پیامبر اسلام: اگر بعد از من، علی را امیر خودتان قرار بدهید، گرچه می‌دانم این کار را نمی‌کنید

Home انجمن ها خلفای راشدین پیامبر اسلام: اگر بعد از من، علی را امیر خودتان قرار بدهید، گرچه می‌دانم این کار را نمی‌کنید

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  www.ppp999.blogfa.com در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده
    ما در روايات متعددي از عزيزان أهل سنت داريم كه پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) فرمود:
    إن تؤمروا عليا (رضي الله عنه) و لا أراكم فاعلين، تجدوه هاديا مهديا يأخذ بكم الطريق المستقيم.
    اگر بعد از من، علي را امير خودتان قرار بدهيد، گرچه مي‌دانم اين كار را نمي‌كنيد، او را هدايت شده و هدايت كننده خواهيد يافت كه تمام شما أمت اسلامي را به صراط مستقيم خواهد كشاند.
    مسند احمد، ج1، ص109 ـ مجمع الزوائد و منبع الفوائد للهيثمي، ج5، ص176 ـ كنز العمال للمتقي الهندي، ج11، ص630 ـ تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج42، ص421 ـ الإصابة في تمييز الصحابة لإبن حجر العسقلاني، ج4، ص468 ـ البداية و النهاية لإبن كثير، ج7، ص397
    احمد بن حنبل مي‌گويد:
    هر روايتي را كه در مسند من نيافتيد، بدانيد كه آن روايت صحيح نيست.
    روايت سوم:آقاي إبن حبان مي‌گويد:
    إن تؤمروا عليا و لا أظنكم فاعلين، تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق.
    اگر بعد از من، علي را امير خودتان قرار بدهيد، گرچه ظن من اين است كه اين كار را نمي‌كنيد، او را هدايت شده و هدايت كننده خواهيد يافت كه تمام شما را به صراط مستقيم هدايت مي‌كند.
    كتاب المجروحين لإبن حبان، ج2، ص210 ـ ميزان الإعتدال للذهبي، ج3، ص363

روايت چهارم:آقاي أبو نعيم اصفهاني در كتاب حلية الأولياء مي‌گويد:
    إن تستخلفوا عليا و ما أراكم فاعلين، تجدوه هاديا مهديا يحملكم علي المحجة البيضاء.
    اگر بعد از من، علي را امير خودتان قرار بدهيد، گرچه مي‌دانم اين كار را نمي‌كنيد، او را هدايت شده و هدايت كننده خواهيد يافت كه شما را به دنياي بدون گناه و معصيت و آن مدينه فاضله هدايت مي‌كند.
    حلية الأولياء لأبو نعيم اصفهاني، ج1، ص64 ـ كنز العمال للمتقي الهندي، ج11، ص630
    روايت پنجم:آقاي حاكم نيشابوري در المستدرك علي الصحيحين روايتي را نقل مي‌كند و مي‌گويد:هذا حديث صحيح علي شرط الشيخين و لم يخرجاه.
    اين روايت، شرايط صحيح بخاري و صحيح مسلم را دارد و صحيح است، ولي آن دو، اين روايت را نياورده‌اند.
    المستدرك علي الصحيحين للحاكم النيشابوري، ج3، ص142
    روايت اين است:و إن وليتموها عليا، فهاد مهتد يقيمكم علي صراط مستقيم.
    اگر علي را به عنوان ولي أمرتان قرار بدهيد، او هدايت كننده و هدايت شونده است و شما را به صراط مستقيم مي‌رساند.

abdollah.abdolahi
    کاربر
    این حدیث کاملا روشن است که ساختگی است و شما شاید از تاریخ هیچ اطلاعی ندارید و بدانید که حضرت علی رضی الله عنه خلیفه چهارم می باشند و چیزی را که شما فکر می کنید تحقق نیافته انجام شده و ایشان به خلافت رسیدند و در نهایت به دست شیعیان خود به شهادت می رسند شیعیانی که در اثر جهل و نادانی از دین خارج شدند و حالا نیز باور کنید همانطور است و هیچ چیز عوض نشده و وقتی حضرت مهدی ظهور کند این شما هستیدکه چون مراجع شما منافعشان در خطر می افتد حکم به ارتداد ایشان خواهند داد و شما قطعا با ایشان جهاد خواهید کرد البته اگر از شیعیان مراجع باشید .
    برادر به حقیقت همین روز و شب باور کنید که روز قیامتی هست روزی که از کسی جز اعمال او پذیرفته نمی شود نه مرا به خاطر خوبی های حضرت ابوبکر رضی الله عنه به بهشت می برند نه شما را به خاطر خوبی های حضرت امام حسین رضی الله عنه به بهشت می برند هر کسی به خاطر عملی که کسب کرده سنجیده می شود و با ید به افتراهایی که به کسانی که خدا تاییدشان کرده در آن روز در محظر الله جل جلاله جواب داد .
    برادر ، من نمی گویم که فقط احادیث اهل سنت صحیح است و یا همه احادیث تشیع دروغ است ، نه به نظر من اول شما تمام این احادیث را کنار بگذار و قرآن کریم را فقط یکبار با صدق دل و تسلیم کامل به فرامین و آیات محکمات آن و امام قرار دادن آن بخوان و تفکر کن انشاءالله خود متوجه خواهی شد.من خود با خواندن قرآن و تفکر به این نتیجه رسیدم و دست از تفکر تشیع کشیدم والسلام

