علت نبودن نام حضرت علی رضی الله عنه به صراحتا در قرآن

Home انجمن ها اهل بیت علت نبودن نام حضرت علی رضی الله عنه به صراحتا در قرآن

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  erfan_a2a در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده

erfan_a2a
    کاربر

سلام

ببینید دوستان آیا تا حالا اندیشیدید که اگر واقعا حضرت علی رضی الله عنه جانشین حق رسول باشه چی میشه و اونایی که دشمنی کردن آیا روز قیامت حرفی دارند؟

ببینید شما در یکی از مباحثتون راجع به این که اسم حضرت علی در قرآن نیامده صحبت کردین خوب من چند تا چیز بهتون بگم :

1- انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون صلاه و یوتون زکاه و هم راکعون

خوب این آیه چی میگه؟ میگه همانا ولی شما خدا و رسولش و کسانی که ایمان آورده اند و نماز به پا میدراند و زکات میدهند در حالی که در رکوعند.آیا میخواد به همه بگه که از این به بعد در رکوعتونه زکاه بدین؟آیا این چیزه عجیبی نیست ؟

این آیه وقتی نازل شد که حضرت علی رضی الله عنه در حال نماز و در حال رکوع انگشترش رو به سایلی داد چیزی که مسلمه این آیه داره به شخصی اشاره میکنه اما این شخص کیه با تمام روایات که میتونیم به کتب معتبرمون مراجعه کنیم و ببینیم که حضرت علی رضی الله عنه هستند .

2- اما به این آیه ی قرآن توجه کنید:

(وإذ قال عيسى ابن مريم يا بني إسرائيل إنّي رسول الله إليكُم مصّدقاً لما بين يديَّ من التوراة والإنجيل ومبشِّراً برسولٍ يأتي من بعدي اسمه أحمد، فلمّا جاءهم بالبيّنات قالوا هذا سحرٌ مبين).(الصف/6)

راجع به بشارت حضرت میسح به ظهور پیامبر اسلام

ص) صحبت میکنه خوب حالا این بشارت به یکی از دو صورت خواهد بود 1- شفاهی 2- کتبی و در انجیل

1-اگر به صورت اول باشد و فقط به گفتن تنها اکتفا شده است یعنی در انجیل اصلی اسمی از حضرت برده نشده باشد خوب میگیم پس اگر اسم حضرت علی رضی الله عنه هم در قرآن نیست مانند نبودن اسم حضرت رسول در انجیل و فقط تذکر زبانی توسط حضرت مسیح قابل درک است در صورتی که همونطور که گفتیم اسم حضرت علی بسیار در قرآن آمده است

2- اما دیدگاه دوم این که اسم حضرت رسول در انچیل آمده است خوب پس الان کجاست؟؟؟ برید یک انجیل باز کنید و اسم رسول اکرم رو پیدا کنید . نه نیست . چرا چون تحریف شده است خوب حالا این چه ربطی دارد به حضرت علی رضی الله عنه . از اونجایی که قرآن آخرین کتاب آسمانی است و باید برای همیشه همه ی مردم از اون استفاده کنن تا قیامت خوب پس این کتاب نباید تحریف شود و به سرنوشتی مانند انجیل و تورات دچار نشود خوب پس خداوند اسم حضرت علی رضی الله عنه رو به صراحت در قرآن نیاورده البته به تعدد آیاتی هستند که از ایشون صحبت میکنند.

امیدوارم با تفکر و از میان برداشتن تعصباتی که آدم رو از دیدن حق بارز میدارد بتونیم حق رو ببینیم و مانند بت پرستانی که هر گاه از آنها سوال شد که چرا بت پرستید گفتند پدارن خود رو بر این یافتیم و خداوند در جواب آنها در قرآن میگوید حتی اگر پدرانشان نیندیشیده باشند نباشیم .و از احادیث فراوانی که هیچ شکی در آنها نیست مانند روز غدیر استفاده کرده و راه درست رو بپیماییم .

اللهم انت ولیی فی الدنیا و الاخره توفنی مسلما و الحقنی باالصالحین.

toohid
    کاربر

سلام

عرفان جان ، قرآن كتاب نبي است و براي بيان رسالت پيامبر نازل شده است قرار نيست از سير تا پياز مسايل در آن بيان شود.

در ضمن در قرآن پس از خدا و رسول از ولي سخن گفته شده است نه خليفه

همانطور كه مردم در انتخاب دين ( خدا و پيامبر ) اختيار دارند در انتخاب ولي نيز مختارند

مي خواهند علي ولي آنها باشند يا مي خواهند ابوبكر ولي آنها باشد يا عمر يا عثمان و يا….

