سجده برای فاطمه زهرا

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت سجده برای فاطمه زهرا

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  khaled ebn valid در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 21)
  • نویسنده

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (لا فرق بينك وبينها إلاّ انّهم عبادك وخلقك . خب سوال اینه که در خود عبارت چه آمده؟ آنها عبد و خلق تو هستند. آن که فرموده فرقی بین تو و آنها نیست مگر اینکه آنها خلق هستند.)

برادرم در (لا فرق بينك وبينها إلاّ انّهم عبادك وخلقك ) عبد و خلق تو هستند .

اما در تمام صفات دیگر گفته است که فرقی بین شما و خدا نیست مثل صفات : رازق بودن و شفا دهنده بودن و عالم الغیب بودن و حی و حاضر بودن و لا یموت بودن و ….

اینکه گفته ای (رفقایش هم که شواد رنگ آمیزی دارند آمدند و نقاشی کشیدند و رفتند. راستی چند ساله از کجا؟)

برادرم من نقاشی نمی کشم تمام عقائد شما را با مطالبی که می گذارم باطل کرده ام و قضاوت با خوانندگان است .

و اگر چند روزی حضور نداشتم به لحاظ برخی مشکلات سیستم لب تاپم بود و از خوانندگان معذرت می خواهم .

اینکه گفته ای (مثل همیشه اهل سنت این سایت که اگر سر سوزنی به فکر مذهبشان بودند سعی می کردند جواب دهند)

برادرم اهل سنت چون مذهبشان مبتنی بر قران است همیشه جواب شما را با ایات قران می دهند .

اینکه شما قران را قبول ندارید به اهل سنت ربطی ندارد .

و چندین بار از شما خواستم یک سایت شیعه که مثل این سایت اهل سنت بتوانند آزادانه مطالب خود را بگذارند معرفی کن .

ولی شما چون عقیده ی باطل دارید یک سایتی که آزادانه همه بتوانند همان لحظه بدون سانسور مطلب بگذارند ندارید .

البته امکان دارد جدیدا بعد از این تاریخ یک سایتی ایجاد کنید تا دیگران را ردیابی کرده و به زندان قزل حصار بفرستید .

khaled ebn valid
    مشارکت کننده
    به اهل سنت ایراد گرفته می شود که چرا شما نماز تراویح دارید.اما جالب است خود شیعه کلیکسیونی از انواع نمازها عجیب و غریب آن هم در مفاتیح الجنان دارد.یکی از این نمازهای شگفت انگیز نماز استغاثه به فاطمه علیها السلام است که شرح ما وقع آن در همان مفاتیح ذکر شده است واینکه از کجا آمده بماند.

جالب است نفس این نماز و نامش سوال برانگیز است که استغاثه به غیر الله در آن موجود است.با فرض قبول صحت این استغاثه می بینیم که باز علما شیعه پا را فراتر می گذارند و تصریح می کنند که در این سجده موجود در این نماز سجده برای شخص فاطمه زهرا است.

جناب سید حسن ابطحی در کتاب أنوار الزهرا در جواب سوالی که می پرسد: آیا سجده برای حضرت فاطمه جایز است؟

می گوید:

در روایات وارد شده است که سجده بعد از نماز استغاثه به حضرت فاطمه واجب است.واین طبیعی است هنگامی که ما نام ایشان را در سجده ذکر می کنیم و از ایشان استغاثه می طلبیم ناگزیر از توجه به ایشان و سجده برای ایشان هستیم واین از عقل به دور است که انسان با فاطمه(س) صحبت بکند و او را مورد توجه و خطاب قرار بدهد ولی در نهایت برای غیر او (فاطمه س) سجده کند. و در نزد ما دلیلی برای حرمت سجده برای غیر خدا وجود ندارد

اما خود نویسنده بعد از ذکر این کلام و همچنین مرکز الابحاث العقائدیة بعد از صغری و کبری کردن به قول خودش می گویند که بله ملائکه بر آدم سجده کردند و برادران یوسف به یوسف.

