سوالی درباره معاویه

Home انجمن ها جانشینی سوالی درباره معاویه

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mohammad-sh در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
  • نویسنده

mohammad-sh
    کاربر
    با سلام به برادران اهل سنت خودم.من شیعه هستم.سوالی درباره معاویه داشتم.تا جایی که من میدانم خلفای راشدین و ابوبکر و عمر رضی الله عنه و حضرت علی علیه السلام حتی در زمان خلافت و حکومت خود زندگی ساده داشتند و کار میکردند و غذا و سایر احتیاجات را مخفیانه و شبانه به در خانه مستمندان میبردند و به قول امروزی خاکی و مردمی بودند.اما معاویه از همان ابتدا البته منظورم چند سال حتی قبل از خلافتش است برای خودش کاخ و گنبد خضراء داشت و تجملاتی زندگی میکرد و حالا بنابر گفته هایی شراب مینوشید و در وصف آن شعر میگفت و در دربارش زنان زیبارو زیاد بودند(حالا من کاری به این ندارم که طبق قوانین شریعت با آنان همبستر میشده یا نه.اصلا فرض را بر این میگیریم که طبق قوانین شریعت بوده) بر خلاف خلفای قبلیش که لباسهای حتی ساده ای داشتند لباسهای فاخر و سلطنتی داشته و درباره قضیه خمر شرابش هم همین بس که چرا حتی بین ما شیعیان چنین تهمتی برای دو خلیفه اول نیست اما برای معاویه هست.پس به قول مثل تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها یک چیزی بوده.حالا به گفته شما برادران اهل سنتم خوبیها و محاسنی نیز داشته.اما در مقایسه با تقوای سه خلیفه قبلی صفر به نظر می آید.سوال برای من این است که چنین شخصیتی چطور برای شما عزیزان محترم و قابل ستایش است؟(آیا بیشتر به خاطر فتوحاتش است؟)که باز هم این برای من دلیلی بر متقی بودن این فرد نمیشود.چنانکه این فرد کسی بود که ام المومنین عایشه را در خانه خود ام المومنین حصر خانگی کرد و ایشان فقط اجازه داشتند برای زیارت مرقد رسول الله از خانه اشان خارج شوند که همین قطع ارتباط ایشان با جامعه در نهایت باعث گردید تا به قول عوام دق کنند و فوت نمایند.در صورتیکه حتی حضرت علی علیه السلام پس از جنگ جمل و پیروزی بر ایشان چنین کاری را به حرمت رسول الله نکردند.خوب معاویه با داشتن چنین رذایل در مقابل اندک فضایلش به نظر حتی یک شخص بیطرف هم شخصیت هرز گونه ای دارد.شما برادرانم چطور از یک چنین شخصیتی طرفداری میکنید؟طرفداری اتان را از شیخین قبول میکنم.اما از معاویه را به هیچ نحو نمیتوانم قبول کنم.لطفا به این سوال و شبهات من جواب دهید.در پناه حق باشید.

shariati
    کاربر

mojahed.din
    کاربر
    این همه دروغ و چرت و پرت و خزعبلات چیست نوشته ای؟ لطفا برای بند بند اکاذیبت سند ذکر کن. و اگر این تهمت هایی که نوشته ای را نتوانی ثابت کنی پس لعنت الله علی الکاذبین
در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.