نماز استغاثه به فاطمه وکراهت سجده بردن برای خدا در این نماز!!!!

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت نماز استغاثه به فاطمه وکراهت سجده بردن برای خدا در این نماز!!!!

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mojahed.din در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 12 نوشته (از کل 12)
  • نویسنده

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    شما قرار بود تعریف اط شرک بدی که دادی اما…. .

حالا بیا و بگو نمونه هایی که از سجده بر غیر در قرآن آمده به معنای عبادت است؟ اگر جواب مثبت است آیا خدا رد هم کرده؟ اگر نیست چرا ذکر کرده؟

mojahed.din
    کاربر

در کتاب انوار الزهرا سید حسن ابطحی نوشته شده است که سجده برای فاطمه واجب است!!!
    در روایات امده است که واجب است بعد از نماز استغاثه به فاطمه الزهرا سجده زد.!!!

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

برادرم تمام این مواردی که در قران ذکر شده به دستور خداوند بوده است .

اگر راست می گویی مثل همین آیات یک ایه بیاور که خداوند دستور داده باشد که به حضرت فاطمه سجده کنیم .

و در مورد سجده ی برادران ظالم و گنهکار یوسف هم با این آیات خداوند پاسخ شما را داده است .

(إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبَتِ إِنِّي رَ‌أَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ‌ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ‌ رَ‌أَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ)(4 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی :(به خاطر بیاور) هنگامی را که یوسف به پدرش گفت: «پدرم! من در خواب دیدم که یازده ستاره، و خورشید و ماه در برابرم سجده می‌کنند!»)

(وَرَ‌فَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْ‌شِ وَخَرُّ‌وا لَهُ سُجَّدًا ۖ وَقَالَ يَا أَبَتِ هَـٰذَا تَأْوِيلُ رُ‌ؤْيَايَ مِن قَبْلُ قَدْ جَعَلَهَا رَ‌بِّي حَقًّا)(100 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی : و پدر و مادر خود را بر تخت نشاند؛ و همگی بخاطر او به سجده افتادند؛ و گفت: «پدر! این تعبیر خوابی است که قبلاً دیدم؛ پروردگارم آن را حقّ قرار داد!)

(فَلَمَّا بَلَغَ مَعَهُ السَّعْيَ قَالَ يَا بُنَيَّ إِنِّي أَرَ‌ىٰ فِي الْمَنَامِ أَنِّي أَذْبَحُكَ فَانظُرْ‌ مَاذَا تَرَ‌ىٰ ۚ قَالَ يَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ‌ ۖ سَتَجِدُنِي إِن شَاءَ اللَّـهُ مِنَ الصَّابِرِ‌ين)(102 صافات)

(ترجمه مکارم شیرازی : هنگامی که با او به مقام سعی و کوشش رسید، گفت: «پسرم! من در خواب دیدم که تو را ذبح می‌کنم، نظر تو چیست؟» گفت «پدرم! هر چه دستور داری اجرا کن، به خواست خدا مرا از صابران خواهی یافت!»)

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    ما گفتیم که به دستور غیر خدا بوده که شما متذکر شدید؟ اما حالا که تذکر دادید لطفا بفرمایید فایده این بیان خداوند چیست؟ یعنی چرا این سجده و امر به آن را برای ما بیان کرده؟ وبفرمایید که اگر سجده بر غیر خدا شرک است آیا خدا دستور به شرک می دهد؟

در مورد یوسف علیه السلام؛

اینکه او در خواب دیده ماه و خورشید و…. بر او سجده کرده اند یعنی خدا امر کرده که سجده کنند؟ چنین مطلبی را از کجایش بیرون می کشید؟ اینکه یعقوب علیه السلام و فرزندانش بر یوسف سجده کرده اند با کدام دستور بوده؟ در قرآن آمده؟ کجای قرآن؟ شما خواب را دستور می بینید؟

