امام معصوم کرایه فرج زنان را حلال مى داند

Home انجمن ها فقه امام معصوم کرایه فرج زنان را حلال مى داند

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  الهاشمي الحسني در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)
  • نویسنده

– وروى الحسين بن سعيد عن فضالة بن أيوب عن ابان بن عثمان عن الحسن الطعار قال: سألت اباعبدالله عليه السلام عن عارية الفرج قال: لا بأس به قلت: فان كان منه ولد فقال: لصاحب الجارية إلا ان يشترط عليه.

تهذيب الاحكام فى شرح المقنعه ص247
    باب 23 باب ضروب النكاح

از ابى عبد الله صادق از كرايه دادن فرج زنان سوال كردم پاسخ داد اشكالى ندارد

عبدالحسین
    مشارکت کننده

فروى الحسين بن سعيد الأهوازي رحمه الله في كتابه النكاح عن القاسم بن عروة عن أبي العباس المعروف بالبقباق قال‏ كان لي جار يقال له المفضل بن غياث و كان يأنس بأصحابنا و يحب مجالستهم فسألني أن أدخله إلى أبي عبد الله ع فأدخلته عليه فسأله عن‏ عارية الفرج‏ فقال أبو عبد الله ع هو الزناء و أنا إلى الله منه بري‏ء و لكن لا بأس أن تحل المرأة جاريتها لأخيها أو زوجها أو قريبها

المسائل الصاغانیه شیخ مفید.

– مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ عَنْ عَلِيٍّ عَنْ أَبِيهِ عَنِ ابْنِ أَبِي عُمَيْرٍ قَالَ أَخْبَرَنِي قَاسِمُ بْنُ عُرْوَةَ عَنْ أَبِي الْعَبَّاسِ الْبَقْبَاقِ قَالَ: سَأَلَ رَجُلٌ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع وَ نَحْنُ عِنْدَهُ عَنْ‏ عَارِيَّةِ الْفَرْجِ‏ فَقَالَ حَرَامٌ ثُمَّ مَكَثَ قَلِيلًا ثُمَّ قَالَ لَكِنْ لَا بَأْسَ بِأَنْ يُحِلَّ الرَّجُلُ جَارِيَتَهُ لِأَخِيه‏

التهذیب الاحکام ج7 ص244

بعد دقت فرمایید که مطلب فقهی است. در فقه چه جیزی مهم است؟ تناقضات را چگونه حل می کنند؟ فقیهسند را نمی بیند؟ روایات متناقض یا مترادف را نمی بیند؟ ای بابا.

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (روایات متناقض یا مترادف را نمی بیند؟ ای بابا.)

برادرم من چندین بار سوال کردم :

پیامبر اسلام با نام و وظایف مشخص در ایات متعدد قران ، از طرف خداوند معرفی شده است .

و هر زمان که پیروان پیامبر دچار مشکل می شدند برای حل مشکل ، و اگر در مسائل دینی و عبادی دچار اختلاف می شدند به پیامبر رجوع می کردند .

و اگر عالم و یا فرستاده پیامبر اسلام در اطراف و شهرهای دیگر در بیان احکام دین اسلام با مردم آن شهر و دیار ، دچار مشکل می شدند ، هر فردی که می خواست می آمد در مدینه ، بدون واسطه وبدون معطلی نزد پیامبر اسلام و مشکل دینی و … خود را مطرح و جواب صحیح را از پیامبر اسلام می گرفت .

و حتی صحابه پیامبر اگر دچار اختلاف فقهی می شدند به پیامبر رجوع می کردند و پیامبر حکم صحیح شرعی را برایشان بیان می کرد .

و امام زمان که اهل تشیع می گویند بدنیا آمده و زنده هست و برای هدایت مردم هست تا مردم گمراه نشوند ، چرا در مکان مشخصی در دسترس تمام مردم نیست تا مثل پیامبر اسلام جواب سوالات دینی مردم را بدهد .

و یا حداقل اختلافات فقهی بین مراجع را حل و فصل نماید .

تا فتوا های متضاد صادر نکنند .

و امروز با توجه به وسائل ارتباط جمعی امام زمان می توانست با یک شبکه تلوزیونی پاسخ هر سوال کننده ای در اقصی نقاط دنیا را بدهد .

و چرا تا امروز حتی کتابهای روایی و حدیثی اهل تشیع را تصحیح نکرده است ، که یک عالم اهل تشیع بگوید این حدیث صحیح است و دیگری بگوید این حدیث ضعیف است .

آن هم در زمانی که امام معصوم حی و حاضر است .