اما وقاحت کلام این نویسنده به حدی است که خود مرکز ابحاث العقائدیة این صغری و کبری کردن خودش و نویسنده هم تو کَتش نمیره و می گوید که ما با این وجود تسلیم کلام جناب ابطحی نمی شویم و روایت تصریح دارد که سجده موجود در این نماز برای خدا است.البته مرکز الابحاث العقائدیة در ابتدای پاسخ خود اعتراف تلخی دارد که فاطمه هم بنده ای مانند بندگان خدا است و سجده برای او جائز نیست.

حالا سوال:

اگر سجده برای او جائز نیست چرا فشار می آورید که سجده برای بنده ای از بندگان خدا را صغری کبری کنید؟

اینم سایت مرکز الابحاث العقائدیة

http://www.aqaed.com/faq/3246/

khaled ebn valid
    مشارکت کننده
    {إِنَّمَا يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا الَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا بِهَا خَرُّوا سُجَّدًا وَسَبَّحُوا بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ 15 } السجدة

عبدالحسین
    مشارکت کننده

فَإِذا سَوَّيْتُهُ وَ نَفَخْتُ فيهِ مِنْ رُوحي‏ فَقَعُوا لَهُ ساجِدين‏ در 72 ص

وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا در 34 بقره

وَ لَقَدْ خَلَقْناكُمْ ثُمَّ صَوَّرْناكُمْ ثُمَّ قُلْنا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا در 11 اعراف و 61 اسرا و 50 کهف و 116 طه

وَ رَفَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْشِ وَ خَرُّوا لَهُ سُجَّداً در 100 یوسف

این سجده ها بر خدا بوده؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

برادرم تمام این مواردی که در قران ذکر شده به دستور خداوند بوده است .

اگر راست می گویی مثل همین آیات یک ایه بیاور که خداوند دستور داده باشد که به حضرت فاطمه سجده کنیم .

ضد رافضی
    کاربر
    اون سجده ها سجده ای است که در تشریفات برای احترام گذاشتن به دیگران انجام میشود هست و منظور سجده هایی که در نماز انجام می شود نیست.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

برادرم تمام این مواردی که در قران ذکر شده به دستور خداوند بوده است .

اگر راست می گویی مثل همین آیات یک ایه بیاور که خداوند دستور داده باشد که به حضرت فاطمه سجده کنیم .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    دستور خدا به یعقوب و اهلش کجاست که گفته باشد بر یوسف سجده کنید؟

.

فایده نقل این موضوع برای مسلمانان چه بوده؟

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام علیکم.

دوست شما در مطلبی که قبلا نوشته بود و جوابش را گرفت و به سوالات مطرح شده جواب نداد مدعی چیز دیگری بود.

در این تاپیک آمده و مطلب را به گونه دیگری مطرح می کند. اما عیبی یخ.

در مرکز الابحاث چه نوشته؟

ليس مطلق السجود عبادة فالكل يعلم أن فاطمة الزهراء (عليها السلام) عبد من عبيد الله ولا يجوز السجود لها عبادة لها، فلابد أن يكون السجود لها ليس للعبادة بل تعظيماً لها لو سلمنا بأن السجود لها، وما ذكره المؤلف لابد أن يريد هذا المعنى من السجود كما هو حال سجود يعقوب وبنيه ليوسف (عليها السلام) فإن هذا السجود لو حصل لا يمكن أن نتصوره عبادة ليوسف (عليها السلام) بل خضوعاً وتواضعاً له وتعظيماً.

أو يمكن أن نتصوره كسجود الملائكة لآدم (عليها السلام) فإن السجود الظاهري وإن كان لآدم (عليها السلام) والأمر صدر بذلك، لكنه من جهة أخرى طاعة لله، وامتثالاً لأمره،فالخبر الذي ورد فيه السجود بعد الفراغ من صحته وقبول كون السجود لفاطمة (عليها السلام) هو امتثال لأمره تعالى إذ دعانا لمثل هكذا عمل فهو كسجود الملائكة لآدم.
    هذا كله في الكبرى.
    وأما في الصغرى وأن ما في الرواية كان سجوداً لفاطمة (عليها السلام) كما فهمه المؤلف، فنحن لا نسلم به! بل صريح الرواية أن السجود كان لله وأن ذكر فاطمة (عليها السلام) في السجود كان للتوسل بها إلى الله والتوسل عندنا وعند معظم المسلمين بالأولياء والذوات الصالحة جائز، بل أن ذكرهم في أدعية الصلاة للتوسل بهم جائز أيضاً.

