دستور رسوالله (ص)درباره کشتن معاویه

Home انجمن ها گفتگوی ازاد دستور رسوالله (ص)درباره کشتن معاویه

این جستار شامل 11 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mohammad در 8 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 12 نوشته (از کل 12)
  • نویسنده

mohammad
    مشارکت کننده

+حَدَّثَنِي إِبْرَاهِيمُ بْنُ الْعَلافِ الْبَصْرِيُّ ، قَالَ : سَمِعْتُ سَلامًا أَبَا الْمُنْذِرِ ، يَقُولُ : قَالَ عَاصِمُ بْنُ بَهْدَلَةَ : حَدَّثَنِي زِرُّ بْنُ حُبَيْشٍ ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ ، قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ : ” إِذَا رَأَيْتُمْ مُعَاوِيَةَ بْنَ أَبِي سُفْيَانَ يَخْطُبُ عَلَى الْمِنْبَرِ ، فَاضْرِبُوا عُنُقَهُ ” . وَرَوَى الْحَكَمُ بْنُ ظَهِيرٍ ، عَنْ عَاصِمٍ ، عَنْ زِرٍّ ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ ، بِمِثْلِهِ .
    http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?bk_no=196&hid=1528&pid=125101

__________________________________________________________________________________________________________________
    إِبْرَاهِيمُ بْنُ الْعَلافِ الْبَصْرِيُّ :أبو زرعة الرازي :كان شيخا ثقة،ابن حجر العسقلاني:ثقة
    سَلامًا أَبَا الْمُنْذِرِ:بو حاتم الرازي: صدوق صالح الحديث،محمد بن إسماعيل البخاري:أحفظ لحديث عاصم من حماد بن زيد، مصنفوا تحرير تقريب التهذيب:صدوق حسن الحديث
    عَاصِمُ بْنُ بَهْدَلَةَ :راوی بخاری و مسلم
    زِرُّ بْنُ حُبَيْشٍ:راوی بخاری و مسلم
    عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ:صحابی
    ___________________________________________________________________________________________________________________
    اسناد زیادی دارد که به بررسی همین اکتفا میکنم

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

دیوار

شیخ الاسلام

در جواب مؤلف باید گفت: آنچه مؤلف در مورد لعنت معاویه و امر به قتل او توسط پیغمبر ص نقل کرده، در هیچ یک از کتب مورد اعتماد حدیثی نقل نشده است، و از نظر محدثان کذب و موضوع و ساختگی است که به دروغ به پیغمبر ص نسبت داده شده است. ابوالفرج ابن جوزی این حدیث را در موضوعات خودش ذکر کرده است.
    آنچه کذب حدیث را بهتر نمایان می‌سازد، این است که بعد از معاویه افرادی از منبر پیغمبر ص بالا رفته‌اند که به اتفاق مسلمانان معاویه از آنها بهتر است. بنابراین اگر صرف بالارفتن از منبر قتل شخصی را واجب سازد، قتل همه آن خلفاء واجب می‌شد و بطلان این مسأله در اسلام بدیهی است. چراکه صرف بالا رفتن از منبر، قتل شخص را واجب نمی‌گرداند، و اگر امر به قتل به خاطر این بوده که بدون لیاقت و شایستگی زمام امور را به دست گرفته است. باز باید گفت: همه زمامدارانی که معاویه از آنها بهتر بوده، باید کشته شوند و این برخلاف نهی متواتر پیغمبر ص از قتل و قتال زمامداران است که قبلاً بیان کردیم.
    به علاوه، امت اسلامی برخلاف این اتفاق‌نظر دارند. زیرا هر کس که زمامدار گردد کشته نمی‌شود و کشته شدن او نیز مباح نخواهد شد. به علاوه که، چنین کاری باعث فساد و هرج و مرجی می‌شود که از ولایت هر ظالمی بدتر است. پس چگونه پیغمبر ص به چیزی امر می‌کند که فساد انجام آن از فساد ترک آن بیشتر است؟!

mohammad
    مشارکت کننده

+ابوالفرج ابن جوزی این حدیث را در موضوعات خودش ذکر کرده است.
    آنچه کذب حدیث را بهتر نمایان می‌سازد، این است که بعد از معاویه افرادی از منبر پیغمبر ص بالا رفته‌اند که به اتفاق مسلمانان معاویه از آنها بهتر است.
    _حدیث موضوع با اینکه که تمام راویان ثقه هستند چون بعد از معاویه حاکمان ضالم تر از او امدند.واقعا چه دلیل منطقی.
    +به علاوه که، چنین کاری باعث فساد و هرج و مرجی می‌شود که از ولایت هر ظالمی بدتر است.
    اولا حکم خاص یک فرد را عام نکن.
    دوما یک حاکم عادل سر کار بگذار ببین نه پیامبر دستور قتلش را صادر کرده نه هرج و مرج می شود.زمان ابوبکر هم هرج و مرج بود.

mohammad
    مشارکت کننده

نظر این شخصی که میگفتی فکنم شهید سیاد بود درباره این موضوع چیه؟

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

من فکر کنم با دیوار حرف میزنم نظر شما چیه خواننده گرامی چون حرف تو سر دیوار نمیرود

