آیا شیعیان به کلمه الله هی العلیا اعتقاد دارند؟

Home انجمن ها فقه آیا شیعیان به کلمه الله هی العلیا اعتقاد دارند؟

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  هابیل در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 20)
  • نویسنده

هابیل
    کاربر

در تصویر ذیل همانطوریکه می بینید وزحمت  ووقت زیادی برای تزیین وحاشیه نگاری کشیده شده است

اما کاتب کوته فکر  کلمه ی الله را پایین تر از محمد وعلی وفاطمه  نوشته است  نعوذ بالله کلمه  الله  هی السفلی

البته اگر نگوییم  تمام کارها بلکه  اغلب کارهای شیعه مانند این  از روی بی فکری وعدم آشنایی با قرآن  است

در حالیکه مثل طبل تو خالی مدعی هستند که تنها مذهب  حقه شیعه است!!

سولماز
    کاربر

هابیل جان واقعا از شما بعیده. از یک عکس چقدر تفسیر در میاری! این چه حرفیه که خدا محصوره و … .

ببین من یه فیلم دارم در مورد ادیانه توی اون ستونهای یک مسجد رو نشون میده ببین بالای ستونها چی نوشتن :

حالا من بگم که اعتقاد اهل سنت اینه که خدا و ابوبکر رو در یک حد می دونن؟

این حرف درستی نیست. پس شما هم مثل ماجرای همون نامه و قرآن این مطلب رو هم قبول کن.

البته اول عکس رو همینجا انداختم ولی مال ما رو نشون نمیده!!!

هابیل
    کاربر

سلام سولماز گرامی

دست شما درد نکنه لینک های خوبی گذاشتی

اما شما فکر نکن من فقط بااین اقدام شیعه مخالفم  من با این اقدام سنی ها  هم که  نام ابوبکر را در آن تابلو  درآن بالا گذاشته اند مخالفم

من  سعی می کنم حق را بجویم  حالا طرف من شیعه باشه  یا سنی فرقی نمی کنه

اصلا من نمیخواهم  خود راوارد بحث اینکه  شیعه ام یا سنی ام کنم  چون بیان  کردن اینموضوع گرهی را باز ومشکلی را حل نمی کند

فقط باعث تحریک احساسات وجبهه گیری وبیدار شدن ذهنیت هاو پیش داوری های خفته می شود

برای بررسی  سلامت ودرستی تمام چیزهایی که در حیطه ی مذهب هستند   آنها را  با قرآن وعقل  محک میزنم اگر سالم از آزمایشگاه قرآن وعقل بیرون آمدند  می پذیرم   واگه نادرستی وبیماری داشتند نمی پذیرم حالا چه شیعه گفته باشه چه سنی

ملاک من قرآن وعقله  و تایید سخنان مذهبی  را به این دو داور واگذار می کنم 

هابیل
    کاربر

سلام سولماز گرامی

بله در قرآن ودر نامه ودر کتابهای دینی  دیگر حرف شما درست است ممکن است کلمه ی الله در میان دهها کلمه ی مختلف  پایین تر قرار گرفته باشد وبرای معنی رسانی وجمله سازی  چاره ای نیست که در بعضی مواقع الله در پایین قرار بگیرد

اما اما این تصویر نه نامه است نه کتاب ونه قرآن بلکه این تصویر   یک تابلو است 

و این تابلو نشانگر ذهنیتی است 

ا گر در تابلو های کوچه خیابان دقت کرده باشی تابلو برای اعلام خبر و آگهی وارائه ی ذهنیتی است   ونمایانگر اهمیت خبر رسانی از طرف مالک تابلو است

در این تصویر که کلاس جمله سازی ونامه نگاری نیست که پایین قرار گرفتن  کلمه ی الله در بعضی حالات اجتناب ناپذیر باشد  اینجا بحث ارائه ی عقیده است

الله که  آسمانها وزمین  را و تمام انسانها را  آفریده است این تصویر   نشان میدهد که چطور این الله بزرگ  در  محاصره یک خانواده ی پنج نفره قرار گرفته و تا آنها اجازه ندهند وشفاعت نکنند الله کاری انجام نمی دهد وکسی را به بهشت نمی برد  مثل یک زندانی شده که پنج تن نگهبان او شده اند وتا آنها اجازه ندهند کسی حق درخواست وملاقات با او را ندارد واین در حالی است که خدا گفته:

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيسْتَجِيبُوا لِي وَلْيؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يرْشُدُونَ(البقرة/186)
    و هنگامي که بندگان من، از تو در باره من سؤال کنند،  من نزديکم! دعاي دعا کننده را، به هنگامي که مرا مي‌خواند، پاسخ مي‌گويم؟

آری معانی این تصویر اینها است تا بدانی که شیعه ها تا چه حد مقام خدای جهان آفرین وحی قیوم را پایین آورده و اختیارات او را محدود به رضایت پنج تن انسان مردنی وفنا شدنی کرده اند که حتی قادر نبودند در برابر دشمنان جان خود را نجات داده وکشته وشهید نشوند!

