فتوای شیخ محمود شلتوت در رابطه با شیعو

Home انجمن ها گفتگوی ازاد فتوای شیخ محمود شلتوت در رابطه با شیعو

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  amator در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)
  • نویسنده

amator
    کاربر
    میخواستم ببینم هیچ یک از دوستان در رابطه با فتوای شیخ محمود شلتوت که سنی میتواند از مذهب شیعه پیروی کند و مذهپ شیعه و سنی با هم فرق ندارند و این که شیخ محمود شلتوت چه نوع شخصی است اطلاعاتی دارند? ممنون میشم اگه کمکم کنی

سعدی
    کاربر
    بسمه تعالی
    من به عنوان یک سنی فکر نکنم که یک سنی اجازه پیروی اهل سنت را از شیعه صادر بکند
    از چه چیز شیعه پیروی کنم جز خرافات و قبرپرستی و غلو چیزی هست
    حیف نیست از مذهب حقه اهل سنت باز بمانی و از خرافات و اسرائیلیات پیروی کنی؟!!!

fandogh
    کاربر
    بسمه تعالی
    کاشکی شما به عنوان یک سنی، یا ساکت می شدی و اول می دیدی بزرگانتان چه گفته اند و بعد حرف می زدی.

سيدنا عمر
    کاربر
    جناب فندق شما بايد به نظرات ديگران احترام بگذاريد.
    فتواي شيخ شلتوت چنانكه صحت داشته باشد مردود است زیرا شیعه کسی است که حکم تکفیر تمام صحابه را دادند بجز چهار الي پنج نفر! تمام امهات المومنین از جمله عایشه رضی الله عنه را مرتد و کافر می دانند، معتقدند که علی و فاطمه معصومند و بنوعی بر آنها وحی می شود!و همینطور بر اولاد آنها.. معتقدند امام زمان ابوبکر و عمر را از قبر خارج و تازیانه می زند!!گاها معتقدند قرآن تحریف شده است، و ده ها خرافات و شرک و کفریات در عقایدشان یافت می شود با این اوصاف آیا شیعه با سنی فرقی ندارد!؟ قطعا پیروی از این مذهب باطل و مردود است، و سخن شیخ شلتوت از روی ساده گی و خوش باوری شان است! او در گذشته شیخ الازهر بود که اکنون فوت کرده است که البته خود وی در مواردی برخلاف عقیده اهل سنت عمل می کرد یعنی از منهج اهل سنت خارج می شد و رای غریبی برای خود داشت!
    نکته: دکتر یوسف قرضاوی گفته که: شیخ محمود شلتوت هیچگاه چنین فتوایی درباره پیروی از مذهب تشیع صادر نکرده، و به اصطلاح منکر وجود چنین فتوایی از شیخ شلتوت شده، قرضاوی می گوید: سالها با جناب شیخ شلتوت زندگی کرده و از جمله آخرین شاگردانش بوده اما هیچگاه مثل این فتوا رااز ایشان نشنیده است.

و يا سايت ايشان http://www.qaradawi.net/news/537.html
    وصلي الله وسلم علي محمد وعلى آله وأصحابه والتابعين لهم بإحسان إلى يوم الدين

mojahed.din
    کاربر
    در همینجا و در پیشگاه خداوند آمادگی خود را برای مناضره با جماعت عمری درباره ادعای خود اعلام میکنم.

-كلاس چندی عمو؟

مناظره اینطوری نوشته میشه.

ببین دوست عزیز ما اهل سنت به قول شما جماعت عمری ، محبان اهل بیت هستیم و محبت اهل بیت رو بر خود واجب میدانیم. این رو از این جهت گفتم تا سوال خود رو مطرح کنم که:

-بفرما ثابت کن که علی مومن است. یعنی بیا و ایمان علی و حسن و حسین رو ثابت کن.

دقت کن که ما کتب شما برای ما پشزی نیز اعتبار ندارد پس برای اثبات ایمان علی و حسن و حسین لطفا از کتب ما ثابت کن که آنها مومن هستند.