به نظر مي رسد نيازي نيست در قرآن از شخص خاصي نام برده شود

انتخاب ولي به عهده بنده گان خدا

اينطور بهتر نيست

پاينده باشيد

توحيد

sadeq
    کاربر

عرفان جان ، قرآن كتاب نبي است و براي بيان رسالت پيامبر نازل شده است قرار نيست از سير تا پياز مسايل در آن بيان شود

====================================================================

اقای توحید. خداوند در قرا می فرماید ما چیزی رو فرو نګذاشتیم! یعنی از سیر تا بیاز که مربوط به هدایت بشر میشد در قران ذکر کردیم!

برادر عزیز ایا شیعه نمی ګوید که امامت تسلسل نبوت است؟؟ و امام افضلتر از نبی ورسول! ایا امری که فضیلتش بالاتر از نبوت انبیا است

سیرو بیاز است؟؟ قرار است اینجا عقلانی بحث شود!! عقل ونقل میګوید شیعه در مورد امامت چنین اعتقادی دارد!

و خدا میګوید ما همه سیر وبیاز را در کتاب قران بیان کردیم! شما میګویید قران کتاب نبی است و برای بیان رسالت است! حال که امامت تسلسل

رسالت است! به اعتقاد شما٬ کتاب امامت چیست؟؟ صحیفه فاطمیه که حجمش از قران ما بیشتر و بزرګتر است؟؟ که ایمه شما غلم غیبشان را از این کتاب دریافت میکنند؟؟!! و جبرییل این کتاب را بر فاطمه نازل کزده!!؟ چرا نه خدا به مادر موسی وحی فرستاد! مګر فاطمه کم از مادر موسی است؟؟!!! قیاس مع الفارق شیعه! در حالی که قیاس در این مذهب حرام است!!!!!!!!!!

toohid
    کاربر
    سلام بر صادق
    اول : از كجا دانستي من شيعه ام ( من كه شيعه نيستم ).
    پرسش من ساده بود و پاسخ آن را بايد ساده داد.
    به نظر تو آيا واقعا تمام امور در قرآن (نبي ) آمده است.
    تو خود نيز سخن مرا پذيرايي كه قرآن كتاب نبوت است ، يعني كتابي كه رسول براي تبليغ دينش آورده است.
    آيا در قرآن چيزي درباره امامت يا خلافت ميبيني.
    اگر ديدي به ما هم نشان بده.
    دوست گرامي تو حتي نداستي من شيعه نيستم و با اين فرض به من جواب دادي. مگر من به صحيفه معتقدم يا به امامت.
    تو با عقل خود به من جواب بده كه بايد به امامت معتقد بود يا خلافت. چون من نه شيعه ام نه سني ( حتي شايد مسلمان هم نباشم ). من فقط در حال تحقيق هستم و اين پرسش را از خيلي هاي ديگر نيز خواهم پرسيد تا حقيقت بر من روشن شود. حالا كه خيالت راحت شد كه من شيعه نيستم بدون موضع گيري به من جواب بده ، چون من واقعا نه شيعه ام نه سني ( دارم برخورد اين دو گروه را با هم ميسنجم تا ببينم كدام به درستي نزديك تر است و تو نشان دادي كه حرف من درباره اين دو گردوه درست است كه شيعه دچار افراط است و سني گرفتار تفريط )
    پاينده باشي
    دوست تو
    توحيد

ahmad88
    کاربر

با سلام کاربر محترم توحید:
    چند نکته:
    اولاً که چرا اینقدر از نام شیعه یا سنی بودنو یا اصلا مسلمان بودن واهمه داری؟
    خداوند در سوره ال عمران می فرماید: دین در نزد ما اسلام است.
    پس باید از خدات هم باشه که مسلمان باشی.
    ثانیاً اگر مسلمان نیستی مسایل داخلی اسلام به خود مذاهب و اقوام اسلام مربوط می شود و نه به دیگر ادیان و مذاهب غیر اسلامی.
    خداوند در قران فرموده: لکل شیئ تبیانا : یعنی برای هر شیئی (برای چیزی) در قرا« دلیل و بینه وجود دارد.  شما می فرمایید از قرآن بیشتر متوجه هستید که چه چیزی در قرآن هست و چه چیزی نیست.
    مثالی می زنم شما بهتر می دانید در بوستان سعدی چه چیزی وجود دارد یا خود سعدی علیه الرحمه. و یا اینکه خیلی هنر کنیم اساتید فن و ادبیات پارسی که دود چراغ خورده اند در این راه.

پس حتماً در قرآن همه چیز هست باید از نویسنده اش و کسی که استاد فنش است بپرسیم ببینیم جواب سوالاتمون کجای قرآنه اگر قبول داریم که قرآن توش دروغ نگفته.

ahmad88
    کاربر

:

لکل شیئ تبیانا یعنی چی؟

خدا خودش تو قرآن گفته که برای هر چیزی بینه و دلیلی در قرآن دارد.

اونوقت شما شدی کاسه داغ تر از اش می گی خدا اشتباه گفته معاذالله.

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.