شیعه یان مسیحی ها را سر زنش می کنند که تثلیث وسه خدا دارند ولی غافل از مشکل خود که 6-5خدا وبلکه 14 خدا دارند یکی می گوید یاعلی دیگری می گوید  یا زهرا دیگری یا حسین دیگری یا ابوالفضل ودیگری می گوید یا امام رضا ودیگری هم یا مهدی ووو…….

ای دوستان زندانی من آیا  مدد گرفتن از این خدایان چندگانه بهتر است  یاتنها از خدای یکتای توانا

يا صَاحِبَي السِّجْنِ أَأَرْبَابٌ مُتَفَرِّقُونَ خَيرٌ أَمِ اللَّهُ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ(يوسف/39)
    اي دو رفيق زندانيم آيا خدايان پراکنده بهترند يا خداي يگانه مقتدر

ا

سولماز
    کاربر

هابیل این چه حرفیه نوشتی؟ یعنی هرجایی که کلمه الله یا خدا پایین هرچی نوشته بشه یعنی از اون پایین تره؟

این رو اصلا عقل قبول نمی کنه. مثلا شما تا حالا نامه نوشتی؟ آیا شده وسط نامه ات اسم خدا رو نوشته باشی؟ یعنی تمام کلماتی که اونجا بالاتر نوشته شده از خدا بالاتره؟! اصلا اینطور نیست.

اگه حرف شما درست باشه اونوقت باید اسم خدا در قرآن فقط در اول آیات بیاد نه در وسطش!!!

سولماز
    کاربر

خواهش می کنم.

خوب من فرض می کنم که شما با اقدام هر دو طرف مخالفی ولی اسم تاپیک می دونی چیه؟!

آیا شیعیان به کلمه الله هی العلیا اعتقاد دارند؟

یا اینکه در آخر متنت نوشتی :

در حالیکه مثل طبل تو خالی مدعی هستند که تنها مذهب  حقه شیعه است!!

پس شما باید هر دو طرف رو از همون ابتدا می نوشتی.

یعنی شما نه سنی هستی و نه شیعه؟؟!! یعنی مسلمانی نیستی؟! از همون اول مسلمانها دو فرقه اصلی هستند شیعه و سنی. من که نشنیدم مسلمانی نه سنی باشه و نه شیعه.

یعنی شما می گی که پیامبر فرموده انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عقل؟!

هابیل
    کاربر

در ابتدا  بهت بگم من اون موقع  اسم تاپیک رو این گذاشتم  که ار آدرس ولینک های شما در مورد کار مشابهی از اهل سنت   بی خبر  بودم و الان دیگه اسم تاپیک رو نمی تونم عوض کنم

بعدش عزیز من باز مثل اینکه  اشتباه متوجه شدی ؟ مسلمان نیستی  یعنی چه؟ مسلمان بودن که به مذهب نیست ! به دین است  شما دین اسلام را فراموش و رها کرده  فقط دارین با اعمال ورفتار وحرفاتون  از گرایش های مذهبی خودتون دفاع می کنین !

اصلا در دوران زندگی پیامبر ودین اسلام که حرفی از  شیعه وسنی نبوده که فقط اسلام بوده وبس  وتنها دین مورد نظر خدا طبق قرآن اسلام است نه شیعه وسنی و نه اون چیزی که شما فکر می کنین و سنگشو به سینه می زنین

نگاه کن به آیه ی زیر چقدر قشنگ گفته  وگفته تنها دین اسلام است (حرفی ازمذهب شیعه یا سنی نیست) واختلافات را هم  پیش بینی کرده و گفته کسانی که از آیات(قرآن) خدا رویگردان شوند  حسابشون با خداست

إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْيا بَينَهُمْ وَمَنْ يكْفُرْ بِآياتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ(آل عمران/19)
    در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است و کساني که کتاب [آسماني] به آنان داده شده با يکديگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنکه علم براي آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدي که ميان آنان وجود داشت و هر کس به آيات خدا کفر ورزد پس [بداند] که خدا زودشمار است

اصل این حدیثی هم که نقل کردین  در بین شیعه وسنی متفاوت نقل شده  و شما خودت زحمت بکش برو منابع اهل سنت راهم  در مورد حدیث بخون تا متوجه بشی که هر کدام از شیعه وسنی برداشته ای متفاوتی از اون دارند 

امیدوارم مطلب  رو  گرفته باشی

سولماز
    کاربر

سلام هابیل

یعنی اینطور که تو میگی باید شیعه و سنی در نزد خدا مسلمان نباشند دیگه. چون دین در نزد خدا فقط اسلامه درسته؟

در مورد حدیث ثقلین یه تاپیک دیگه باز می کنم که اونجا با هم صحبت کنیم.