اگر جواب دادی بنده نیز باقی جواب خود را مینویسم.

نوشتی:

اینها که جز اذیت پیامبر و سرپیچی از دستورات او کار دیگری بلد نبودند.

اینها را نیز ثابت کن با سند و متن عربی.

و در آخر بهت بگم که شما اهل تاویل باطنی قران هستید. و تفسیر به هوا و هوس خود میکنید.

دوست عزیز اگر ابوبکر و عمر کافر هستند پس چرا پیامبر از انها دختر گرفته و به انها دختر داده است؟

دوست عزیز شما ابوبکر و عمر را کافر میدانید پس باید پیامبرتان را نیز کافر بدانید به خاطر همکاری و همدستی با کفار و منافقین.

خداوند صراحتا به پیامبرش میگوید:هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ 4 منافقون. آنان‌ خود دشمن‌اند پس‌ از آنان‌ برحذر باش

و جالب است دشمنی سر سختانه ای که با خلفای پیامبر را دارید با سی دیگر ندارید و طبعا میبایست پیامبر نیز همینطور میبود نه با انها دوستی میکرد و زن میداد و زن میستاند.

خداوند میفرماید

لَا تَجِدُ قَوْماً يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءهُمْ أَوْ أَبْنَاءهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ22 مجادله

مردماني را نخواهي يافت كه به خدا و روز قيامت ايمان داشته باشند ، ولي كساني را به دوستي بگيرند كه با خدا و پيغمبرش دشمني ورزيده باشند ، هرچند كه آنان پدران ، يا پسران ، يا برادران ، و يا قوم و قبيله ايشان باشند .

اما متاسفانه دین خیالی تان سبب میشود که طبق تفسیر باطنیتان پیامبرتان را نیز تکفیر کنید. چون با کفار و منافقان دوستی کرده است.

خداوند میفرماید

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ 26 نور

زنان ناپاك ، از آنِ مردان ناپاكند ، و مردان ناپاك ، از آنِ زنان ناپاكند ، و زنان پاك ، متعلّق به مردان پاكند ، و مردان پاك ، متعلّق به زنان پاكند .

اما متاسفانه پیامبر خیالیتان با عایشه که زنی کافر و منافق و بد کاره بوده ازدواج کرده و همسنگ و همطراز خبیثات شده است معاذ الله.

اصلا فرض کنیم چاره ای نبود و نداشت به هر حال منافقان دور و برش بودند اخر به چه دلیل به بزرگترین منافقان ان زمان بزرگترین مسئولیت ها و مقام ها را میداد؟ مگر قحطی مومن بود؟

ابوبکر را پیش نماز مومنان میکند…

الشیعة
    کاربر
    بسم الله الرحمن الرحیم و لعنة الله علی الکاذبین

به خداوند قسم که شما جماعت چیزی جز دروغ بستن به خدا و رسول و سایر مذاهب ندارید.

نوشته ای:شیعه تمام امهات المومنین از جمله عایشه را مرتد و کافر میدانند..

ای عمری!! شیعه چه وقت تمام زنان پیامبر را کافر میداند؟؟

آیا عایشه تمام زنان پیامبر و امهات المومنین است؟؟

آیا حیا نمیکنی که این تهمت را میزنی؟؟

خداوند را قسم میدهم به جلال و جبروتش و به محمد و آل محمد که مزد این تهمت را به زودی به تو بدهد

به جای این تهمت ها بیا و ایمان ابوبکر و عمر را اثبات کن.اگر میتوانی.

اینها که جز اذیت پیامبر و سرپیچی از دستورات او کار دیگری بلد نبودند.

یا از جنگها فرار میکردند یا در دین بدعت میگذاشتند.

در همینجا و در پیشگاه خداوند آمادگی خود را برای مناضره با جماعت عمری درباره ادعای خود اعلام میکنم.

مشتاقانه منتظر دلایل محکم و قوی جماعت عمری هستم.