برای بار چندم رجال ثقة بودن شرط صحیح بودن حدیث نیست

برای بار چندم با من مثل افراد نزدیکتان صحبت نکنید چون خوشم نمی آید امیدوارم دیگر تکرار نکنید

عَنِ النبيِّ صلَّى اللهُ عليهِ وسلَّمَ أنَّهُ قال لِمعاويةَ اللهمَّ اجعلْهُ هادِيًا مَهْدِيًّا واهْدِ بِه
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الترمذي المصدر:سنن الترمذي الجزء أو الصفحة:3842 حكم المحدث:حسن غريب
    عنِ النَّبيِّ صلَّى اللَّهُ عليهِ وسلَّمَ أنَّهُ قالَ لمعاويةَ اللَّهمَّ اجعلْهُ هاديًا مَهديًّا واهدِ بِه
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:ابن حجر العسقلاني المصدر:تخريج مشكاة المصابيح الجزء أو الصفحة:5/486 حكم المحدث:[حسن كما قال في المقدمة]
    عن النبيِّ صلَّى اللهُ عليه وسلم أنه قال لمعاويةَ اللهمَّ اجعلْه هاديًا مهديًّا واهدِ به
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الألباني المصدر:صحيح الترمذي الجزء أو الصفحة:3842 حكم المحدث:صحيح
    أنه قال لمعاويةَ : اللهم اجعله هاديًّا مهديًّا، واهدِ به .
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الألباني المصدر:تخريج مشكاة المصابيح الجزء أو الصفحة:6196 حكم المحدث:إسناده صحيح

اللَّهمَّ علِّمْ مُعاويَةَ الكتابَ والحِسابَ، وقِهِ العذابَ
    الراوي:العرباض بن سارية السلمي المحدث:ابن حبان المصدر:صحيح ابن حبان الجزء أو الصفحة:7210 حكم المحدث:أخرجه في صحيحه

عجب پیامبری بوده از یک طرف میگه خدا هدایت کننده قرار دهد از یک طرف میگه بکشیدش سبحان الله

به هر حال امام ترمذی هزار برابر از بلاذری بهتر است چون در کتابش بیشتر طعن زده تا فضایل او را بیاورد در ضمن خود بلاذری هم ثقة نیست

قال الشريف المرتضى: وقد روى البلاذر ي في تاريخه وهو معروف الثقة والضبط ويرى من مماثلة الشيعة ومقاربتها

وفي قول الشريف المرتضى أنَّ البلاذريَّ كان يرى مماثلة الشيعة ومقاربتها إشارة أن مذهب
    البلاذر ي كان قريبا من مذهب الشيعة

http://s27.postimg.org/6clk5dmj7/Untitled_82.png

دقت کنید یک رافضی آمده و از بلاذری حمایت کرده خودتان تا آخر ماجرا را بگویید (منظورم خوانندگان)

mohammad
    مشارکت کننده

ویعد البلاذری أبرز المؤرخین المسلمین بعد الطبری من حیث سعة المعلومات التی دونها والفترات التاریخیة التی غطاها، لکن کتابه (أنساب الأشراف) أحسن انتقاء للروایات وأنقى أسانید وأکثر اتفاقاً مع روایات أهل الثقة والصدق من تأریخ الطبری.
    عصر الخلافة الراشدة،ص15 ط مکتبة العبیکان
    و بلاذری بعد از طبری از جهت وسعت معلوماتی که تدوین کرده و دوره های تاریخی که به آن پرداخته از بزرگ ترین مورخین مسلمانان است و اما کتابش انساب الاشراف از جهت اسانید معتبرتر و وجود روایات برگزیده از افراد ثقه و صدوق از تاریخ طبری برتر است.
    ____________________________________________________________________ این پایینی را هم بخوان جالب
    والبلاذری أحمد بن یحیى بن جابر بن داود المتوفى سنة 279هـ صاحب کتاب «أنساب الأشراف»، وهو وإن کان صدوقًا فی نفسه إلا أنه انفرد بذکر آثار وقصص فی ذم معاویة لا یتابَع علیها.
    معاویة بن أبی سفیان أمیر المؤمنین وکاتب وحی النبی الأمین صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ – کشف شبهات وردّ مفتریات،ص158 ط دار الخلفاء الراشدین
    و بلاذری احمد بن یحیی بن جابر بن داود متوفی 279 هــ صاحب کتاب “انساب الاشراف” او اگرچه خودش صدوق است اما به ذکر اثار و قصه هایی در ذم معاویه تفرد کرده است که مورد قبول واقع نمی گردد.
    ____________________________________________________________________________
    منها: أنساب الأشراف لأبی الحسن أحمد بن یحیى البلاذری وهو کتاب کبیر کثیر الفائدة …..
    ابجد العلوم،ص303 ط دار ابن حزم
    از جمله ی کتب او : انساب الاشراف بلاذری است که کتابی بزرگ و پرفایده است …