هابیل
    کاربر

کسی   که صرفا از شیعه وسنی بودن  وگرایش مذهبی  خود دفاع می کند و اصل دین  اسلام  را که بدون فرقه فرقه وتفرقه است فراموش  می کند  مذهب دارد ولی دین ندارد !

به آیه ی ذیل نگاه کن

إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيعًا لَسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ ينَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا يفْعَلُونَ(الأنعام/159)
    کساني که دين خود را  جدا وپراکنده ساخته  وشیعه شیعه( فرقه فرقه) شدند  تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستي کارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مي‏دادند آگاهشان خواهد کرد

اصلا گرایش وتفرقه ی  مذهبی در نزد  خدا وند اعتبار ندارد  و پیروان گرایش های مذهبی که خود را از دین اسلام جدا وساخته ودنبال منافع وذهنیات مذهبی وفرقه ای هستند  خدا به پیغمبر می گوید  اینها را ول کن  حسابشون را به خدا واگذار کن

مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيهِمْ فَرِحُونَ(الروم/32)
    از کساني که دين خود را قطعه قطعه کردند و شیعه شیعه( فرقه فرقه)  شدند  هر حزبي بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند

شیعه شیعه ( جدا  شدن وتفرق از همدیگر )  نمونه ای از  عذابهای خداوند است:

قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَى أَنْ يبْعَثَ عَلَيكُمْ عَذَابًا مِنْ فَوْقِكُمْ أَوْ مِنْ تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يلْبِسَكُمْ شِيعًاوَيذِيقَ بَعْضَكُمْ بَأْسَ بَعْضٍ انْظُرْ كَيفَ نُصَرِّفُ الْآياتِ لَعَلَّهُمْ يفْقَهُونَ(الأنعام/65)

بگو او تواناست که از بالاي سرتان يا از زير پاهايتان عذابي بر شما بفرستد يا شما را گروه گروه به هم اندازد [و دچار تفرقه سازد] و عذاب بعضي از شما را به بعضي [ديگر] بچشاند بنگر چگونه آيات [خود] را گوناگون بيان مي‏کنيم باشد که آنان بفهمند

ولی مثل اینکه اغلب  شیعه ها ووهابی ها  و تعداد کمی  از سنی ها معنی  این آیات را فراموش کرده اند !!!!! و دایما خود را بر حق دانسته وحساب خود را از دیگران جدا می دانند  وشیعه ها 14 معصوم دارند دیگه ! ممتازند دیگه!

حالا سولماز عزیز  تو هی بگو من شیعه ام !

آخه شیعه چیه؟   خوردنیه یا پوشیدنی ؟؟؟

( البته قرآن مثل اینکه گفته پوشیدنیه! آیه ی بالا روببین( او یلبسکم شیعا)

پس مثل لباس  سطحی ،ظاهری و ریایی است !!!! نه  مغزدار وتو پر  در حرف وظاهر از وحدت می گویند  ودر عمل مخالف آن رفتار می کنند

در ضمن مشتقات شیعه در قرآن اغلب معنی منفی و برخلاف اصول  اسلام دارد

و این از پیشبینی های زیبای قرآن است که  آنچه که باعث از هم پاشیدگی  وتفرق اسلام شده شیعه ها هستند

در حرف از وحدت می گویند ولی در عمل  بر خلاف وحدت  کار می کنند

سولماز
    کاربر

ببین هابیل یعنی تو میگی تا حالا همه مسلمونا در اشتباه بودن و از محمد ابن عبدالوهاب به این ور فقط وهابی ها شدن مسلمان!!!

یعنی چی اصل دین و فرقه و … ؟! بابا اصل دین که اسلامه هیچ کس شکی درش نداره. اگر در اون ابتدا هم همه به حرف پیامبر گوش می دادن که الان فرقه و مذهب نداشت. خودشون گوش ندادن و مخالفت کردن حالا این شده.