دقت دارید که چه نوشته؟ فهم مولف این بوده.

ضمن اینکه کلیت امکان و جواز سجده بر غیر خدا را نه تنها رد ننموده بلکه ثابت هم کرده.

دوست شما هم در مطلبش ترجمه کرده ” در روایات وارد شده است که سجده بعد از نماز استغاثه به حضرت فاطمه واجب است “.

گیر رفیق شما اینست که خواسته بگوید شیعه در نمازش برای غیر خدا سجده میکند که علاوه بر ناتوانی در بیان این مطلب، ناتوان در یافتن یک ایراد در اصل قضیه هم بوده و حتی نتوانسته که حجیت حرف مولف را ثابت کند تا بتواند روی آن مانور بدهد. این مصداق الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء می باشد الحمدلله. حتی اگر بتواند چنین چیزی را ثابت کند(سجده بر غیر در نماز) باز باید بر طبق مبانی شیعه آن را رد کند. کمی که نه بلکه بسیار احمقانه است که کسی بخواهد عقاید یک گروه را بر اساس عقاید گروه دیگر باطل کند. بلکه باید با استفاده از مبانی خود آنها و یافتن تضادها راه را بر آنها مسدود کند. می توانید؟

و آنجا که نوشته ” اعتراف تلخ “. یکجا را نشان بدهد که یک شیعه گفته باشد حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها چیزی غیر از یک عبد و مخلوق خداست. فقط یکجا.

اینکه شیعه حضرتش را دارای مقاماتی می داند هرگز دلیل بر این نیست که ایشان را مخلوق یا عبد نداسته باشد. نکته اینجاست که شیعه کسی را بالاتر از پیامبر نمی داند. بر عکس برخی ها. اما همین شیعه در نمازش ابتدا شهادت به عبد بودن رسول می دهد و سپس به رسالت وی.

این عبارت اعتراف تلخ هم به جهت نبود یک چیزی در رفیق شماست که 3 حرف دارد و اول آن شرف است.

.

این سوال را از شما هم می کنم که فایده ذکر عمل یعقوب و اهلش در مورد یوسف برای مسلمین چیست؟

.

جواب این سوال را در ازای راهنمایی های مفت و مجانی که کردم بدهید.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

برادرم با این آیات خداوند پاسخ شما را داده است .

(إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبَتِ إِنِّي رَ‌أَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ‌ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ‌ رَ‌أَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ)(4 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی :(به خاطر بیاور) هنگامی را که یوسف به پدرش گفت: «پدرم! من در خواب دیدم که یازده ستاره، و خورشید و ماه در برابرم سجده می‌کنند!»)

(وَرَ‌فَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْ‌شِ وَخَرُّ‌وا لَهُ سُجَّدًا ۖ وَقَالَ يَا أَبَتِ هَـٰذَا تَأْوِيلُ رُ‌ؤْيَايَ مِن قَبْلُ قَدْ جَعَلَهَا رَ‌بِّي حَقًّا)(100 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی : و پدر و مادر خود را بر تخت نشاند؛ و همگی بخاطر او به سجده افتادند؛ و گفت: «پدر! این تعبیر خوابی است که قبلاً دیدم؛ پروردگارم آن را حقّ قرار داد!)

(فَلَمَّا بَلَغَ مَعَهُ السَّعْيَ قَالَ يَا بُنَيَّ إِنِّي أَرَ‌ىٰ فِي الْمَنَامِ أَنِّي أَذْبَحُكَ فَانظُرْ‌ مَاذَا تَرَ‌ىٰ ۚ قَالَ يَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ‌ ۖ سَتَجِدُنِي إِن شَاءَ اللَّـهُ مِنَ الصَّابِرِ‌ين)(102 صافات)

(ترجمه مکارم شیرازی : هنگامی که با او به مقام سعی و کوشش رسید، گفت: «پسرم! من در خواب دیدم که تو را ذبح می‌کنم، نظر تو چیست؟» گفت «پدرم! هر چه دستور داری اجرا کن، به خواست خدا مرا از صابران خواهی یافت!»)

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (. حتی اگر بتواند چنین چیزی را ثابت کند(سجده بر غیر در نماز) باز باید بر طبق مبانی شیعه آن را رد کند.)

