رد خنده دار البانی بر استغاثه ابن عباس از غیر خدا

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت رد خنده دار البانی بر استغاثه ابن عباس از غیر خدا

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mohammad در 8 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

mohammad
    مشارکت کننده

+حَدَّثَنَا مُوسَى بْنُ إِسْحَاقَ ، ثنا مِنْجَابُ بْنُ الْحَارِثِ ، ثنا حَاتِمُ بْنُ إِسْمَاعِيلَ ، عَنْ أُسَامَةَ بْنِ زَيْدٍ ، عَنْ أَبَانِ بْنِ صَالِحٍ ، عَنْ مُجَاهِدٍ ، عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ ، أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ، قَالَ : ” إِنَّ للَّهِ مَلائِكَةً فِي الأَرْضِ ، سِوَى الْحَفَظَةِ ، يَكْتُبُونَ مَا يَسْقُطُ مِنْ وَرَقِ الشَّجَرِ ، فَإِذَا أَصَابَ أَحَدُكُمْ عَرْجَةً ، بِأَرْضٍ فَلاةٍ ، فَلْيُنَادِ : أَعِينُوا ، عِبَادَ اللَّهِ ” . قَالَ الْبَزَّارُ : لا نَعْلَمُهُ يُرْوَى عَنِ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بِهَذَا اللَّفْظِ إِلا بِهَذَا الإِسْنَادِ .
    _همانا خداوند در روى زمین غیر از حافظان ملائكه اى دارد كه هرچه از برگ درختان می‌ریزد می‌نویسند، لذا اگر كسى در بیابان گرفتار شد بگوید: اى بندگان خدا مرا یارى كنید.
    http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?hflag=1&bk_no=4205&pid=681565
    هیثمی:رَوَاهُ الْبَزَّارُ، وَرِجَالُهُ ثِقَاتٌ
    احمد الندوی :اسناد حسن
    ابن علان :اسناد حسن
    سخاوی:حسن
    _______________________________________________________عمل احمد بن حنبل
    +أخبرنا أبو عبد الله الحافظ أنا أحمد بن سلمان الفقیه ببغداد نا عبد الله بن أحمد بن حنبل قال : سمعت أبی یقول : حججت خمس حجج اثنتین راکب و ثلاث ماشی أو ثلاث راکب و اثنتین ماشی فضلت الطریق فی حجة و کنت ماشیا فجعلت أقول یا عباد الله دلونی على الطریق قال : فلم أزل ذلک حتى وقفت على الطریق أو کما قال أبی.اسناده جید
    پسر احمدحنبل می گوید:از پدرم شنیدم که می گفت:من پنج حج به جا آوردم که دو تای از آنها را سواره و سه تای آنها را پیاده رفتم(-یا سه تا را سواره و دو تا را پیاده-شک از ایشان است) در یکی از این سفرهای حج که پیاده بودم،راه را گم کردم،من فرباد زدم:ای بندگان خدا،من را راهنمایی کنید و راه را نشانم دهید،تا این را گفتم:من راه را پیدا کردم.
    الکتاب : شعب الإیمان ج10 ص 140 و 141 المؤلف : أبو بکر أحمد بن الحسین البیهقی الناشر :مکتبه الرشد-لبنان
    http://s1.picofile.com/file/7711540428/%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D9%87_%D8%B4%D8%B9%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86_1_.png
    _____
    http://s2.picofile.com/file/7711540321/%D8%B4%D8%B9%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%861_1_.png
    ______________________________________________________رد خنده دار حدیث توسط البانی
    وليس هو من الأحاديث التي يمكن القطع بأنها في حكم المرفوع، لاحتمال أن يكون ابن عباس تلقاها من مسلمة أهل الكتاب. والله أعلم.

سلسلة الأحاديث الضعيفة والموضوعة وأثرها السيئ في الأمة (2/ 112)
    و این حدیث از جمله احادیثی است که قطعیتی در مرفوع بودن آن نیست به خاطر آنکه احتمال دارد ابن عباس آن را از مسلمه اهل کتاب فرا گرفته باشد !!!!!!!!!!!!!
    ______________________________________________________ ابن تیمیه
    ابن تیمیه در مجموع فتاوای خود می‌نویسد:

فمن جعل الملائکه والأنبیاء وسائط یدعوهم ویتوکل علیهم ویسألهم جلب المنافع ودفع المضار مثل أن یسألهم غفران الذنب وهدایه القلوب وتفریج الکروب وسد الفاقات فهو کافر بإجماع المسلمین

هرکس ملائکه و انبیاء را به عنوان واسطه قرار دهد و آن‌ها را بخواند، به آن‌ها توکل کند، از آن‌ها بخواهد منفعتی به او برساند یا ضرری از او دفع کنند؛ مثلا بخواهد که گناهانش بخشیده شود، قلب‌ها هدایت شود، گرفتاری‌ها پایان پذیرد؛ او به اجماع مسلمانان کافر است .مجموع الفتاوى ، ج۱، ص۱۲۴

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.