آیا ابوبکر و عمر به پیامبر ایمان قلبی داشتند؟؟؟

والسلام

rrw
    کاربر
    .

الشیعة
    کاربر
    بسم الله الرحمن الرحیم و الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقا

در ابتدا به جای اینکه از من غلط املایی بگیری بیا ایمان مولایت را ثابت کن.

گفته ای:بفرما ثابت کن که علی مومن است.بیا و ایمان علی و حسن و حسین را ثابت کن.

جواب:من برای اثبات ایمان امام علی علیه السلام
    نه تنها از کتب شما بلکه از قران دلیل می آورم.

آیه مباهله:..فقل تعالوا ندع ابنائنا و ابناءکم و نسائنا و نسا ءکم و انفسنا و انفسکم..»آل عمران 61

ترجمه:«پس بگو :بیایید فرزندان و زنان خود و از نفوس خود دعوت کنیم»

و پیامبر در روز مباهله به امر خداوند حضرت فاطمه حسنین و امام علی علیهم السلام را با خود برد و مراد از انفسنا امام علی علیه السلام میباشد.یعنی حضرت علی علیه به منزله جان پیامبر میباشند.که این مطلب را علما جماعت عمری بدان اشاره نموده اند.صحیح مسلم ج7 ص120

حال من سوال میکنم کسی که به منزله نفس و جان پیامبر باشد آیا همین برای اثبات ایمان آن کس کافی نیست؟؟

برای اثبات ایمان حسنین نیز مختصر عرض کنم:

قال رسول الله:«الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنة»

حال تو بیا ایمان خلفایت را اثبات کن.البته از قران و کتاب های ما

گفته ای:اگر ابوبکر و عمر کافر هستند پس چرا پیامبر از آن ها دختر گرفته

جواب:اولا) شیعه معتقد است که کفر ابوبکر و عمر و بعضی از صحابه من دون الکفر بوده است.یعنی اینکه آنها به ظاهر مسلمان بوده اند و بر آنها احکام اسلام جاری میشد.

ثانیا) پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم احکام اختصاصی مربوط به خود را داشته اند.برای مثال پیامبر میتواند9 زن بگیرد ولی سایر مسلمانان این حق را ندارند.یا زنان پیامبر حق ندارند بعد از وفات ایشان ازدواج مجدد بکنند ولی سایر زنان این حق را دارند.پس اگر بگوییم چرا پیامبر با زنان منافق ازدواج کرده دلیلی بر این نیست که با آنها مودت و دوستی دارد

ثالثا)زنان حضرت نوح و حضرت لوط نیز کافره بودند:یعنی همان جوابی را که جماعت عمری در خصوص زنان این پیامبران میدهند ما نیز ان جواب را در خصوص عایشه و حفصه میگوییم.آیا میتوان گفت که حضرت نوح و حضرت لوط با زنانشان مودت و دوستی داشته اند؟؟

رابعا)مقصود رسول الله از این ازدواج ها اهداف سیاسی اسلام بوده.همانطور که پیامبر با زن گرفتن از قبیله ای خاص باعث جلوگیری از دشمنی آن قبیله با اسلام میشد.به خصوص در میان عرب که به خویشاوندی اهمیت خاصی قائل بوده اند.پس اگر دختری از آنها در خانه پیامبر باشد موجبات الفت آنها با پیامبر خواهد شد.

پس نمیتوان گفت چون رسول الله با زنی ازدواج کرده نشان ایمان آن زن است,چنانچه ذکر شد.همچنین ازدواج های زیادی در تاریخ صورت گرفته که حتما بدین معنی نیست که بین آن دو طایفه روابط حسنه ای بوده.برای مثال ازدواج امام جواد علیه السلام با دختر مامون.حال آنکه مامون قاتل پدر امام جواد علیه السلام است.آیا میتوان ادعا کرد که امام جواد از مامون راضی بوده؟؟پس معلوم میشود سیاست و یا اجباری در کار بوده.همانطور که حجاج بن یوسف دشمن آشکار اهل بیت,دختر حضرت زینب را به اجبار به نکاح خود در آورده.
    گفته ای:شما باید پیامبر را نیز کافر بدانی چون با منافقین همکاری کرده.