بعد دقت کنید که ابراهیم علیه السلام خواب دیده که فرزندش را ذبح می کند و متوجه شده که این دستور خداست برای او. آیا مدعی هستید فرزندش خواب دیده که پدرش او را ذبح میکند و فهمیده که این دستور خداست؟ این تطبیقی که شما داده اید اینست که یوسف خواب دیده ماه و…. بر او سجده میکنند پس دستور خدا به یعقوب و…. است که بر یوسف سجده کنند. من خواب ببینم برای شما ایجاد امر میکند؟

قضیه را کلا برعکس نموده اید. بیشتر فکر کنید.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (ما گفتیم که به دستور غیر خدا بوده که شما متذکر شدید؟)

برادرم چرا مغلطه بازی می کنید ؟؟

سوال ما این است که سجده برای حضرت فاطمه به دستور خداست یا به دستور غیر خدا ؟؟

اگر دروغگو و کذاب و مغلطه باز نیستی به صراحت پاسخ بده .

اینکه گفته ای (بعد دقت کنید که ابراهیم علیه السلام خواب دیده که فرزندش را ذبح می کند و متوجه شده که این دستور خداست برای او. آیا مدعی هستید فرزندش خواب دیده که پدرش او را ذبح میکند و فهمیده که این دستور خداست؟)

برادرم فرزندش چون رسالت پدرش را قبول داشته فهمیده که این دستور خداست .

اینکه گفته ای (. من خواب ببینم برای شما ایجاد امر میکند؟)

شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه !!!
    چشمم روشن حالا خود را هم طراز پیامبران نیز می دانی !!

قبلا خود را برتر از ایت الله مکارم شیرازی می دانتستی اکنون …. و در آینده ….

عجب !!! عجب !!! ای ملا رجب !!!

زشته !!! عیبه !!! میفهمن ها !!!
    برادرم : شما که رسول خدا نیستید .

خواب شما مثل خواب عبدالله ابن سبا یهودی می باشد .

و شما عبد حسین باراک اوباما هستی.

که فعلا منافع مشترک در منطقه دارید و همکار یکدیگر می باشید .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    ” اما حالا که تذکر دادید لطفا بفرمایید فایده این بیان خداوند چیست؟ یعنی چرا این سجده و امر به آن را برای ما بیان کرده؟ وبفرمایید که اگر سجده بر غیر خدا شرک است آیا خدا دستور به شرک می دهد؟ ”

جواب دادید؟ این ادامه همان مطلبی بود که عادت کرده اید همیشه ناقص بنویسید.

متوجه اید که تمام مانور رفقایتان روی اینست که سجده بر غیر خدا شرک است. پس جواب این را بدهید. جواب تاپیک را خودتان می گیرید.

در مورد خواب؛

خواب ابراهیم بوده و دستور به ابراهیم. آیا در آن دستور به اسماعیل هم بوده؟ کجاش؟ فهم او از اینکه دستور خدا به پدرش چیست را به منزله دستور به خود او می دانید؟

مورد بعدی هم از باب مثال بیوده که خب شما مثل همیشه….. .

من که خودم را برتر از آیت الله مکارم ندانستم فقط ایشان را معصوم ندانستم. این یک زهرهشک.

کجای مطلب من نشانی از آن دارد که خود را همطراز انبیا بدانم؟ البته اگر موافقاتی داشتم شاید ادعا می کردم اما حالا که ندارم نه. برای رفیقتان یک جایی نوشتم که سیف بن عمر و….. . پیگیری کردید؟

و خوحالم که خوک های نجس العین داعشی زیر ئحشی گری های خود زاییدند و سگهای نجس تر وهابی هم مانند آنها. حالا به تبعیت از دوستان کلمه ای خود بنویسید که منافع مشترک و…. . عیبی ندارد. آنچه که مهم است همراهی نجس های وهابی و نجس های داعشی است که هر کوری می بیند و می فهمد.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (وبفرمایید که اگر سجده بر غیر خدا شرک است آیا خدا دستور به شرک می دهد؟)

برادرم سجده برادران یوسف سجده برای عبادت و استغاثه و کمک خواستن نبوده است .