اصلا می دونی به نظر من شما که میگین پیامبر جانشین تعیین نکردن مقصر اصلی خود پیامبر هستن. چون اگه جانشین تعیین می کردن الان تو و من این همه اختلاف نداشتیم و همه مان به قول تو مسلمان بودیم نه شیعه و سنی. نظر تو چیه؟

اما اینکه نوشتی شیعه چیه و کیه به این آیه دقت کن :

وَ إِنَّ مِنْ شيعَتِهِ لَإِبْراهيمَ

شیعه اینه. به نظر تو حضرت ابراهیم که به قول قرآن از شیعیان حضرت نوح بوده چی بوده و کی بوده؟!

در ضمن اشتباه گفتی که شیعه عموما تفرقه و فلان در قرآنه همین یک آیه برات کافیه.

میبینی تو مشکلت اساسا با شیعه است نه با سنی در مورد اون عکسها هم که گفتی اگه میدیدم نمی نوشتم یکم شک کردم!!!

اصلا ببینم یعنی به نظر شما فقطو فقط شما مسلمانید و همه تا به این لحظه چون یا شیعه بودن یا سنی کشکن دیگه. درسته؟

salman
    کاربر

جناب قابیل:

ذوق سرشار هنری شما مرا شگفت زده کرد یک بار نوشته مرا برداشتی چرا ؟ انگار حرف حق تلخ است ؟اینطو رنیست!

یکبار دیگر میگویم در طرحهای دایروی انچه در مرکز فرار میگیرد از همه بالاتر است و سایرین به نسبت فاصله با مرکز درجه اشان کم میشود دیگر معیار برتری بالا یا پایین بودن در صفحه کاغذ نیست بلکه فاصله از مرکز است 

میدانم فهمیده ای که اشتباه کردی چاره آن یک معذرت خواهی ساده است لزومی ندارد کامنت مرا پاک کنی یک جو جوانمردی میخواهد  اگر واقعا قابیل نیستی این را در عمل ثابت کن ادعا نکن   

سولماز
    کاربر

سلام هابیل خوبی؟

راستشو بخوای چون من در مورد مطالبی که تو نوشتی تا حالا برخی شو نشنیده بودم و برام تازگی داشت و خودم هم زیاد تسلط کافی ندارم یه سایت پیدا کردم که مطالب خوب و کاملی داشت.

بعد من اونجا نوشتم که اگه برای مدیران یا کاربران اونجا امکان داره بیان اینجا و با شما در این موارد بحث کنن.

ولی یک نفر اونجا برام نوشت که قبلا تو این سایت بحث می کرده ولی چون شما براش جواب نداشتید کاربری شو مسدود کردید!!!

راست میگه اینکارو شما کردید؟

اگه کردید آخه چرا؟ اگه نکردید بگید تا من بهش بگم که دروغ میگه.

راستی گفته که اگه دوست دارین بیاین تو سایت اونا با هم بحث کنید. میتونی برا بحث به سایتشون بری؟

hamshahri
    کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

جناب هابیل عزیز :

کاربری قبلی بنده " tanha  "  در همین سایت مسدود شد …. بنده با سایتی که خانم سولماز اشاره کردند از قبل آشنا هستم .اتفاقا برای من خیلی جالب بود که ببینم آیا اونها ، مخالفانشان را مسدود می کنند یا خیر !!!من کاربری چند تن از سنی ها و وهابی های اینترنتی را در سایت مذکور دیدم و پروفایل آنها را چک کردم … با کمال تعجب دیدم که کاربری هیچکدام مسدود نشده است !!! اتفاقا چند روز پیش در حال مطالعه تاپیکی از این سایت بودم که موسس آن یک سنی بود … مطالب آن تاپیک دقیقا توهین به عقاید شیعه بود ! ولی نه تنها تاپیک پاک نشده بود ، بلکه همه اعضای شیعه سایت آمدند و به آن جواب دادند ( خداوند حفظشان کند ) !!! من مناظرات برخی از کاربران این سایت رو دنبال کردم … ولی تا حالا حذف کاربر سنی و وهابی رو ندیدم … گر ممکن است نام کاربرانی که ( از دوستان شما هستند ) و مسدود شدند را بگویید تا ذهنیت من نسبت به این سایت شیعی روشن شود ….

موفق باشید

هابیل
    کاربر

اسم طرف رو نگفتین  در ضمن خودش خوب می دونه که دروغ میگه یا راست! لازم نیس  شما بهش بگین

دوستان من هم تو سایت اونا بودن ولی چون  براشون جواب نداشتند کاربری شون رو مسدود کردند!

سولماز
    کاربر

سلام هابیل

کجایی؟ نیستی؟ چرا جواب منو نمیدی؟ 2 روز گذشته هنوز خبری ازت نیست!

من منتظرم

اونجا یه چیزایی میگن که با اینجا جور در نمیاد

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 20)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.