لعن پیامبر (ص) بر معاویه و ابوسفیان

Home انجمن ها گفتگوی ازاد لعن پیامبر (ص) بر معاویه و ابوسفیان

این جستار شامل 25 پاسخ ، و دارای 5 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mohammad در 8 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 26)
  • نویسنده

mohammad
    مشارکت کننده

+حَدَّثَنَا خَلَفٌ ، حَدَّثَنَا عَبْدُ الْوَارِثِ عنُ سَعِيدِ بْنِ جُمْهَانَ ، عَنْ سَفِينَةَ مَوْلَى أُمِّ سَلَمَةَ ، أَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ” كَانَ جَالِسًا فَمَرَّ أَبُو سُفْيَانَ عَلَى بَعِيرٍ وَمَعَهُ مُعَاوِيَةُ وَأَخٌ لَهُ ، أَحَدُهُمَا يَقُودُ الْبَعِيرَ وَالآخَرُ يَسُوقُهُ ، فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ : ” لَعَنَ اللَّهُ الْحَامِلُ وَالْمَحْمُولُ وَالْقَائدُ وَالسَّائِقُ.
    http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?bk_no=196&hid=1526&pid=125101
    _از سفینه منقول است که پیامبر نشسته بود و ابوسفیان رد شد و سوار چهارپایی بود و معاویه وبرادرش همراه او بود که یکی حیوان را می راندودیگری ازپشت پی میکردپس رسول الله ص فرمودندخداوند لعنت کندحمل کننده وحمل شونده وراه برنده ودنبال کننده .

عمر علي
    مشارکت کننده

عَبْدُ الْوَارِثِ عنُ سَعِيدِ بْنِ جُمْهَانَ مجهول ميباشد

habib
    مشارکت کننده

از نشانه های حماقت است که انگشت اتهام به سوی دیگران نشانه روی و سه انگشت متوجه خود را نبینی.
    بر فرض صحت قول ایشان امت در گذشته اند.و جزای عملشان نزد باری تعالی محفوظ.تو چه کرده و یا می کنی تا مورد لعنت الله جل جلاله واقع نشوی.
    امان از غفلت و امان از جهل مرکب که هر چه مقلدان کور آیین های ضاله می کشند از این رذائل ناشی می شود.
    تا کی وقت گرانبهای خود را خواهید که در داوری کور و توقف در امور غیر مربوط تلف کنید.
    امید که به خود آیید و عمق جنایت و تخریبی که جوامع غیر موحد چون مدعیان تشیع را همین امروز به ضلالت و هلاکت محض می کشاند در یابید.

mohammad
    مشارکت کننده

+عَبْدُ الْوَارِثِ عنُ سَعِيدِ بْنِ جُمْهَانَ مجهول ميباشد
    ما اصلا شخصیتی به نام عَبْدُ الْوَارِثِ عنُ سَعِيدِ بْنِ جُمْهَانَ نداریم،عزیزم.
    عزیزم دلبندم توجه کن:
    _عبد الوارث بن سعيد بن ذكوان، متولد 102 وفات 180:ذهبی: حافظ،ابن حجر عسقلانی:ثقه،ابوحاتم:صدوق
    _سعيد بن جمهان الأسلمي:یحی بن معین:ثقه،يعقوب بن سفيان الفسوي :ثقة

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

دیوار

أنساب الأشراف للبلاذري [الحكم: إسناده ضعيف ويحسن إذا توبع]

http://library.islamweb.net/hadith/dyntree1.php?type=2&sid=3448&bk_no=196&cid=12007

دیوار

mohammad
    مشارکت کننده

عزیزم خوبی،یک نگاهی به سند من و یک نگاهی به مطلب خودت دوباره بنداز.فکرکن،یک بار دیگر سند و مطلب من را ببین.

mohammad
    مشارکت کننده

بررسی سند:
    خلف بن هشام بن ثعلب متولد 150:راوی مسلم.نسائی ثقه.بیهقی ثقه
    شیخ او
    عبد الوارث بن سعيد بن ذكوان، متولد 102 وفات 180:روی له الجماعه ذهبی: حافظ،ابن حجر عسقلانی:ثقه،ابوحاتم:صدوق
    عن
    سعيد بن جمهان الأسلمي:یحی بن معین:ثقه،يعقوب بن سفيان الفسوي :ثقة
    عن
    سفینه:صحابی

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

دیوار

ان لینکی که داده اید بالایش نوشته اسانید روی آن کلیک کنید وببینید راجع به روایت بلاذری چه چیزی نوشته است

در ضمن در بحث جای لودگی نیست.

