سوره هایی که در نزد شیعه خواندن آنها حرام هستند

Home انجمن ها فقه سوره هایی که در نزد شیعه خواندن آنها حرام هستند

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mojahed.din در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 13 نوشته (از کل 13)
  • نویسنده

mojahed.din
    کاربر
    ولا يجوز قراءة سور العزائم الاربع. فلو قرأها ساهياً فإن تذكّر قبل بلوغ آية السجدة وجب عليه العدول إلى سورة اخرى. وسورة «الفيل» و «الايلاف» سورة واحدة وكذلك سورة «الضحى» و«الم نشرح» فلا تجزي واحدة منها بل لا بدّ من الجمع بينهما مرتباً مع البسملة الواقعة في البين.

این هم لینکش

http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=52

خامنه ای میگوید خواندن سوره های عزائم الاربع ( علق ،فصلت ، نجم و سجده) جایز نیست بلکه حرام است. و سوره فیل به تنهایی و خواندن سوره ی قریش به تنهایی در نماز جایز نیست مگر اینکه هر دو سوره رو پشت سر هم خواند . همچنین خواندن سوره ضحی به تنهایی و خواندن سوره شرح به تنهایی جایز نیست مگر اینکه هر دو را با هم خواند.

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرجع دیگر شیعه نیز محمد یعقوبی چنین فتوا میدهد

این لینک مستقیمش

http://www.yaqoobi.com/arabic/artc/2086/news/default/index.html

لا يجوز قراءة احدى سور العزائم الاربع ( العلق ، فصلت ، النجم ، السجدة ) في الصلاة الفريضة على الاحوط وجوبا وانما ورد المنع عن ذلك لما تضمنته هذه السور المباركة من ايات يجب السجود حال قرائتها او استماعها فاذا عمل المكلف بواجبه وسجد لها في اثناء الصلاة كانت من زيادة في الصلاة فتبطلها .

در ادامه به این فتاوی از مراجع شیعه مخصوصا حرام بودن خواندن سوره یوسف برای خانوم ها اضافه میکنم فعلا همین مقدار بس است.

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام بر شرف نداشته شما؛

نوشته شده که؛

” س: ما هي السور التي لا يجوز قرائتها في أثناء الصلاة؟ وإذا حدث وقد قام أحد بقرائتها فما حكم هذه الصلوات؟
    ج) لا تجوز قراءة ما يفوت الوقت بقراءته من السور الطوال. فلو قرأها سهواً وتذكر أثناء الصلاة عدل إلى غيرها مع سعة الوقت. ولا يجوز قراءة سور العزائم الاربع. فلو قرأها ساهياً فإن تذكّر قبل بلوغ آية السجدة وجب عليه العدول إلى سورة اخرى. وسورة «الفيل» و «الايلاف» سورة واحدة وكذلك سورة «الضحى» و«الم نشرح» فلا تجزي واحدة منها بل لا بدّ من الجمع بينهما مرتباً مع البسملة الواقعة في البين.

شما کجا را رنگی کردی؟ جایی که به مذاق شرف نداشته شما خوش می آید.

حالا کجا باید پررنگ و رنگی شود؟ جایی که به مذاق شرف نداشته شما خوش نمی آید؛

س: ما هي السور التي لا يجوز قرائتها في أثناء الصلاة؟ وإذا حدث وقد قام أحد بقرائتها فما حكم هذه الصلوات؟
    ج) لا تجوز قراءة ما يفوت الوقت بقراءته من السور الطوال. فلو قرأها سهواً وتذكر أثناء الصلاة عدل إلى غيرها مع سعة الوقت. ولا يجوز قراءة سور العزائم الاربع. فلو قرأها ساهياً فإن تذكّر قبل بلوغ آية السجدة وجب عليه العدول إلى سورة اخرى. وسورة «الفيل» و «الايلاف» سورة واحدة وكذلك سورة «الضحى» و«الم نشرح» فلا تجزي واحدة منها بل لا بدّ من الجمع بينهما مرتباً مع البسملة الواقعة في البين.

.

خب علتش چیست؟ برخی از فقها و علما پیوستگی بین این سوره ها قائل هستند. بر چه اساس؟ تحقیق کنید متوجه میشوید.

دلیل نخواندن سوره سجده هم ” لما تضمنته هذه السور المباركة من ايات يجب السجود حال قرائتها او استماعها فاذا عمل المكلف بواجبه وسجد لها في اثناء الصلاة كانت من زيادة في الصلاة فتبطلها “. متوجه شدید؟

شما نوشته اید حرام بودن قرائت سوره. در کجایش را هم نوشته اید؟ نه. چرا؟ به جهت شرف نداشته….

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام بر شرف نداشته هر چی بی شرفه

abdollah1990
    کاربر
    سلام بر بی شرفی که به ناموس پیامبر در لینک http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/2100 توهین کرده و مدعی شده که زن پیامبر پس از فوت پیامبر نوجوانی را شیر داده است .

و در اینجا هم سوالی که نموده ام را می گذارم :

اگر راست می گویی و دروغگو و کذاب نیستی آن حدیث صحیح که گفته حضرت عایشه نوجوانی را شیر داده است بگذار تا دروغگو و کذاب رسوا شود .