گردو گرد است هر گردی گردو نیست .

سجده شیطان برای انسان هم برای عبادت و استغاثه و کمک خواستن نبوده است .

اینکه گفته ای (متوجه اید که تمام مانور رفقایتان روی اینست که سجده بر غیر خدا شرک است.)

باز هم دغل بازی و فریب کاری می کنی .

در اول تاپیک به صراحت گفته شده : در کتاب انوار الزهرا سید حسن ابطحی نوشته شده است که سجده برای فاطمه واجب است!!! در روایات امده است که واجب است بعد از نماز استغاثه به فاطمه الزهرا سجده زد.!!!

اینکه گفته ای (خواب ابراهیم بوده و دستور به ابراهیم. آیا در آن دستور به اسماعیل هم بوده؟)

برادرم فرزندش چون رسالت پدرش را قبول داشته فهمیده که این دستور خداست .

(مَّن يُطِعِ الرَّ‌سُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللَّـهَ)

اینکه گفته ای (مورد بعدی هم از باب مثال بیوده که خب شما مثل همیشه..)

برای شما توصیه می کنم مثال بیهوده و مع الفارق نزنید و بیشتر خود را رسوا نکنید .

اینکه گفته ای (کجای مطلب من نشانی از آن دارد که خود را همطراز انبیا بدانم؟)

برادرم من که چندین بار گفتم که شما کذاب و دروغگو هستی .

در تاریخ 4/6 خود شما به صراحت گفته ای :

(. من خواب ببینم برای شما ایجاد امر میکند؟)

من قضاوت را به خوانندگان محترم واگذار می کنم .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    عزیزم جوک نگو.

سجده بر غیر خدا جایز هست یا نیست؟ عنوانش تاثیر در شرک بودن یا نبودنش دارد؟ مطلب اولیه رفیق شما این را نمی گوید. این را هم یادتان رفت که ببینید ” اما حالا که تذکر دادید لطفا بفرمایید فایده این بیان خداوند چیست؟ یعنی چرا این سجده و امر به آن را برای ما بیان کرده؟ “

در واقع شما اینجا به این نتیجه رسیده اید که سجده بر غیر خدا شرک نیست. خب چرا سجده بعد از نماز استغاثه شرک است؟

شما اگر به تاپیک قبلی بروید متوجه مطلب میشوید. البته اگر صلاح بدانید.

می دانید که منظور از الرسول کیست پس خود را آره نکنید. و اینکه اسمایل نبوت پدرش را قبول داشته چگونه برای او دستور می شود که ذبح شود؟ این دلیل است که آورده ای؟

و شما خواستی القا کنی که من ود را هم رتبه پیامبران دانسته ام که مثل همیشه در جای سردی بودی و چاییدی. البته از پیامبرانی که شما قبولشان دارید بالاتر هستم چون تا به حال حداقل لخت دنبال لباسهایم ندویده ام.

فقط یک کسی که مثل شما باشد می تواند این فکر را بکند. مطلب قبلی اش را کور بی سواد هم که ببیند متوجه می شود قضیه چیست.

حالا خلاصه مطلب؛

سجده بر غیر خدا شرک است؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (سجده بر غیر خدا جایز هست یا نیست؟ عنوانش تاثیر در شرک بودن یا نبودنش دارد؟)

برادرم سجده ای که برای کمک خواستن و عبادت باشد جایز نیست .

عنوانش برای هر شخص من دون الله می خواهد باشد .

مثلا مسجدی که برای فقط خواندن خدا ساخته شده است با مسجد ضرار که عنوانش مسجد می باشد اما آن کجا و این کجا .

