیستیم به لحاظ اینکه خداوند در ایه 9 سوره حجر حفاظت قران را به عهده گرفته است .

2- حالا باید اهل تشیع پاسخ بدهند که طبق احادیث کتاب اصول کافی و دیگر کتبشان که به صراحت گفته است قران تحریف شده می باشد و 17000 آیه داشته ، این حدیث شامل حالشان می شود یا نه ؟؟

3- و شخص خود شما هم در لینک http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/2290 به صراحت آیه قران را تحریف کردی که مفتضح و رسوا شدی .

4- از حدیث مشخص می شود که منظور این بوده است که افرادی از مسلمانان مثل یهود و نصاری آیات خدا را تحریف می کنند ، همانطوری که امروز هم آیه خمس غنیمت جنگی را به خمس مکاسب تحریف می کنند و آیه 86 سوره هود را که به صراحت از ایات قبل و بعدش مشخص است در مورد قوم شعیب است به امام زمان تحریف می کنند .

5- و همچنین کسانی تحت لوای نام ائمه بانک هایی باز می کنند و 30 درصد ربا می خورند .

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (میشه داجن رو برای من حل کنید؟)

پاسخ من : آن داجنی که چندین هزار ایه را خورده و حالا شده است اصول کافی !!!

اینکه گفته ای (معوذتین رو هم حل کنید.)

پاسخ من : در قرانی که نزد ما اهل سنت موجود است وجود دارد .

اما در قرانی که آن پسر 5 ساله دزدیده و به داخل چاه برده است برو در چاه جمکران از خودش بپرس .

اینکه گفته ای (قرائت حمد عمر را هم.)

پاسخ من : 7 نوع قرائت وجود دارد و هیچ مشکلی هم نیست .

اینکه گفته ای (آیه رجم شیخ و شیخه.)

پاسخ من : موضوع آن در کتب اهل تشیع هم وجود دارد اگر می خواهی بگذارم .

اینکه گفته ای (اندازه سوره توبه و احزاب؟)

پاسخ من : در قرانی که نزد ما اهل سنت موجود است مشخص است .
    اما در قرانی که آن پسر 5 ساله دزدیده و به داخل چاه برده است برو در چاه جمکران از خودش بپرس .

ناسخ و منسوخ را هم که میدانی ؟؟!!

یا از کتب اهل تشیع بگذارم ؟؟

اینکه گفته ای (ما معتقد به تحریف نیستیم اما روایاتش موجود.)

پاسخ من : ما اهل سنت به صراحت می گوییم که هر فردی معتقد به تحریف قران باشد کافر است اگر راست می گویی و دروغگو و کذاب نیستی شما هم به صراحت همین جمله را بگو .

اینکه گفته ای (بعد از آدم حسابی غیر ناصبی مطلب بیارید.” النبي صلى الله عليه وسلم ” و آله را چه کرد؟)

پاسخ من : آدم ناقص العقل هر روز در 5 وعده نماز در تشهد درود و صلوات بر محمد و آل محمد که جزو نماز ما می باشد می خوانیم .

واقعا خنده دار است سخنان شما و جناب ابن تیمیه دقت کنید همه دوستان که چی میگویند این ها:

چجور ساخت مرقد و توسل و تبرک به از سوراخ سوسمار بزرگتر است ولی تحریف قران از سوراخ سوسمار کو تر است ههههههه

خنده دار است

حدیث میگه وجب به وجب روش امت های قبل رو میرید اگه وارد سوراخ سوسماری شده باشند وارد میشید شما هم بعد این حدیث شامل تحریف نمیشه خنده داره است

طبق این حدیث یا باید قبول کنید که این حدیث اعتقاد به تحریف بخاری و اهلسنت را نشان می دهد یا باید حدیث را به دیوار بکوبید

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

خوانندگان محترم دقت کنند به لحاظ اینکه این مکاران زیر هر کامنت پاسخ نمی دهند و زیر سوال اولیه رجز خوانی می کنند مجبورم دوباره مطالبم را که مربوط به سوال اولیه است را بگذارم .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (واقعا خنده دار است سخنان شما و جناب ابن تیمیه دقت کنید همه دوستان که چی میگویند این ها)

پاسخ من : شما اگر جواب می داشتی زیر هر کامنت می گذاشتی .

و همین که فرار کردی زیر سوال اولیه رجز خوانی می کنی نشان دهنده عجز و ناتوانی شما می باشد .

و من همیشه متعجبم که چرا اکثر علمای شیعه در این سایت مثل آدم زیر هر کامنت پاسخ نمی دهند و مثل روباه فرار می کنند زیر سوال اولیه رجز خوانی می کنند .

اینکه گفته ای (حدیث میگه وجب به وجب روش امت های قبل رو میرید اگه وارد سوراخ سوسماری شده باشند وارد میشید شما هم بعد این حدیث شامل تحریف نمیشه خنده داره است)

اینکه گفته ای (طبق این حدیث یا باید قبول کنید که این حدیث اعتقاد به تحریف بخاری و اهلسنت را نشان می دهد یا باید حدیث را به دیوار بکوبید)

پاسخ من : به لحاظ اینکه در این حدیث شیعه یا سنی مشخص نشده است و باید مصداقهای آن را در بین افرادی که خود را مسلمان می نامند جستجو کرد.