mohammad
    مشارکت کننده

+عَنِ النبيِّ صلَّى اللهُ عليهِ وسلَّمَ أنَّهُ قال لِمعاويةَ اللهمَّ اجعلْهُ هادِيًا مَهْدِيًّا واهْدِ بِه
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الترمذي المصدر:سنن الترمذي الجزء أو الصفحة:3842 حكم المحدث:حسن غريب
    عنِ النَّبيِّ صلَّى اللَّهُ عليهِ وسلَّمَ أنَّهُ قالَ لمعاويةَ اللَّهمَّ اجعلْهُ هاديًا مَهديًّا واهدِ بِه
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:ابن حجر العسقلاني المصدر:تخريج مشكاة المصابيح الجزء أو الصفحة:5/486 حكم المحدث:[حسن كما قال في المقدمة]
    عن النبيِّ صلَّى اللهُ عليه وسلم أنه قال لمعاويةَ اللهمَّ اجعلْه هاديًا مهديًّا واهدِ به
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الألباني المصدر:صحيح الترمذي الجزء أو الصفحة:3842 حكم المحدث:صحيح
    أنه قال لمعاويةَ : اللهم اجعله هاديًّا مهديًّا، واهدِ به .
    الراوي:عبدالرحمن بن أبي عميرة المحدث:الألباني المصدر:تخريج مشكاة المصابيح الجزء أو الصفحة:6196 حكم المحدث:إسناده صحيح
    اللَّهمَّ علِّمْ مُعاويَةَ الكتابَ والحِسابَ، وقِهِ العذابَ
    الراوي:العرباض بن سارية السلمي المحدث:ابن حبان المصدر:صحيح ابن حبان الجزء أو الصفحة:7210 حكم المحدث:أخرجه في صحيحه
    از کتب اهل سنت برای من شیعه حدیث میاری.حالا خوبه ابن حزم گفته دلیل نداره ما برای شیعه از کتب خودمان دلیل بیاوریم چون انها قبول ندارن و همینطور شیعه برای ما از کتب خود دلیل بیاره چون ما قبول نداریم

mohammad
    مشارکت کننده

+برای بار چندم با من مثل افراد نزدیکتان صحبت نکنید چون خوشم نمی آید امیدوارم دیگر تکرار نکنید
    _شما به من میگی دیوار احترام گذاشتی؟احترام بذار احترام میبینی.

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

مگه شما دیوار هستید؟؟؟؟من گفتم حرف داخل سر دیوار نمیرود همین

قال الشريف المرتضى: وقد روى البلاذر ي في تاريخه وهو معروف الثقة والضبط ويرى من مماثلة الشيعة ومقاربتها

وفي قول الشريف المرتضى أنَّ البلاذريَّ كان يرى مماثلة الشيعة ومقاربتها إشارة أن مذهب

دقت کنید یک رافضی آمده و از بلاذری حمایت کرده خودتان تا آخر ماجرا را بگویید (منظورم خوانندگان)

mohammad
    مشارکت کننده

+در قران خدا فرموده چشم و گوش بعضی ها را کور و کر میکنم حقیقت را نبینند.الان به خوبی مشخصه.چرا یک چیزی میگی بخندم بهت.بلاذری قريبا من مذهب الشيعة،من میگم بیش از 140 راوی صحیحین نزدیک به شیعه نبودند بلکه کاملا شیعه بودند.شما که از علم رجال چیزی نمیدونی چرا نظر میدی.
    http://lib.eshia.ir/40384/13/162/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%A8%D9%86_%DB%8C%D8%AD%DB%8C%DB%8C_%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%B0%D8%B1%DB%8C
    لیستی از علما شما با شیعه
    عبدالرزاق بن همام ع
    (ابن حجر گفته : متمایل یه تشیع بوده)
    ( شیخ طوسی (قدس سره) او را از کسانی شمرده که از امام علی (سلام الله علیه) روایت کرده اند
    أورده النجاشی فی رجاله وقال : قال له أبو جعفر ( علیه السلام ) : فإنی احب أن یرى فی شیعتی مثلک ». ( نجاشی (قدس سره) او را در رجال شیعه شمرده ، و گفته : امام محمد باقر (سلام الله علیه) در مورد او فرموده : دوست دارم در میان شیعیانم امثال تو (زیاد) ببینم .
    وقال أبو عبد الله ( علیه السلام ): « أما والله لقد أوجع قلبی موت أبان .عنهم (رجال النجاشی : 10 الرقم 7.)
    و امام صادق (سلام الله علیه) فرمود : از فوت او قلبم به درد آمد.

عده الشیخ الطوسی فی أصحاب محمد بن علی بن الحسین وجعفر بن محمد الصادق ( علیهما السلام ) (رجال الشیخ : 130 الرقم 1327 وص 180 الرقم 2150). ( شیخ طوسی (قدس سره) او را از اصحاب امام محمد باقر و امام جعفر صادق(سلام الله علیهما ) بر شمرده.

سیدنا عمر
    مشارکت کننده

mohammad
    مشارکت کننده

صد رحمت به طوطی

در حال نمایش 12 نوشته (از کل 12)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.