برادرم ما دین خود را از قران می گیریم و با مبانی قران سجده بر حضرت فاطمه را رد می کنیم .

مگر می شود با مبانی بوداییان سجده بر بودا را رد کرد ؟؟!!

اینکه گفته ای (. یکجا را نشان بدهد که یک شیعه گفته باشد حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها چیزی غیر از یک عبد و مخلوق خداست. فقط یکجا.)

لا فرق بينك وبينها إلاّ انّهم عبادك وخلقك

اینکه گفته ای (این سوال را از شما هم می کنم که فایده ذکر عمل یعقوب و اهلش در مورد یوسف برای مسلمین چیست؟)

برادرم با این آیات خداوند پاسخ شما را داده است .

(إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبَتِ إِنِّي رَ‌أَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ‌ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ‌ رَ‌أَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ)(4 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی :(به خاطر بیاور) هنگامی را که یوسف به پدرش گفت: «پدرم! من در خواب دیدم که یازده ستاره، و خورشید و ماه در برابرم سجده می‌کنند!»)

(وَرَ‌فَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْ‌شِ وَخَرُّ‌وا لَهُ سُجَّدًا ۖ وَقَالَ يَا أَبَتِ هَـٰذَا تَأْوِيلُ رُ‌ؤْيَايَ مِن قَبْلُ قَدْ جَعَلَهَا رَ‌بِّي حَقًّا)(100 یوسف)

(ترجمه مکارم شیرازی : و پدر و مادر خود را بر تخت نشاند؛ و همگی بخاطر او به سجده افتادند؛ و گفت: «پدر! این تعبیر خوابی است که قبلاً دیدم؛ پروردگارم آن را حقّ قرار داد!)

(فَلَمَّا بَلَغَ مَعَهُ السَّعْيَ قَالَ يَا بُنَيَّ إِنِّي أَرَ‌ىٰ فِي الْمَنَامِ أَنِّي أَذْبَحُكَ فَانظُرْ‌ مَاذَا تَرَ‌ىٰ ۚ قَالَ يَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ‌ ۖ سَتَجِدُنِي إِن شَاءَ اللَّـهُ مِنَ الصَّابِرِ‌ين)(102 صافات)

(ترجمه مکارم شیرازی : هنگامی که با او به مقام سعی و کوشش رسید، گفت: «پسرم! من در خواب دیدم که تو را ذبح می‌کنم، نظر تو چیست؟» گفت «پدرم! هر چه دستور داری اجرا کن، به خواست خدا مرا از صابران خواهی یافت!»)

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سوال این بود که ” این سجده ها بر خدا بوده؟ ”

و ” دستور خدا به یعقوب و اهلش کجاست که گفته باشد بر یوسف سجده کنید؟ ”

اینکه تاویل رویای من اینست یعنی اینکه خدا دستور داده؟ بر چه مبنایی؟

چرا ما میتوانیم با مبانی اهل سنت اعتقادات آنها را رد کنیم اما شما نمی توانید؟ احتمالا دلیلش اینست که تناقض در آن موج می زند. اگر قصد داری بطلان امری را ثابت کنی باید از همان امر دلیل بیاوری. خصوصا که بحث دین است. شما برای اثبات اسلام برای یک یهودی از یهودیت دلیل می آوری یا اسلام؟ اگر از اسلام می آوری که دمت گرم. اگر از یهودیت آوردی و ملزمش کردی آن وقت احسنت داری.

و این جمله سیدالساجدین سلام الله علیه را چقدر دوست دارم. الحمدلله.

لا فرق بينك وبينها إلاّ انّهم عبادك وخلقك

خب سوال اینه که در خود عبارت چه آمده؟ آنها عبد و خلق تو هستند. آن که فرموده فرقی بین تو و آنها نیست مگر اینکه آنها خلق هستند. دقت می کنید که ظرافتش در کجاست؟ والله العلی العظیم اگر بفهمید من میرم و پشت سرم رو هم نگاه نمیکنم.

فایده ذکرش چیست؟ باز مثال 4=2+2 رو بنویسم؟ فایده می دانید چیست؟

.