این حدیث شامل افرادی مانند شما می شود که خمس غنائم را تبدیل به خمس مکاسب کرده اید و ازدواج دائم را تبدیل به فاحشه گری مقدس «صیغه» کرده اید و ربای 30 در صدی را تبدیل به کارمزد حلال کرده اید و ده ها مورد دیگر که اگر خواستی بگذارم .

yasi1
    کاربر
    لطفااحادیث بخاری راازاهل بخاری بپرسیدنه اینکه به رای خودوبه نفع
    خوداستفاده کنیدوبعدشبهه پراکنی کنیدازمابپرسیدمنظورحدیث چیه نه جاهلانه
    خودراعالم دانسته وحدیث رانقدکنیداین روایت صحیح هست وازمعجزات پیامبرهست

زیراکه دراین حدیث زمانی راپیشگوی میکنندکه مسلمانان به دورازاتباع قران
    وسنت ومومنین ازیهودونصاری پیروی میکنن البته این اتباع درضلالت سرکشی
    وفسادهست نه اتباع درکفروهمه وجوه زیراکه اتباع درکفراگه باشه اصن بهش
    مسلمان نمیگن مادرعصری هستیم که پیشگوی پیامبردرآن نمایان هست جوان
    مسلمان عالمان دینی ومومنین راافرادعقب مونده وبیسوادمیپنداره

ویهودونصاری راالگوی خودقراردادن انان راپیشرفته آزادی اندیشه گمان میکنه
    واین فکرسبب پیروی ازانان میشود
    چه درپوشش وچه درخوراک بی حجابی راگناه حساب نمیکنن ازاوامرخداوندهمچون
    نمازروزه زکات و…سرپیچی میکندمانندیهودونصاری که سرپیچی کردندحدیث این
    نوع اتباع رامیگه پس بفهم هرگردی گردونیست واین سوالت نشان دهنده بی عقلی
    ومرض داشتنت رانشان میده

زیراکه پیامبراین حدیث رامیگفتن درحالیکه میدانست ربطی به اتباع درتحریف
    کتاب اسمانی نداردچون احدی نمیتواندقرآن راتحریف کندنحن نزلناالذکرونحن
    له لحافظین حتی سامعین حدیث درذهنشان این پرسش نیامدکه
    ازپیامبربپرسندجزدرذهن منحرف ومقرض شمااگه بنابراین باشدکه هراتباع همان
    چیزی هست که شمامیگیدیک سوال دارم درقرآن آمده

لن ترضی عنک الیهودولاالنصاری حتی تتبع ملتهم محل شاهدتتبع هست ایاازاین
    اتباع لازم میادکه کسی میتواندقرآن راتحریف کند؟

yasi1
    کاربر

با سلام

لطفااحادیث بخاری راازاهل بخاری بپرسیدنه اینکه به رای خودوبه نفع
    خوداستفاده کنیدوبعدشبهه پراکنی کنیدازمابپرسیدمنظورحدیث چیه نه جاهلانه
    خودراعالم دانسته وحدیث رانقدکنیداین روایت صحیح هست وازمعجزات پیامبرهست

زیراکه دراین حدیث زمانی راپیشگوی میکنندکه مسلمانان به دورازاتباع قران
    وسنت ومومنین ازیهودونصاری پیروی میکنن البته این اتباع درضلالت سرکشی
    وفسادهست نه اتباع درکفروهمه وجوه زیراکه اتباع درکفراگه باشه اصن بهش
    مسلمان نمیگن مادرعصری هستیم که پیشگوی پیامبردرآن نمایان هست جوان
    مسلمان عالمان دینی ومومنین راافرادعقب مونده وبیسوادمیپنداره

ویهودونصاری راالگوی خودقراردادن انان راپیشرفته آزادی اندیشه گمان میکنه
    واین فکرسبب پیروی ازانان میشود
    چه درپوشش وچه درخوراک بی حجابی راگناه حساب نمیکنن ازاوامرخداوندهمچون
    نمازروزه زکات و…سرپیچی میکندمانندیهودونصاری که سرپیچی کردندحدیث این
    نوع اتباع رامیگه پس بفهم هرگردی گردونیست واین سوالت نشان دهنده بی عقلی
    ومرض داشتنت رانشان میده

زیراکه پیامبراین حدیث رامیگفتن درحالیکه میدانست ربطی به اتباع درتحریف
    کتاب اسمانی نداردچون احدی نمیتواندقرآن راتحریف کندنحن نزلناالذکرونحن
    له لحافظین حتی سامعین حدیث درذهنشان این پرسش نیامدکه
    ازپیامبربپرسندجزدرذهن منحرف ومقرض شمااگه بنابراین باشدکه هراتباع همان
    چیزی هست که شمامیگیدیک سوال دارم درقرآن آمده

لن ترضی عنک الیهودولاالنصاری حتی تتبع ملتهم محل شاهدتتبع هست ایاازاین
    اتباع لازم میادکه کسی میتواندقرآن راتحریف کند؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 26)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.