طلب کمک وتوسل به غیر الله شرک است

Home انجمن ها مهدی موعود یا مهدی موهوم؟ طلب کمک وتوسل به غیر الله شرک است

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  سجاد در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 30)
  • نویسنده

سجاد
    کاربر

بنده سوالی از اهل تشییع دارم این آیه را چطور معنی می کنند و توسل و کمک از امامان خویش را چطور توجیه می کنند؟ آیا کار ایشان در این مورد شرک خالص نیست:

وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّـهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَىٰ يَوْمِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ ﴿الأحقاف: ٥﴾ و كيست گمراه‌تر از آن كس كه به جاى خدا كسى را مى‌خواند كه تا روز قيامت او را پاسخ نمى‌دهد، و آنها از دعايشان بى‌خبرند.

؟؟؟

hamshahri
    کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

جناب سجاد عزیز :

باز هم برای شما تکرار می کنم .

در این آیه هم باز اصل مطلب در مورد " یدعو من دون الله  " می باشد !!!!

آیا هر گونه خواندن در نزد شما شرک است ؟؟ اگر هست بفرمایید تا مصادیق شرک برخی از بزرگان شما را بیان کنم !! حتی ابن تیمیه !!!

اگر هم نیست ، پس کمی تعقل کنید و بفهمید که طلب درخواست از کسی اصلا به مثابه عبادت او نیست !!!

محمد بدلی
    کاربر

بی نامش آغاز نکنم

آقا سجاد سلام بر شما. لطفا اول عنوان را اصلاح کنید، تا بعد به بحث بپردازیم إن شاء الله.

توحید … شرک است

سجاد
    کاربر
    سلام
    بنده معذرت می خواهم این موضوع اشتباه نوشتم ولی حالا شما گیر دادی به او بحثت را شروع کن اون خیلی مشکل پیش نمی اوردباز هم بابت این موضوع معذرت می خواهم

محمد بدلی
    کاربر

بی نامش آغاز نکنم

با عرض پوزش از آقا سجاد عزیز!

متاسفانه بنده فعلا وقت ندارم. شما می توانید به تفاسیر ما مراجعه کنید و توضیحات علمای ما را ببینید.

با تشکر

سجاد
    کاربر

سلام علیکم 

خواهش می کنم جناب اقای محمد بدلی عزیز ولی فکر نکنم وقت نداشته باشی چطور وقت فحاشی به صحابه وشبهه افکنی واوردن روایت موضوع وهمچنین کجا وکی روی قبرش بارگاه ساخته را داری ولی وقت برای بحثی کوتاه در باره ی اصل دین وایمان یعنی توحید نداری خودت گفتی تیتر را اصلاح کن تا بحث کنیم ولی من بابت این اشتباه معذرت خواستم اما در مورد مراجعه به تفاسیر علمای شما بنده  تقریبا به اکثر تفاسیر وکتب علمای شما مراجعه کردم ولی چیزی نیافتم به عنوان نمونه به کتاب مرجع بزرگ تقلیدتان مکارم شیرازی مراجعه کردم در مورد مسائلی که حدیث موضوع بوده چون کسی نبوده دستش را بگیره مفصل حدیث موضوع اورده اما در مورد توحید که اخر کتابش بهش اشاره کرده فقط خواسته طوری سرو ته شو هم بیاره خودشم هم ندانسته چی گفته ایه اورده چیزی در باره اش نگفته جز اینکه فقط نوشته این شبهه ی وهابیان هست وبس این هم از مرجع عالی قدرتون بجای اینکه بحث توحید را اول کتابش می اورد اخر اورده واین نشان می دهد چقدر توحید وعقیده اش صحیح است وبرای توحید احترام قائل  چون پیامبر هر کدام از صحابه را به جایی می فرستاد می فرمود اول در مورد توحید سخن بگویید بعدا احکام شرع را به مردم یاد بدهید اما این عالمتون اول شبهات متعددی اورده بعدا مختصر بحث توحید کرده که اگر از خودش بپرسی چه نوشتی نمی دانه 

فرید
    کاربر

سلام علیکم

من نمی فهمم چرا اینقدر شیعیان اصرار می کنند ما یک الله داریم الباقی من دون الله هستند پس چرا سراغ من دون الله می روند من نمی دانم!!!

کامبيز
    کاربر

با سلام

1- در مورد آيه 5 سوره احقاف بحث در اينست که چرا کساني که "شما را اجابت نمي کنند" مي خوانيد؟ شيعيان کساني را مي خوانند که اتفاقاً آنها را اجابت مي کنند.

2-در قرآن دستور مستقيم و صريح داريم که از پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله درخواست کنيم براي ما استغفار کنند و از نظر قرآن کار پسنديده اي است.

وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِيمًا (نساء- 64)

با تشکر

محمد بدلی
    کاربر

بی نامش آغاز نکنم

آقا سجاد این قدر جوش نزن! من به هیچ صحابه ای فحش ندادم که اگه داده بودم تا حالا اخراج شده بودم و اگه دست وهابیت بهم می رسید حتما منو می کشت! چون تو فقه شما این هست!

اما این که به تفاسیر دیگه مراجعه نکردی مشکل خودته. برو به کتابای آقای سبحانی یه سر بزن. البته قبلا یه کم عربیتو بهتر کن.

دانش
    کاربر

بدلیّک تو لايق اين نيستى كه با نامش آغاز كنى …

سجاد
    کاربر

سلام 

شیعه چرا جواب نمی دهد ها 

سجاد
    کاربر

سلام

مثل اینکه جناب همشهری تا حالا خواب بودند جناب چرا تعارف می کنی اجازه می خواهی بگم وبیارم ومیگم و به جای این حرف ها ادله ات را بیار چرا می خواهی وقت خودت رو تلف کنی می خواهی از ابن تیمیه دلیل بیاری خوب بیار از هرکه می خواهی دلیل بیارمن چی سوال کردم وتو چی جواب دادی جواب بده چرا اینقدر تفره می روی بله نزد ما کمک طلبیدن شرک است وهرکس بگوید یا محمد یا علی یاحسین یاعمر و…کمم کنید ما اون انسان رو کافر می دانیم ودر کفرش شکی بر ما نیست جالبه ابن تیمیه(رحمه الله علیه) که شما اونو سر دسته ی مذهب وهابیت می دانید واین دین را از او می دانید حالا می گویید ابن تیمیه از غیر الله کمک خواسته وجالب تر اینه که شیخ ابن تیمیه در مجموع فتاوایش وهمچنین کتب توحیدی اش می فرماید هرکس بگوید یا علی کمکم کن می فرماید فهوکافر او کافر است حالا برو دلیل بیار ضمنا اینقدر جرات ندارید ایه را معنی کنید بنده سوال کردم نه شما وقتی بنده می گویم معنی من دون الله را می خواهم دیگر وکیل و وصی نمی خواهم که شما بگویید یدعوا من دون الله را معنی کنیم شما توی معنی کردن من دون الله ماندید حالا می گویید چیز دیگری را معنی کنم

ahmad3
    کاربر

ههههههههه

hamshahri
    کاربر

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام

جناب سجاد عزيز :

هنوز هم مي گويم كه حرف بنده را نفهميدي … فقط براي خالي نبودن عريضه اين همه روضه مي خواني !!!

اگر خواندن اموات شرك باشد ، پس مولايتان ابي بكر ، اولين مشرك خواهد بود .

بخاري در صحيح خود – باب في الجنائز ج 2 ص 70 مي گويد كه وقتي پيامبر فوت كردند و ابي بكر به بالاي پيكر مطره ايشان رسيد ، صورت پيامبر را بوسيد و چنين گفت :

” …  فقال بأبي أنت وأمي يا نبي الله لا يجمع الله عليك موتتين ….   “

چرا مولاي شما نمي دانسته است كه صحبت كردن با مرده و اينكه پدر و مادرش فداي مرده شود شرك است ؟؟؟!!!!

البته من منابع اين مطلب را در تاپيكي گذاشته بودم كه به لطف مديران حذف شد .

سجاد
    کاربر

سلام

جناب همشهری می دانی دارید دست وپا می زنید کجا ابوبکر صدیق کمکی خواسته که شما این را دلیل می کنید ضمنا ما اهل سنت عقیده داریم هر کس پیامبر را از خودش وپدرو مادرش بیشتر دوست نداشته باشد ایمان ندارد واین مختص به حیاط پیامبر نیست بلکه بعد از وفاتش هم باید این عقیده را داشته باشی وهمین طور که گفتم دارید دست وپا می زنید چون اینجا کمکی طلب نشده و گفتن این کلمه پدرو مادرم به فدایت یا رسول الله هیچ مشکلی ندارد بلکه گفتن این حرف واجب است. وابوبکر صدیق کجا با پیامبر حرف زده فرموده پدرو مادرم به فدایت یا رسول الله خوب باید چی می گفت پدر ومادرم به فدایت کی خوب باید اسم شخص را بیاورد ضمنا می خواستی از شیخ ابن تیمیه (رحمه الله علیه) دلیل بیاوری چی شد حالا هم بنده می گویم پدرو مادرم به فدایت یا رسول الله

حالا من سوالی از جنابعالی دارم

1-دلیلی بیار که امام علی از پیامبر  کمک خواسته؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 30)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.