و چرا نهج البلاغه را تصحیح نکرده است ؟؟

تا گفتار صحیح حضرت علی برای مردم مشخص کند .

و چرا قران را تفسیر نکرده است تا هرکسی درباره ی ایات قران اظهار نظر نکند و به رای خود تفسیر نکند ؟؟؟

و با توجه به اینکه مدت 30 سال می شود که حکومت دست نائب ایشان است آن کتابهای تصحیح شده ، چاپ و منتشر و مردم از اسلام ناب مستفیض می شدند .

آیا این سردرگمی مردم گناهش بر گردن چه کسی می باشد ؟؟؟

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    این رو که چائیدی. ا.ونجا که میگی بحث انحرافی و….. همینجاست.

سماور هم چیز دیگری است. شما سیبل(هدف) هستید.

یوسف 2014
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (این رو که چائیدی. ا.ونجا که میگی بحث انحرافی و….. همینجاست.)

پاسخ من : چرا خود را به نفهمی و تخرخر مشدد می زنی ؟؟!!

من در جواب این گفته ی شما (روایات متناقض یا مترادف را نمی بیند؟ ای بابا.) گفتم :

پیامبر اسلام با نام و وظایف مشخص در ایات متعدد قران ، از طرف خداوند معرفی شده است .

و هر زمان که پیروان پیامبر دچار مشکل می شدند برای حل مشکل ، و اگر در مسائل دینی و عبادی دچار اختلاف می شدند به پیامبر رجوع می کردند .

و اگر عالم و یا فرستاده پیامبر اسلام در اطراف و شهرهای دیگر در بیان احکام دین اسلام با مردم آن شهر و دیار ، دچار مشکل می شدند ، هر فردی که می خواست می آمد در مدینه ، بدون واسطه وبدون معطلی نزد پیامبر اسلام و مشکل دینی و … خود را مطرح و جواب صحیح را از پیامبر اسلام می گرفت .

و حتی صحابه پیامبر اگر دچار اختلاف فقهی می شدند به پیامبر رجوع می کردند و پیامبر حکم صحیح شرعی را برایشان بیان می کرد .

و امام زمان که اهل تشیع می گویند بدنیا آمده و زنده هست و برای هدایت مردم هست تا مردم گمراه نشوند ، چرا در مکان مشخصی در دسترس تمام مردم نیست تا مثل پیامبر اسلام جواب سوالات دینی مردم را بدهد .

و امروز با توجه به وسائل ارتباط جمعی امام زمان می توانست با یک شبکه تلوزیونی پاسخ هر سوال کننده ای در اقصی نقاط دنیا را بدهد .

و چرا تا امروز حتی کتابهای روایی و حدیثی اهل تشیع را تصحیح نکرده است ، که یک عالم اهل تشیع بگوید این حدیث صحیح است و دیگری بگوید این حدیث ضعیف است .

و چرا قران را تفسیر نکرده است تا هرکسی درباره ی ایات قران اظهار نظر نکند و به رای خود تفسیر نکند ؟؟؟

و با توجه به اینکه مدت 30 سال می شود که حکومت دست نائب ایشان است آن کتابهای تصحیح شده ، چاپ و منتشر و مردم از اسلام ناب مستفیض می شدند .

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (سماور هم چیز دیگری است. شما سیبل(هدف) هستید.)

پاسخ من : چون شما ناتوان از پاسخ دادن به سوالات می باشید و نمی توانید عقیده ی باطل خود را ثابت کنید فقط با هدف قرار دادن و کشتن دیگران آرام می گیرید .

ما اهل سنت اگر برای بیان حقیقت دین اسلام ، به دست شما مثل سیبل هدف قرار بگیریم و شهید بشویم موجب افتخار ما می باشد .

و از خوانندگان محترم می خواهم که قضاوت کنند وقتی آخوند عبدالحسین نمی تواند پاسخ بدهد و از عقیده ی خود دفاع کند چطوری حق گویان را تهدید می کند .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    دیدی چائیدی. بحث تاپیک چیه؟ امامت یا کرایه فرج؟

یک بحث کاملا فقهی است اما شما………………….. .

