سوال از شیعه در مورد امامت!

Home انجمن ها جانشینی سوال از شیعه در مورد امامت!

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  الهاشمي الحسني در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 18)
  • نویسنده

azs
    کاربر
    بسم الله الرحمن الرحیم
    گفتگو های جالبی بود ولی خواستم منم یه چند نکته ای رو عرض کنم
    پیامبر اکرم ص بعد از فوت شان دوچیز رابرای مسلمانان به میراث گذاشتند اول قرآن کریم دوم سنت رسول خدا وتکیه گاه پیامبر هم بر همین دوچیز بود وخدواند هم پیامبر رو برهمین دوچیز قوت قلب داد
    درمورد کلمه ولی هم در بیشتر از جاهای قرآن به معنای دوست آمده از جمله :
    ﴿ذَلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ مَوْلَى الَّذِینَ آمَنُوا وَأَنَّ الْکَافِرِینَ لا مَوْلَى لَهُمْ﴾ (محمد: 11). یعنی: “این به سبب آن است که خداوند دوست (کار ساز) مسلمان است و به سبب آن است که کافران را هیچ کار سازی نیست”. و نیز در سوره دخان آیه 41 خداوند می فرماید:
    ﴿یَوْمَ لا یُغْنِی مَوْلىً عَنْ مَوْلىً شَیْئاً وَلا هُمْ یُنْصَرُونَ﴾ (الدخان: 41). یعنی: “روزی که دفع نکند هیچ دوستی از دوست دیگر چیزی را و نصرت داده نمی شود”.
    واگر در مسئله غدیر خم هم نگاه کنیم :
    من کنت مولاه فعلی مولاه، اللهم وال من والاه …
    اگر کلمه ولی رو به معنای خلیفه معنا کنیم جمله بالا کدام معنای رو افاده نمیکنه:
    هرکسی که من خلیفه او هستم پس علی خلیفه اوست خدایا خلیفه کن کسی را که علی را خلیفه کند…
    پس رسول خدا نه کسی رو خلیفه انتخاب کرد نه امام .
    از سوی سوره نور آیه 54 خداوند می فرماید: وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ.
    خداوند وعده داده است کسانی از شما را که ایمان آورده اند و کارهای نیکو انجام داده اند، به خلافت بر گزیند، همان طور که قبلاً کسانی را به خلافت برگزیده است.
    اینجا کاملا اشاره به خلیفه شدن خلفای راشدین شده (لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ) اگر از نگاه شیعه نگاه کنیم فقط دونفر از امامانشان یعنی حضرت علی رض وحضرت حسن رض خلیفه برحق شدن اگر اینجوری میبود پس در این آیه عوض کلمه (لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ) که یک کلمه جمع است باید کلمه مثنا استفاده میشد پس خدا خلافت خلفای راشدین رو قبول داره (ولی شیعه این موضوع رو رد میکنن).
    والسلام

amgholipour
    کاربر
    شما و ساىر برادران شىعه چند مسئله اساسى رافراموش رده اىد ىانمىخواهىد مطرح نىد
    1 امامان ما خود نىازبه هداىت دارند که از قرآن وسنت پىامبر هداىت مى گىرند درغىراىنصورت آنهامى باىست خود داراى کتاب ودىن آسمانى جدىد مى بودند.درصورتى که نىستند پس خودنىازبه هداىت دارند تابتوانند مردم راهداىت کنند.
    2 . امامان معصوم نىستند به اىن دلىل که هر دام اشتباهاتى داشتند وىاازترس جان دست به اقداماتى زدند مثل امام على درصفىن و جاهاى دىگر و…..ىاحضرت على تا جوانى اصلا مسلمان نبود وبوسىله پىامبراسلام آورد.و….
    3 . امامت امرى الهى نىست چون به جزسه نفربقىه امامان فرصت حکومت وهداىت مردم راپىدانکردند پس ىاآنهادرانجام امرامامت قصورکردندىا اىنکه بپذىرىم که آنهاالزامى براى حکومت وهداىت مردم نداشتند واىن مقام الهى راعلماى شىعه براى آنها ساختند.
    4 . درنهج البلاغه حتى ىکبارحضرت على براى اثبات امامت به غدىر وىا سخن رسول الله وىا قران استناد نمى کند.
    دوستان دلاىل بسىارواضح صرىح وروشن است واگرباعقل سلىم ورعاىت انصاف بنگرىم به اىن واقعىت مىرسىد.خداوندما وشمارابه راه راست هداىت کند

amgholipour
    کاربر
    شماوعلماى شىعه همه چىزراباهم قاطى مىکنىدتادراىن مىان شنونده خود گمراه سازند.
    خداوند فرموده ه الىوم اکملت لکم دىنکم ىعنى امروز دىنم را برشماتمام کردم و نفرموده دىن شماباامامان کامل مىشود و جاى دىگر مىفرماىدبه قران وسىره پىامبرچنگ بزنىد ودرصورت اختلاف عقىده قران وروش پىامبررامبنا قراردهىد وهىچ جااسمى ازامام نىاورده.
    قران به زبان عربى نازل شده وىک ترجمه مشخص به زبان فارسى دارد و واضح وروشن است. اىن که اىات قران رابه معناهاى دىگر تفسىر کردن ظلم به خدا وقرآن است وحتما مىدانىد خداوندچه وعده اى به ظالمان داده است. تادىرنشده توبه کنىد.
در حال نمایش 3 نوشته (از کل 18)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.