rrw
    کاربر
    جناب عبداللهي
    نوشته ايد:” شما شاید از تاریخ هیچ اطلاعی ندارید و بدانید که حضرت علی رضی الله عنه خلیفه چهارم می باشند و چیزی را که شما فکر می کنید تحقق نیافته انجام شده”
    پاسخ:حضرت علي متاسفانه خليفه بلافصل پيامبر نشد و ويرانه اي از عثمان تحويل گرفت وچون همانند ديگر خلفاء به زور براي خود بيعت نگرفت، همواره درگير انواع فتنه ها وشاخ شيطان بود.پس حتي اگر وجود اين روايات در کتب اهل سنت را هم در نظر نگيريم، واضح است که مطابق واقعيت است.
    نوشته ايد:” با ید به افتراهایی که به کسانی که خدا تاییدشان کرده در آن روز در محظر الله جل جلاله جواب داد”
    پاسخ:
    جنابعالي که به حرمت تهمت وافترا واقفيد چرا خود به راحتي مرتکب اين گناه کبيره مي شويد.جمله شما را عينا مي آورم.
    //////////////////////////////////
    (حضرت علي) در نهایت به دست شیعیان خود به شهادت می رسند شیعیانی که در اثر جهل و نادانی از دین خارج شدند و حالا نیز باور کنید همانطور است و هیچ چیز عوض نشده ….”
    //////////////////////////////////////
    آيا اين تهمت به بخش مهمي از مسلمانان نيست.
    جناب عبداللهي ادعا کرده ايد که جنابعالي نيز شيعه بوده ايد که اخيرا هدايت شده وسني شده ايد. ( مثل جناب سجودي)
    پاسخ :
    دوست عزيز حتي سني زاده هاي مقيد هم خود را ملزم نمي کنند که حتما بنويسند ” حضرت معاویه رضی الله عنه” (واقعا شما در اين يک سال متحول شده ايد!)
    در هرصورت اکثر کساني که در اين سايت مطلب برعليه شيعيان مي نويسند، قبلا شيعه بودند.( لذا بيان آن کاربردش را از دست داده!)
    البته امثال جنابعالي خداي ناکرده دروغ نمي گوييد چراکه مي دانيد دروغ وافتراء گناه کبيره است.

mojahed.din
    کاربر
    این روایت به شکل های مختلفی امده است که همه ی انها ضعیف میباشند و فاقد ارزش.

در روایت اول امده است:

حدثنا علي بن عبد الله الحكيمي ببغداد ثنا العباس بن محمد الدوري ثنا الأسود بن عامر بن شاذان ثنا شريك بن عبد الله عن عثمان بن عمير عن شقيق بن سلمة عن حذيفة رضي الله عنه قال : قالوا : يا رسول الله لو استخلفت علينا ؟
    قال : إن استخلف عليكم خليفة فتعصوه ينزل بكم العذاب قالوا : لو استخلفت علينا أبا بكر قال : إن أستخلفه عليكم تجدوه قويا في أمر الله ضعيفا في جسده قالوا : لو استخلف علينا عمر قال : إن استخلفه عليكم تجدوه قويا أمينا لا تأخذه في الله لومة لائم قالوا : لو استخلفت علينا عليا قال : إنكم لا تفعلوا و إن تفعلوا تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق المستقيم

در این روایات رجال ضعیف وجود دارند

تعليق الذهبي قي التلخيص : عثمان أبو اليقظان ضعفوه

رتبته عند ابن حجر : ضعيف و اختلط و كان يدلس و يغلو فى التشيع
    رتبته عند الذهبي : ضعفوه ، و كان شيعيا

راوی دوم عثمان بن عمیر است که درباره اش گفته شده است

رتبته عند ابن حجر : ضعيف و اختلط و كان يدلس و يغلو فى التشيع
    رتبته عند الذهبي : ضعفوه ، و كان شيعيا

روایت دوم میگوید:

حدثنا أبو العباس محمد بن يعقوب ثنا الحسن بن علي بن عفان و أخبرني محمد بن عبد الله الجوهري ثنا محمد بن إسحاق بن خزيمة ثنا الحسن بن علي بن عفان العامري ثنا فضيل بن مرزوق الرواسي ثنا أبو إسحاق عن زيد بن يثيع عن علي رضي الله عنه قال : قال رسول الله صلى الله عليه و سلم : إن تولوا أبا بكر تجدوه زاهدا في الدينا راغبا في الآخرة و إن تولوا عمر تجدوه قويا أمينا لا تأخذه في الله تعالى لومة لائم و إن تولوا عليا تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق

تعليق الذهبي قي التلخيص : ضعيف

مستدرک علی الصحیحین جزء3 ص73

روایت سوم میگوید

إن أستخلف عليكم خليفة فتعصوه ينزل بكم العذاب قالوا لو استخلفت علينا أبا بكر قال إن استخلفته تجدوه قويا فى أمر الله ضعيفا فى جسده قالوا لو استخلفت علينا عليا قال إنكم لا تفعلوا وإن تفعلوا تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق المستقيم (الحاكم وتعقب عن حذيفة)
    أخرجه الحاكم (3/74 ، رقم 4435) وتعقبه الذهبى بأن فيه عثمان أبو اليقظان وهو ضعيف ، وفيه شريك وهو شيعى لين الحديث .