و از خوانندگان می خواهم قضاوت کنند که این آخوند عبد حسین باراک اوباما می تواند یک حدیث صحیح السند بیاورد و ادعای خود را ثابت کند ؟!!!

یا چون در تله گیر افتاده است دست و پا میزند .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    غذای همسایه بغلی سوخت بوی دنبه سوخته میاد.
    اولا من نوشتم ” بگردید دنبال زنی به نام عایشه که بعد از فوت شوهرش نوجوانی را شیر میدهد. ” شما از این ناموس پیامبر فهمیدی؟ ببین دائم دنبال سر ناموس پیامبر راه افتادی تا سوژه ننه من غریبم پیدا کنی. حیا کن.

بعد اگر گمان می کنی که منظور ما او بوده برو به شاهین بگو که کجاست. من به عالم شما اعتماد کردم. مشکلی داری برو با خودش حل کن.

.

تکلیف سوره ها و حقه بازی رفیقتان چه میشود؟ نکنه که به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…………..؟ وای وای وای

abdollah1990
    کاربر
    سلام بر شرف نداشته ات.

اینکه گفته ای (اولا من نوشتم ” بگردید دنبال زنی به نام عایشه که بعد از فوت شوهرش نوجوانی را شیر میدهد. ” شما از این ناموس پیامبر فهمیدی؟)

پاسخ من : به لحاظ اینکه سابقه شما منافقین پیرو عبدالله ابن سلول برای همه مشخص است از گفتار کنایه آمیز شما به صراحت معلوم است و چندین بار گفتم :

اگر دروغگو و کذاب نیستی از کتب صحیح اهل سنت یک حدیث بیاورند که حضرت عایشه به فردی شیر داده است !!

اینکه گفته ای (به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام………. .)

پاسخ من : چرا ترسیده ای و به جای نام ابو الکذاب آفت الله ما یفعلی سنگ پای قزوین نقطه چین گذاشته ای ؟؟

زشته !!! عیبه !!! میفهمن ها !!!

شما که صیغه زاده ما یفعلی هستی چرا از گذاشتن نام پدرت ترسیده ای ؟؟

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…………..

من گفتم عایشه. حالا تو دوست داری هر چیزی که ناجور هست رو به پیامبر و اطرافیانش نسبت بدی بعد بیایی و سوپر من بشی و بگی که به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…….. . یه چیز دیگه است.

ما میگیم بز این به یکی دیگه میگره. میگیم کور به یکی دیگه میگیره. میگیم ترشیده به یکی دیگه میگیره. چرا دوست داری همه چیز بد را به پیامبر نسبت بدهی؟

.

تکلیف سوره ها و حقه بازی رفیقتان چی شد؟

چرا وقتی فهمیدی که چه غلطی خورده با او هم پیاله میشی و خود را به به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…………؟

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (من گفتم عایشه. حالا تو دوست داری هر چیزی که ناجور هست رو به پیامبر و اطرافیانش نسبت بدی)

پاسخ من : به لحاظ اینکه سابقه شما منافقین پیرو عبدالله ابن سلول برای همه مشخص است از گفتار کنایه آمیز شما به صراحت معلوم است و چندین بار گفتم :

اگر دروغگو و کذاب نیستی از کتب صحیح اهل سنت یک حدیث بیاورند که حضرت عایشه به فردی شیر داده است !!

پاسخ من : چرا ترسیده ای و به جای نام ابو الکذاب آفت الله ما یفعلی سنگ پای قزوین نقطه چین گذاشته ای ؟؟

در پایان می خواهم که بیشتر از این خودت را رسوا نکن به لحاظ اینکه :

خوب است که شما چهره واقعی خود را عیان کردی (ابوالقاسمی) این هم لینکش :

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/2226

یوسف 2014
    کاربر
    .

عبدالحسین
    مشارکت کننده

چرا وقتی فهمیدی که چه غلطی خورده با او هم پیاله میشی و خود را به به قول استاد دکتر دانشمند عالم جلیل القدر جهان اسلام…………؟

.

بقیه هم برای خود شما.

abdollah1990
    کاربر
    مطلب من خیلی واضح و روشن است :

به لحاظ اینکه سابقه شما منافقین پیرو عبدالله ابن سلول برای همه مشخص است از گفتار کنایه آمیز شما به صراحت معلوم است و چندین بار گفتم :

در پایان می خواهم که بیشتر از این خودت را رسوا نکن به لحاظ اینکه :

خوب است که شما چهره واقعی خود را عیان کردی (ابوالقاسمی) این هم لینکش :

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/2226

عبدالحسین
    مشارکت کننده

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (تکلیف سوره ها و حقه بازی رفیقتان چی شد؟)

پاسخ من : 1- ما هیچ رفیقی نداریم و به من هم هیچ ربطی ندارد که چه سوره هایی مطرح کرده است .

2- شما چرا از پاسخ دادن به موضوع اصلی که بین من و شما می باشد فرار می کنی ؟؟

و سوال من خیلی واضح و روشن است :

در حال نمایش 13 نوشته (از کل 13)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.