اینکه گفته ای (مطلب اولیه رفیق شما این را نمی گوید. این را هم یادتان رفت که ببینید)

یا کوری یا دغل بازی می کنی .

مطلب اولیه را با عکس کتاب و خود مطلب گذاشته است .

اینکه گفته ای (در واقع شما اینجا به این نتیجه رسیده اید که سجده بر غیر خدا شرک نیست.)

برادرم چرا فریب کاری می کنی ؟؟

مطالب من در این تاپیک موجود است .

از خوانندگان می خواهم که قضاوت کنند آخوند عبدالحسین چطوری به مغلطه بازی افتاده است .

اینکه گفته ای (خب چرا سجده بعد از نماز استغاثه شرک است؟)

برادرم : برای اینکه آن سجده برای کمک خواستن و عبادت کردن غیر خداست .

اینکه گفته ای (شما اگر به تاپیک قبلی بروید متوجه مطلب میشوید.)

برادرم اگر شما جوابی می داشتی همین جا می گذاشتی تا خوانندگان قضاوت می کردند .

اینکه گفته ای (می دانید که منظور از الرسول کیست پس خود را آره نکنید.)

برادرم منظور از الرسول طبق ایه ی قران تمام رسولان خداوند می باشند .

اینکه گفته ای (و اینکه اسمایل نبوت پدرش را قبول داشته چگونه برای او دستور می شود که ذبح شود؟)

برادرم پس با این استدلال مضحک و خنده دار شما منافق بوده است ؟؟

کافر همه را به کیش خویش پندارد .

می شود به صراحت بگویی اطاعت از نبی چه معنایی می دهد ؟؟

اینکه گفته ای (شما خواستی القا کنی که من ود را هم رتبه پیامبران دانسته ام)

مطالب من و شما در همین تاپیک موجود است قضاوت با خوانندگان .

اینکه گفته ای (سجده بر غیر خدا شرک است؟)

برادرم چرا مغلطه بازی می کنید ؟؟

سوال ما این است که سجده برای حضرت فاطمه به دستور خداست یا به دستور غیر خدا ؟؟

اگر دروغگو و کذاب و مغلطه باز نیستی به صراحت پاسخ بده .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    خب حالا کی گفته که عبادت میکنم؟ تفکیکی که انجام داده اید بر چه مبنایی است؟

قبلا نوشته بودیم که ” متوجه اید که تمام مانور رفقایتان روی اینست که سجده بر غیر خدا شرک است. “. شما این تاپیک و تاپیک قبلی مشابه همین را ببین متوجه اصل موضوع میشوی.

برادرم سجده برادران یوسف سجده برای عبادت و استغاثه و کمک خواستن نبوده است .

گردو گرد است هر گردی گردو نیست .

سجده شیطان برای انسان هم برای عبادت و استغاثه و کمک خواستن نبوده است .

نوشته کیست؟ معنایش چیست؟ غیر اینست که سجده بر غیر خدا شرک نیست؟ اگر بنا به تفکیک باشد نیاز به ارائه دلیل است. دارید؟ اصلا می دانید که دلیل چیست؟

دلیل؟

ما در تاپیک قبلی جواب دادیم اما رفیقتان دید که آره لذا آمد و مطلب را اینگونه مطرح کرد. اما کلا آره.

الرسول را یادم نمیاد برای چه نوشتم. لطفا راهنمایی کنید.

سوال اینه که خواب پدر برای او چگونه دستور میشود؟

القا.

مطلب اصلی این بود که سجده بر صدیقه طاهره و در کل غیر خدا شرک است اما شما چون مالیخولیای سماور داری دائم عناوین را به میل خود میبینی و میخوانی. آره.