در مسند احمد بن حمبل نیز امده است

حدثنا عبد الله حدثني أبي ثنا أسود بن عامر حدثني عبد الحميد بن أبى جعفر يعنى الفراء عن إسرائيل عن أبي إسحاق عن زيد بن يثيع عن على رضي الله عنه قال قيل Y يا رسول الله من يؤمر بعدك قال ان تؤمروا أبا بكر رضي الله عنه تجدوه أمينا زاهدا في الدنيا راغبا في الآخرة وان تؤمروا عمر رضي الله عنه تجدوه قويا أمينا لا يخاف في الله لومه لائم وان تؤمروا عليا رضي الله عنه ولا أراكم فاعلين تجدوه هاديا مهديا يأخذ بكم الطريق المستقيم

إسناده ضعيف .مسند احمد بن حنبل جزء 1 ص108

دوست عزیز سعی کن عقیده ات رو از قران و حدیث صحیح بگیری. سابقه نداشته است که تشیع بتواند برای اثبات عقیده ی خود بتواند به حدیث صحیح اهل سنت استناد کند بلکه مدام دنبال روایات مجهول و ضعیف و مجعول میگردند.

خداوند شیعیان واقعی را که طالب حق هستند هدایت کنه. آمین

دوست ما از جواب دادن به روایت طفره رفته
    احمد بن حنبل مي‌گويد:
    هر روايتي را كه در مسند من نيافتيد، بدانيد كه آن روايت صحيح نيست.
    این را احمد بن حنبل گفته و ما به احادیث ضعیف رجوع کردیم یا شما قبول نمی فرمایید
    دوم:«««روايت پنجم:آقاي حاكم نيشابوري در المستدرك علي الصحيحين روايتي را نقل مي‌كند و مي‌گويد:هذا حديث صحيح علي شرط الشيخين و لم يخرجاه.
    اين روايت، شرايط صحيح بخاري و صحيح مسلم را دارد و صحيح است، ولي آن دو، اين روايت را نياورده‌اند.
    المستدرك علي الصحيحين للحاكم النيشابوري، ج3، ص142
    اگر علي را به عنوان ولي أمرتان قرار بدهيد، او هدايت كننده و هدايت شونده است و شما را به صراط مستقيم مي‌رساند.»»
    این هم از کتب خوتان است که نوشته اند صحیح است و ما به احادیث جعلی تمسک می کنیم یا شما قبول نمی فرمایید ما چه کنیم
    در ضمن طبق مبانی رجالی و درایه شما در صورتی که سه حدیث ضعیف بیاید این سه حدیث همدیگر را تایید می کنند و حدیث درست است
    در فرض ضعیف بودن این احادیث آیا این ها همدیگر را تایید نمی کنند.این ها در کتب خودتان است و شما ما را متهم می کنید

سيدنا عمر
    کاربر
    اگر علي را به عنوان ولي أمرتان قرار بدهيد، او هدايت كننده و هدايت شونده است و شما را به صراط مستقيم مي‌رساند.»»

من مي گويم شيعه فوق تخصص جعل روايت دارد پس با اين روايت مطمئن شدم

إن وَلَّيتمُوها أبا بكرٍ فزاهدٌ في الدنيا راغبٌ في الآخرةِ ، وفي جسمِه ضعفٌ ، وإن وَلَّيتمُوها عمرَ فقويٌ أمينٌ ، لا تأخذُه في اللهِ لومةُ لائمٍ ، وإن وَلَّيتمُوها عليًّا فهادٍ مُهتدٍ ، يُقيمُكم على صراطٍ مستقيمٍ

البته نام خلفا اول و دوم را قيچي كاري كردند البته اشكالي ندارد قانون مذهبشان است

بیدار
    کاربر
    (نیست شما همیشه منصفانه روایات شیعه را باز گو می کنید!!

خود شما بودید در بحث یار غار 2 جا ترجمه رو عوض کردید و ان شرطیه را برداشید تا به نحوی از مدارک شیعه برای ابوبکر فضیلتی بتراشید! و بعد گفتید ترجمه رو کپی کرده بودم!! بحث در تالار موجود است.)

سيدنا عمر
    کاربر
    خود شما بودید در بحث یار غار 2 جا ترجمه رو عوض کردید

پاسخ:مهم اينه كه ابوبكر همراه رسول الله بودند و در كتب شما هم به اين امر اعتراف كردند

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.