دیوار

noor.haq
    مشارکت کننده

…………………

mohammad
    مشارکت کننده

+ان لینکی که داده اید بالایش نوشته اسانید روی آن کلیک کنید وببینید راجع به روایت بلاذری چه چیزی نوشته است
    _در همان جا به سند نگاه کن شاید موضوع را بفهمی. ان هم شاید.من که امید ندارم.

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

دیوار

خوانندگان به آن لینکی که داده اند بروید و بر روی سند کلیک کنید نوشته بلاذری ضعیف

قال الشريف المرتضى: وقد روى البلاذر ي في تاريخه وهو معروف الثقة والضبط ويرى من مماثلة الشيعة ومقاربتها

وفي قول الشريف المرتضى أنَّ البلاذريَّ كان يرى مماثلة الشيعة ومقاربتها إشارة أن مذهب
    البلاذر ي كان قريبا من مذهب الشيعة

http://s27.postimg.org/6clk5dmj7/Untitled_82.png

دقت کنید یک رافضی آمده و از بلاذری حمایت کرده خودتان تا آخر ماجرا را بگویید (منظورم خوانندگان)

البته حرف داخل سر دیوار نمیرود

دیوار

mohammad
    مشارکت کننده

+خوانندگان به آن لینکی که داده اند بروید و بر روی سند کلیک کنید نوشته بلاذری ضعیف
    _خوانندگان به سندی که سیدنا عمر می گوید توجه و با سند من مقابسه کنند
    _ راویانی که میگی از حدیث بلاذری ضعیف هستند یا دلیل اشکال سند را بیار .اگر علم رجال بلدی:)))به جای دیگه ارجاع نده.هر اشکالی داره در همین سایت خودت بیان کن
    _فَأَمَّا البَلاَذُرِیُّ الکَبِیْرُ، فَهُوَ أَحْمَدُ بنُ یَحْیَى صَاحبُ (التَّارِیْخِ الکَبِیْرِ) حَافظٌ أَخبارِیٌّ عَلاَّمَةٌ، أَدْرَکَ عَفَّانَ بنَ مُسْلِمٍ وَمَنْ بَعْدَهُ، یُعَدُّ مِنْ طَبَقَةِ أَبِی دَاوُدَ (صَاحبِ السُّنَنِ).

سیر اعلام النبلاء،ج16،ص36 ط موسسة الرسالة

أحمد بن یحیى بن جابر البلاذُری6 (ت 279هـ) المؤرخ المعروف، صاحب (فتوح البلدان) و (أنساب الأشراف).

الطبقات الکبری – متمم التابعین،ص53 ط مکتبة العلوم والحکم

وَالْکَبِیر أَحْمد بن یحیى صَاحب التَّارِیخ فِی طبقَة أبی دَاوُد السجسْتانِی حَافظ أخباری عَلامَة.

طبقات الحفاظ للسیوطی،ص366 ط دار الکتب العلمیة

وَکَانَ أَحْمد بن یحیى بن جَابر عَالما فَاضلا شَاعِرًا راویة نسّابة متقناً …..

الوافی بالوفیات،ج8،ص156 ط دار احیاء التراث

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

عجب پیامبری داریم از یک طرف می گوید اصحاب من را لعنت نکنید و از طرف دیگر خودش لعن می کند

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

قال الإمام الذهبي:
    هشام بن محمد بن السائب.علامه الاخباری النسابة الاَوحد

قال امام ذهبی فی المیزان:متروک

سير أعلام النبلاء للإمام شمس الدين الذهبي ج 11 ص 111 ، ط مؤسسة الرسالة بيروت، ت: شعيب الأرن ؤوط.

پس دلایل علامه بودن هم رد میشود

به هر حال اهل سنت بلاذری را اگر قبول داشته باشند ولی توثیقش نکردند و برای همین روایت هایش حجت و مورد استناد نیست تازه یک رافضی هم ازش حمایت کرده است

mohammad
    مشارکت کننده

+عجب پیامبری داریم از یک طرف می گوید اصحاب من را لعنت نکنید و از طرف دیگر خودش لعن می کند
    _کسی که ایمان دارد و پیامبر را دیده و به همین طریق فوت کرده صحابه و لعن انها و بالا تر از گل گفتن به انها جایز نیست مثل سلمان و جعفر و حمزه نه امثال معاویه و مروان و مغیره و حکم بن عاص و عمرو عاص

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 26)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.