الشیعة
    کاربر
    این سخن نیز از جهل شما ناشی میشود.زیرا پیامبر در موارد متعددی با کفار و منافقان همکاری کرده و هیچ از آنها به معنی دوستی آن حضرت با آنها نبوده.برای مثال در جریان صلح حدیبیه که پیامبر با کفار صلح کرده.یا حکم مولفة القلوب که در قرآن آمده و پیامبر برای دفع شر منافقین و کفار هر از چندگاهی به آنها امتیازاتی از قبیل غنایم جنگی میداده است و این اصلا به معنی دوستی و همکاری نیست و این از سیاست های اسلام است که شما نسبت بدان جاهلید.

گفته ای:پیامبر خیالیتان با عایشه که زنی کافر و منافق و بدکاره است ازدواج کرده

جواب:برایت متاسفم که در انتخاب کلمات نیز غرض داری و هدفت تهمت زدن به شیعه است.اینکه لفظ بدکاره را برای عایشه به کار برده ای و خواسته ای آن را به شیعه نسبت دهی که ای وای!!!شیعه میگوید عایشه بدکاره بوده و منظورت انحراف جنسی است.

حال آنکه هچ شیعه ای همچین حرفی را نگفته است.

گفته ای:به چه دلیل پیامبر به بزرگترین منافقان بزرگترین مسولیت های داده و ابوبکر را پیش نماز کرده؟؟

اولا)پیامبر هیچ مسولیت مهمی را به ابوبکر نداده است.فقط یک بار او را مامور به خواندن ده آیا ابندایی سوره براءت(توبه) کرد که بعدش با عزل او خیلی از حقایق روشن شد.

که پیامبر بعد از گرفتن سوره برائت از او گفتککه خداوند میفرماید آن کسی میتواند حق سوره را ادا کند که از تو باشد.در المنثور جزء4 ص122

این یعنی چه؟؟یعنی اینکه ابوبکر لیاقت خواندن یک سوره را ندارد و از همه مهمتر اینکه او از پیامبر نیست.البته من مفصل این قضیه را در پستی جداگانه ارئه خواهم کرد که دلیلی است محکم برای بطلان ادعاهای جماعت عمری

حال کسی که حق خواندن یک سوره را برای مردم ندارد چطور میتواند خلیفه باشد و چطور شما میگویید که پیامبر او را پیشنماز کرده است.و این نیز روایتی است ساختگی برای او.و این را بدان که کتاب های شما پشیزی برای ما ارزش ندارد.