و در پایان خوشحالم که مجددا یک مثلا سنی این سایت آمد و چیزی پروند و رفت. ایرادش را که گرفتیم و جوابش را که خواستیم خودش که وجود نداشت و سواد، رفقایش هم که شواد رنگ آمیزی دارند آمدند و نقاشی کشیدند و رفتند. راستی چند ساله از کجا؟

.

متنی که از سایت عقاید گذاشته بود و به آن استناد و استدلال کرده بود را جواب دادیم و برخی سوالات هم داشتیم.

مثل همیشه اهل سنت این سایت که اگر سر سوزنی به فکر مذهبشان بودند سعی می کردند جواب دهند نه نقاشی کنند، چشمشان اصل قضیه را ندیده. خدا شفا بده.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (سوال این بود که ” این سجده ها بر خدا بوده؟ “)

برادرم چرا مغلطه بازی می کنی و دست به فریب کاری می زنی .

در تاپیک اولیه خالد بن ولید این مطلب را مطرح کرده بود (جناب سید حسن ابطحی در کتاب أنوار الزهرا در جواب سوالی که می پرسد: آیا سجده برای حضرت فاطمه جایز است؟ می گوید: در روایات وارد شده است که سجده بعد از نماز استغاثه به حضرت فاطمه واجب است.)

چون شما مثل همیشه نتوانستی پاسخ بدهی شروع به فریب کاری کرده ای .

اینکه گفته ای (و ” دستور خدا به یعقوب و اهلش کجاست که گفته باشد بر یوسف سجده کنید؟ “)

رادرم با این آیات خداوند پاسخ شما را داده است .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    شبیه ساز گرامی؛

ما در جواب رفیق شما نوشتیم و نوشتیم آیاتی را و سوال کردیم که در اینها سجده بر خدا بوده؟ باری چی پرسیدیم؟ برای اینکه معلوم شود حصری در کار نیست. اگر هست این آیات چه می گوید. که خب مثل همیشه سنی های این سایت درماندند.

بعد پرسیدیم دستور خدا به یعقوب کجاست؟ آیا اینکه من خواب ببینم برای شما دستور می شود….که باز هم درماندند.البته در تاپیک دیگری مانند همین تاپیک.

حالا شما بگویید که باید چه کنیم؟ فایده نقلش در قرآن را هم بگویید.

در مورد لا فرق…

نوشته بودم ” دقت می کنید که ظرافتش در کجاست؟ والله العلی العظیم اگر بفهمید من میرم و پشت سرم رو هم نگاه نمیکنم. ” الان هم همین را می گویم. وقتی کسی خلق باشد تمام صفاتش چگونه است؟

گفتم که جایی رفته اید که هوا سرد بوده و چاییده اید.

دقیقا کدام جواب؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (شبیه ساز گرامی؛)

باز هم دوباره من را با کسی که شما را شبیه سازی کرده اشتباه گرفته ای !!

آن فردی که شما را شبیه سازی کرده در موسسه رویان می باشد این هم لینکش :

http://www.royaninstitute.org/cmsfa/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=59

اینکه گفته ای (آیا اینکه من خواب ببینم برای شما دستور می شود.)
    شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه !!!
    چشمم روشن حالا خود را هم طراز پیامبران نیز می دانی !!

قبلا خود را برتر از ایت الله مکارم شیرازی می دانتستی اکنون …. و در آینده ….

عجب !!! عجب !!! ای ملا رجب !!!

زشته !!! عیبه !!! میفهمن ها !!!
    برادرم : شما که رسول خدا نیستید .

خواب شما مثل خواب عبدالله ابن سبا یهودی می باشد .

و شما عبد حسین باراک اوباما هستی.

که فعلا منافع مشترک در منطقه دارید و همکار یکدیگر می باشید .

اینکه گفته ای (والله العلی العظیم اگر بفهمید من میرم و پشت سرم رو هم نگاه نمیکنم.)
    شما تا حالا چند جا همین موضوع را مطرح کرده ای از جمله در قسمت مهم روافض مشرک هستند و من جواب شما را دادم .
    اینجا هم می گذارم .
    در تاریخ 19/4/93 در همان تاپیک گفته ای (خوانندگان محترم دقت کنند چرا که دیگر خطابم به 1990 نیست.)
    و من در جواب گفتم :

به مصداق ر….ر….. رفته ای و خ…..خ……. برگشته ای !!!

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 21)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.