وکیل امام عسکرى

Home انجمن ها اهل بیت وکیل امام عسکرى

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  الهاشمي الحسني در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

بسم الله الرحمن الرحيم                                                                                                                                                             

روافض بسيار استناد مى كنند كه اصحاب رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وصحبه وسلم شراب خوار بوده اند حال آقاى كلينى مى گويد وكيل امام عسكرى شراب    خوار ولوطى بوده است

– إسحاق قال: حدثني يحيى بن القشيري (2) من قرية تسمى قير قال:

كان لابي محمد وكيل قد اتخذ معه في الدار حجرة يكون فيها معه خادم أبيض، فأراد الوكيل الخادم على نفسه فأبى إلا يأتيه بنبيذ فاحتال له بنبيذ، ثم أدخله عليه و بينه وبين أبي محمد ثلاثة أبواب مغلقة، قال: فحدثني الوكيل قال: إني لمنتبه إذ أنا بالابواب تفتح حتى جاء بنفسه فوقف على بابى الحجرة ثم قال: يا هؤلاء اتقوا الله خافوا الله فلما أصبحنا أمر ببيع الخادم وإخراجي من الدار

يحيى بن قشيرى مى گويد ابى محمد وكيلى داشتند وبا خود به خانه خودشان مى بردند و در خانه خادمى هم كار مى كرد وكيل قصد خادم را كرد اما خادم خود دارى مى نمود تا اينكه وكيل تصميم مى گيرد خادم را نبيذ نوشانده و مست مى كند و آنچه را كه مى خواهد با او انجام مى دهد وبين آنها و ابى محمد 3در قفل شده بود. سپس خود وكيل داستان را تعريف مى كند و مى گويد امام عسكرى خود شخصا در مقابل در اتاق ما قرار مى گيرد و مى گويد از خدا بترسيد  وتقوى داشته باشيد وقتى صبح شد من وخادم  را از خانه اخراج كرد

كافى كلينى جلد1 ص511

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.