فرعیات؛

برای رفیقتان یک جایی نوشتم که سیف بن عمر و….. . پیگیری کردید؟

لطفا بفرمایید فایده این بیان خداوند چیست؟ یعنی چرا این سجده و امر به آن را برای ما بیان کرده؟ وبفرمایید که اگر سجده بر غیر خدا شرک است آیا خدا دستور به شرک می دهد؟

اینکه یعقوب علیه السلام و فرزندانش بر یوسف سجده کرده اند با کدام دستور بوده؟ در قرآن آمده؟ کجای قرآن؟ شما خواب را دستور می بینید؟

این تطبیقی که شما داده اید اینست که یوسف خواب دیده ماه و…. بر او سجده میکنند پس دستور خدا به یعقوب و…. است که بر یوسف سجده کنند.

دلیل؟

حالا خلاصه مطلب؛

سجده بر غیر خدا شرک است؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (سجده شیطان برای انسان هم برای عبادت و استغاثه و کمک خواستن نبوده است .نوشته کیست؟ معنایش چیست؟ غیر اینست که سجده بر غیر خدا شرک نیست؟ اگر بنا به تفکیک باشد نیاز به ارائه دلیل است. دارید؟)

پاسخ من : مثل اینکه که شما تا حالا قران را کاملا نخوانده ای !!

خداوند در ایه ی 34 سوره بقره فرموده :

(وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ أَبَىٰ وَاسْتَكْبَرَ‌ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِ‌ينَ)

اگر راست می گویی مثل همین آیه یک ایه بیاور که خداوند دستور داده باشد که به حضرت فاطمه سجده کنیم .

اینکه گفته ای (سوال اینه که خواب پدر برای او چگونه دستور میشود؟)

پاسخ من :فرزندش چون رسالت پدرش را قبول داشته فهمیده که این دستور خداست .

(مَّن يُطِعِ الرَّ‌سُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللَّـهَ)

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (اینکه یعقوب علیه السلام و فرزندانش بر یوسف سجده کرده اند با کدام دستور بوده؟ در قرآن آمده؟ کجای قرآن؟ شما خواب را دستور می بینید؟)

پاسخ من : در مورد سجده ی برادران ظالم و گنهکار یوسف هم با این آیات خداوند پاسخ شما را داده است .

(إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبَتِ إِنِّي رَ‌أَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ‌ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ‌ رَ‌أَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ)(4 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی :(به خاطر بیاور) هنگامی را که یوسف به پدرش گفت: «پدرم! من در خواب دیدم که یازده ستاره، و خورشید و ماه در برابرم سجده می‌کنند!»)

(وَرَ‌فَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْ‌شِ وَخَرُّ‌وا لَهُ سُجَّدًا ۖ وَقَالَ يَا أَبَتِ هَـٰذَا تَأْوِيلُ رُ‌ؤْيَايَ مِن قَبْلُ قَدْ جَعَلَهَا رَ‌بِّي حَقًّا)(100 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی : و پدر و مادر خود را بر تخت نشاند؛ و همگی بخاطر او به سجده افتادند؛ و گفت: «پدر! این تعبیر خوابی است که قبلاً دیدم؛ پروردگارم آن را حقّ قرار داد!)

(فَلَمَّا بَلَغَ مَعَهُ السَّعْيَ قَالَ يَا بُنَيَّ إِنِّي أَرَ‌ىٰ فِي الْمَنَامِ أَنِّي أَذْبَحُكَ فَانظُرْ‌ مَاذَا تَرَ‌ىٰ ۚ قَالَ يَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ‌ ۖ سَتَجِدُنِي إِن شَاءَ اللَّـهُ مِنَ الصَّابِرِ‌ين)(102 صافات)

(ترجمه مکارم شیرازی : هنگامی که با او به مقام سعی و کوشش رسید، گفت: «پسرم! من در خواب دیدم که تو را ذبح می‌کنم، نظر تو چیست؟» گفت «پدرم! هر چه دستور داری اجرا کن، به خواست خدا مرا از صابران خواهی یافت!»)

در حال نمایش 12 نوشته (از کل 12)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.