خب حالا رفیق شما یک حدیث آورده و من هم نقضش را آوردم. چه می کنید؟چه؟چه؟چه؟چه؟چه؟

سیبل را یادت نیست؟ گوز و دهان و هدف و…..؟ یادت اومد؟ من اون رو گفتم. بعم شما که نباید با آدم کشی مشکل داشته باشی. قتل الله سعدا. نشنیدی؟

مجددا؛

فروى الحسين بن سعيد الأهوازي رحمه الله في كتابه النكاح عن القاسم بن عروة عن أبي العباس المعروف بالبقباق قال‏ كان لي جار يقال له المفضل بن غياث و كان يأنس بأصحابنا و يحب مجالستهم فسألني أن أدخله إلى أبي عبد الله ع فأدخلته عليه فسأله عن‏ عارية الفرج‏ فقال أبو عبد الله ع هو الزناء و أنا إلى الله منه بري‏ء و لكن لا بأس أن تحل المرأة جاريتها لأخيها أو زوجها أو قريبها

المسائل الصاغانیه شیخ مفید.

– مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ عَنْ عَلِيٍّ عَنْ أَبِيهِ عَنِ ابْنِ أَبِي عُمَيْرٍ قَالَ أَخْبَرَنِي قَاسِمُ بْنُ عُرْوَةَ عَنْ أَبِي الْعَبَّاسِ الْبَقْبَاقِ قَالَ: سَأَلَ رَجُلٌ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع وَ نَحْنُ عِنْدَهُ عَنْ‏ عَارِيَّةِ الْفَرْجِ‏ فَقَالَ حَرَامٌ ثُمَّ مَكَثَ قَلِيلًا ثُمَّ قَالَ لَكِنْ لَا بَأْسَ بِأَنْ يُحِلَّ الرَّجُلُ جَارِيَتَهُ لِأَخِيه‏

التهذیب الاحکام ج7 ص244

بعد دقت فرمایید که مطلب فقهی است. در فقه چه جیزی مهم است؟ تناقضات را چگونه حل می کنند؟ فقیهسند را نمی بیند؟ روایات متناقض یا مترادف را نمی بیند؟ ای بابا.

.

سماور نیستید. همان سیبل هستید و لاغیر.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (خب حالا رفیق شما یک حدیث آورده و من هم نقضش را آوردم. چه می کنید؟چه؟چه؟چه؟چه؟چه؟)

پاسخ من : چرا خود را به نفهمی و تخرخر مشدد می زنی ؟؟!!

من در جواب این گفته ی شما گفتم :

اینکه گفته ای (سیبل را یادت نیست؟ گوز و دهان و هدف و…..؟ یادت اومد؟ من اون رو گفتم.)

پاسخ من : چون نمی توانی به این سوال پاسخ بدهی به یاد صدای مرحومی که خواب دیده ای افتاده ای ؟؟ یادت که هست ؟؟

اگر می خواهی لینکش را بگذارم !!

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام……

بماند. اسم پیامبر در قرآن آمده؟ نکنه توی اون برگه ای که در معده بزغاله رفته نوشته شده؟ وظایفش؟

و البنه وقتی چنین ادعایی داری چگونه میتوانی یکی را رد کنی و دیگری را قبول؟

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام………. .)

پاسخ من : چرا ترسیده ای و به جای نام ابو الکذاب آفت الله ما یفعلی سنگ پای قزوین نقطه چین گذاشته ای ؟؟

زشته !!! عیبه !!! میفهمن ها !!!

شما که صیغه زاده ما یفعلی هستی چرا از گذاشتن نام پدرت ترسیده ای ؟؟

اینکه گفته ای (بماند. اسم پیامبر در قرآن آمده؟)

پاسخ من : اسم پیامبر اسلام 3 جا در قران آمده است و مردم آنزمان مکه می فهمیدند و قبول داشتند و حالا شما که قبول نداری و ناقص العقلی خودت را برای خوانندگان عیان می کنی خدا را سپاسگذارم .

اینکه گفته ای (نکنه توی اون برگه ای که در معده بزغاله رفته نوشته شده؟ وظایفش؟)

پاسخ من : شما قبول داری که وظائف امام زمان در آن برگه ای که در معده بزغاله رفته می باشد مبارکتان باشد !!

چون شما ناتوان از پاسخ دادن به سوالات می باشید و نمی توانید عقیده ی باطل خود را ثابت کنید مجبور شده اید اسم پیامبر را در قران هم انکار کنید .

و از خوانندگان محترم می خواهم که قضاوت کنند وقتی آخوند عبدالحسین ( ابولقاسمی و گروه پژوهشی ولیعصر) نمی تواند پاسخ بدهد و از عقیده ی خود دفاع کند چطوری مجبور شده است اسم پیامبر را در قران هم انکار کند .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    تو الان مردم آن زمان مکه و مدینه هستی؟ اگر هستی چکونه ممکن است که چنین عمر طولانی و بلندی داشته باشی؟

اگر نیستی چرا و از کجا چنین ادعایی میکنی؟

کجا نوشته محمد پسر عبدالله؟

شما بیا و وظایف پیامبرت را نجات بده. بعد به دیگران بند کن.

