فضیلت بی نظیر امام علی (ع) ۷

Home انجمن ها خلفای راشدین فضیلت بی نظیر امام علی (ع) ۷

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mohammad در 8 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

mohammad
    مشارکت کننده

+أَخْبَرَنَا الْعَبَّاسُ بْنُ مُحَمَّدٍ، قَالَ: حَدَّثَنَا الأَحْوَصُ بْنُ جَوَابٍ، قَالَ: حَدَّثَنَا يُونُسُ بْنُ أَبِي إِسْحَاقَ، عَنْ أَبِي إِسْحَاقَ، عَنْ زَيْدِ بْنِ يُثَيْعٍ، عَنْ أَبِي ذَرٍّ، قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص):
    «لَيَنْتَهِيَنَّ بَنُو وَلِيعَةَ، أَوْ لأَبْعَثَنَّ إِلَيْهِمْ رَجُلا كَنَفْسِي، يُنْفِذُ فِيهِمْ أَمْرِي، فَيَقْتُلَ الْمُقَاتِلَةُ، وَيَسْبِيَ الذُّرِّيَّةَ».
    فَمَا رَاعَنِي إِلا وَكَفُّ عُمَرَ فِي حُجْزَتِي مِنْ خَلْفِي: مَنْ يَعْنِي؟ فَقُلْتُ: مَا إِيَّاكَ يَعْنِي، وَلا صَاحِبَكَ، قَالَ: فَمَنْ يَعْنِي؟ قَالَ: خَاصِفُ النَّعْلِ، قَالَ: وَعَلِيٌّ يَخْصِفُ نَعْلاً.
    زيد بن يثيع از ابو ذر نقل مى‌كند كه: رسول خدا (ص) فرمود: «بايد بنو وليعة (حاكمان سرزمين حضرموت‏)از اين شيوه دست بردارند، در غير اين صورت مردى را به سوى آنان روانه مى‏كنم كه مانند خودم است. وى در ميان آنان امر من را به اجرا درآورد، جنگ‏جويانشان را مى‏كشد و فرزندانشان را به اسارت مى‏گيرد».
    ابو ذر مى‏گويد: شگفت زده از سخن حضرت بودم كه عمر از پشت، پهلوى من را گرفت و گفت: مقصود پيامبر كيست؟ گفتم: مقصودشان تو و رفيقت (ابوبکر)نيست. گفت: پس چه كسى است؟ گفتم: كسى كه كفش را وصله مى‏زند و على (ع) مشغول وصله زدن كفش بود.
    http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?bk_no=315&pid=144183&hid=8138

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.