والسلام

سیدنا عمر
    مشارکت کننده
    ای عمری!! شیعه چه وقت تمام زنان پیامبر را کافر میداند؟؟
    آیا عایشه تمام زنان پیامبر و امهات المومنین است؟؟
    آیا حیا نمیکنی که این تهمت را میزنی؟؟
    خداوند را قسم میدهم به جلال و جبروتش و به محمد و آل محمد که مزد این تهمت را به زودی به تو بدهد
    پاسخ:اولا ادب داشته باش ثانیا فکر نکن چند مدتی جواب توهین های شما را ندادم از مناظره در رفتم در ضمن حیا رو شما به من ندادین که می خواین از من بگیریدش بی حیا همان هایی هستند که به ام المومنین عایشه توهین می کنند
    علمای شیعه معتقدند که بعد از وفات پیامبر همه مسلمین مرتد شده اند؟!
    محمّد رضا مظفر شیخ شیعه می¬گوید: «پیامبر وفات یافت، اکنون نمی دانم، ولی باید همه مسلمین بعد از او مرتد شده باشند».السقیفه ، ص 19
    و بلکه گفته اند: «جز یک نفر کسی به پیامبر ایمان نیاورد او هم از سرزمین خود بیرون آمده بود و به دنبال حقیقت میگشت که سلمان فارسی بود»کتاب الشیعه و السنه فی المیزان ، ص 20 – 21
    ببینید چگونه علمای شیعه در مورد همه مسلمین، از صحابه و خویشاوندان و اهل بیت پیامبر حکم ارتداد و از دین برگشتن صادر مرده اند. خدایا از شرک و مشرکین به تو پناه می بریم.
    استاد و مرجع شیعه تستری در مورد صحابه می-گوید: «محمّد آمد و تعداد زیادی از مردم را هدایت داد، اما بعد از وفات او مرتد شده و به عقب باز گشتند».احقاق الحق تستری ، ص 316
    کلینی بر زبان ابو جعفر دروغ پردازی کرده که گفت: «بعد از وفات پیامبر همه مردم مرتد شدند جز سه نفر، گفتم: آن سه نفر چه کسانی هستند؟ گفت: مقداد بن اسود و ابوذر غفاری و سلمان فارسی» .رجال کشی ، ص 6 ، الکافی کتاب الروضه 12 / 312 – 322
    فضیل بن یسار از ابی جعفر روایت می¬کند که گفت: «وقتی پیامبر خدا وفات یافت مردم همه به جاهلیت برگشتند جز چهار نفر: علی و مقداد و سلمان و ابوذر، می گوید: گفتم: پس عمار چه؟ گفت: تو اگر از کسانی سؤال می کنی که هیچ خللی وارد درون آنها نگردیده همین سه نفر هستند» .- تفسیر عیاشی 1 / 199 ، البرهان 1 / 319 ، تفسیر صافی کاشانی 1 / 305 ، بحار الانوار 22 / 333
    این یعنی چه؟؟یعنی اینکه ابوبکر لیاقت خواندن یک سوره را ندارد و از همه مهمتر اینکه او از پیامبر نیست.
    پاسخ:پس علی نعوذ بالله پشت سیدنا ابوبکر نماز خواند پس نعوذبالله کافر است؟
    علی نمازهای پنجگانه را پشت سر ابوبکر صدیق خواند و به امامت او راضی بود .الاحتجاج ، ص 53 طبرسی ، السقیفه ، ص 203 معروف به کتاب سلیم بن قیس و مراة العقول مجلسی ، ص 388
    شیخ سلیم بن قیس گفته: «علی بن ابی طالب گفت: خالد بن ولید در حالی که شمشیر به گردن آویخته بود در کنار من به امامت ابوبکر به نماز ایستادیم…»كتاب سليم بن قيس ص228
    طبرسی مرجع شیعه گفت: «سپس به برخاست و آماده نماز شد و در مسجد حاضر شد و پشت سر ابوبکر به نماز ایستاد و خالد بن ولید در کنارش نماز می-خواند…»- الاحتجاج طبرسي ج1/126، و مرآة العقول في شرح أخبار آل الرسول ص388 مجلسي

سیدنا عمر
    مشارکت کننده
    حال کسی که حق خواندن یک سوره را برای مردم ندارد چطور میتواند خلیفه باشد و چطور شما میگویید که پیامبر او را پیشنماز کرده است.و این نیز روایتی است ساختگی برای او.و این را بدان که کتاب های شما پشیزی برای ما ارزش ندارد.
    پاسخ:کتب خودتان چی؟

.که این مطلب را علما جماعت عمری بدان اشاره نموده اند.صحیح مسلم ج7 ص120
    پاسخ:شماکه می فرمایید کتب ما ارزش ندارد پس چرا به آن ها استناد می کنید؟

یا از جنگها فرار میکردند یا در دین بدعت میگذاشتند.
    پاسخ:خواهشا شما دیگر اسم بدعت را نیاورید که استاد استاد بدعت هستید
    اما درباره فرار از جنگ جوابتان اینجاست:http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/1367

در ضمن افتخار می کنم پیرو رسول الله سیدنا ابوبکر سیدنا عمر سیدنا عثمان و سیدنا علی هستم

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.