به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام……

از هاشمی بپرس که این یارو کیه که هاشمی صحبت با او رو در دفتر خاطرات خودش ثبت میکند.

و در پایان به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام……

.

برای جواب یفعلی؛

آیه ای در قرآن هست که میگه اذ جاءک المنافقون قالوا نشهد ” إِنَّکَ ” لرسول الله. والله ” یَشهَدُ ” انک رسوله. والله ” یَعلَمُ ” ان المنافقین لکاذبون. بگردید این آیه را پیدا میکنید. در قرآن وهابیت در جزء شبکه کلمه سوره مرکز مطالعات و گفتگو و در آیه مدیر همان مرکز و مجری ناصبی شبکه آمده. بگردید به جان خودشون هست.

در آیه دست به زیر چانه در همان کتاب و جزء و سوره هم آمده که لاتنفقوا علی من عند رسول الله حتی ینفضوا**** مِن حولِه***. در قرآن اینها این آمده اما در قرآنی که من از عربستان آوردم ندیدم.

در آیه ای دیگر هم هست که فادخلی فی عبادی و (جای خالی)***فی*** جنتی.

.

این آیه را هم احتمالا آره و اینا نازل کردند. یوتی الحکمة و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمة و یزکیهم.

.

یک آیه ای هم هست که در در قرآن وهابیت در جزء شبکه کلمه سوره عبدالگی آمده.

و لا تتبرجن تبرج الجاهلیة…..

و من یفعل ذلک ابتغاء مرضات الله فسوف ” یوتیه ” اجرا عظیما.

فلما قضی موسی الاجل و سار باهله (جای خالی)قال لاهله امکثوا. جای خالی را پر کنید. از عبدالگی هم می توان کمک گرفت.

.

فعلا برو خوش باش.

از مولوی مقیم ایران هم هست.

.

راستی قول امام اعظم در زمینه کرایه چیست؟

اینجا که این حدیث رو نتونستید ثابت کنید. قول امام اعظم رو میدونید؟ چه کارش میکنید؟

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (اگر نیستی چرا و از کجا چنین ادعایی میکنی؟

کجا نوشته محمد پسر عبدالله؟)

پاسخ من : اسم پیامبر اسلام 3 جا در قران آمده است و مردم آنزمان مکه می فهمیدند و قبول داشتند و حالا شما که قبول نداری و ناقص العقلی خودت را برای خوانندگان عیان می کنی خدا را سپاسگذارم .

اینکه گفته ای (شما بیا و وظایف پیامبرت را نجات بده. بعد به دیگران بند کن.)

پاسخ من :خداوند وظیفه پیامبر را در قران به صراحت بیان نموده :

(17 یس و 18 عنکبوت و 99 مائده و 12 تغابن و 82 نحل) (وَمَا عَلَيْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ)

و نیز 45 ق (نَّحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ ۖ وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِجَبَّارٍ‌ ۖ فَذَكِّرْ‌ بِالْقُرْ‌آنِ مَن يَخَافُ وَعِيدِ)

و همچنین پیامبر طبق ایه 44 نحل تبیین کننده ایات قران می باشد .

(الْبَيِّنَاتِ وَالزُّبُرِ‌ ۗ وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ‌ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُ‌ونَ)

و نیز (57 فرقان) (قُلْ مَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ‌ إِلَّا مَن شَاءَ أَن يَتَّخِذَ إِلَىٰ رَ‌بِّهِ سَبِيلًا)

و چندین آیه دیگر ….

و من درباره امام زمان محترمانه سوال کرده ام وچون پاسخ نداری من را متهم می کنی که به ایشان بند کرده ام !!

خجالت بکش بی تربیت !!!

مثل اینکه خاطره خوشی از بند کردن به خودت داری .(همان جریان قزوین و استاد و … یادته ؟؟؟)

اینکه گفته ای (و در پایان به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام……)

پاسخ من : چرا ترسیده ای و به جای نام ابو الکذاب آفت الله ما یفعلی سنگ پای قزوین نقطه چین گذاشته ای ؟؟

زشته !!! عیبه !!! میفهمن ها !!!

شما که صیغه زاده ما یفعلی هستی چرا از گذاشتن نام پدرت ترسیده ای ؟؟

یوسف 2014
    کاربر
    .
در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.