حل یک مسئله ساده ولی در ظاهر پیچیده!

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت حل یک مسئله ساده ولی در ظاهر پیچیده!

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  konar در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)
  • نویسنده

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    آقای شبیه ساز، حواست کجاست؟

سوال من چی بود و جواب شما چی بود؟

من کجا گفتم که آیه مشکل دارد. سوالم در مورد مبنای عمل بود. و الله می دانم که نمی فهمید اما نمی دانم چرا اینقدر اصرار دارید که موضوعی را نفهمید.

جواب مبنا را بدهید.

konar
    کاربر
    حل یک مسئله در ظاهر پیچیده! ولی ساده..!

آیا مردگان میشنوند..؟

پاسخ: قران پاسخگوی ما میباشد!

به آیه زیر که از سوره البقره مبیاشد توجه کنید..

أو كالذي مر على قرية و هي خاوية على عروشها قال أنى يحيي هذه الله بعد موتها فأماته الله مائة عام ثم بعثه قال كم لبثت قال لبثت يوما أو بعض يوم قال بل لبثت مائة عام فانظر إلى طعامك و شرابك لم يتسنه و انظر إلى حمارك و لنجعلك آية للناس و انظر إلى العظام كيف ننشزها ثم نكسوها لحما فلما تبين له قال أعلم أن الله على كل شيء قدير ﴿۲۵۹﴾

یا چون آن کس که به شهرى که بامهایش یکسر فرو ریخته بود، عبور کرد؛ [و با خود مى ]گفت: «چگونه خداوند، [اهل ] این [ویرانکده ] را پس از مرگشان زنده مى کند؟». پس خداوند، او را[به مدت ] صد سال میراند. آن گاه او را برانگیخت، [و به او] گفت: «چقدر درنگ کردى؟» گفت: «یک روز یا پاره اى از روز را درنگ کردم.» گفت: «[نه ] بلکه صد سال درنگ کردى، به خوراک و نوشیدنى خود بنگر[که طعم و رنگ آن ] تغییر نکرده است، و به درازگوش خود نگاه کن [که چگونه متلاشى شده است. این ماجرا براى آن است که هم به تو پاسخ گوییم ] و هم تو را[در مورد معاد] نشانه اى براى مردم قرار دهیم. و به [این ] استخوانها بنگر، چگونه آنها را برداشته به هم پیوند مى دهیم؛ سپس گوشت بر آن مى پوشانیم.» پس هنگامى که [چگونگى زنده ساختن مرده ] براى او آشکار شد، گفت: «[اکنون ] مى دانم که خداوند بر هر چیزى تواناست.» (۲۵۹)

در آیه، شخص مذکور “عزیر پیامبر”یا بنا به اقوالی “ارمیای پیامبر” میباشد.. در آیه به صراحت ذکر شده که شخص مذکور که “پیامبر”نیز بوده بعد از زنده شدن،از هیچ چیز دنیا خبر نداشته که حتی نمیداند چه مدت مرده بوده!! کاملا واضح میباشد که مردگان بعد از مردن هیچ گونه ارتباطی با دنیا ندارند و نمیتوانند تاثیر گذار باشند..

“الله مستعان”

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    اگر آیه بر این مبنا باشد که خداوند اراده در نمایش قدرتش نموده باشد چه باید کرد؟

مثلا خواسته باشد بفهماند که اگر بخواهیم حتی نبی هم بعد از موتش(اگر آن فرد نبی بوده باشد) از چیزی خبردار نمی شود. مشکل دارد؟

قرینه اش اینست که ما انت بمسمع من فی القبور.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (اگر آیه بر این مبنا باشد که خداوند اراده در نمایش قدرتش نموده باشد چه باید کرد؟مثلا خواسته باشد بفهماند که اگر بخواهیم حتی نبی هم بعد از موتش(اگر آن فرد نبی بوده باشد) از چیزی خبردار نمی شود. مشکل دارد؟)

برادرم : وقتی خداوند بخواهد کسی را رسوا کند بدست خودش رسوا می کند .

ما اهل سنت هیچ وقت نگفته ایم آنچه خداوند بیان کرده مشکل دارد این شما هستید که با دستورات صریح خداوند مشکل دارید .

به طور نمونه به این ایات :

خداوند در ایه 62 حج فرموده (ذَٰلِكَ بِأَنَّ اللَّـهَ هُوَ الْحَقُّ وَأَنَّ مَا يَدْعُونَ مِن دُونِهِ هُوَ الْبَاطِلُ وَأَنَّ اللَّـهَ هُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ‌)

(ترجمه ایت الله مکارم شیرازی : این بخاطر آن است که خداوند حقّ است؛ و آنچه را غیر از او می‌خوانند باطل است؛ و خداوند بلندمقام و بزرگ است!) و همچنین 30 لقمان .

20و 21 نحل (وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّـهِ لَا يَخْلُقُونَ شَيْئًا وَهُمْ يُخْلَقُونَ ﴿٢٠﴾ أَمْوَاتٌ غَيْرُ‌ أَحْيَاءٍ ۖ وَمَا يَشْعُرُ‌ونَ أَيَّانَ يُبْعَثُونَ) (معنی : کسانی را که غیر از خدا می‌خوانند، چیزی را خلق نمی‌کنند؛ بلکه خودشان هم مخلوقند! (۲۰) آنها مردگانی هستند غیر زنده ؛ و نمی‌دانند در چه زمانی محشور می‌شوند! )

1- آیا امام زادگان من دون الله هستند یا نه ؟؟ حتما که هستند ؟؟ پس به ایه 38 زمر مراجعه کنید .

2-آیا امام زادگان مرده هستند یا نه ؟؟؟

3- آیا غیر احیا هستند یا نه ؟؟؟

4- آیا خالقند یا مخلوق ؟؟؟

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    جواب سوال من را دادید یا در مسابقه پیامکی شرکت کردید؟

عزیزم من سوال کردم که اگر مبنا …. باشد مشکل دارد؟ قرینه اش را هم آوردم. شما چه کردی؟ دوباره کثال 4=2+2 که الان میشود 5 را ثابت کردی.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (جواب سوال من را دادید یا در مسابقه پیامکی شرکت کردید؟)

برادرم موضوع اول تاپیک این بود که آیا مردگان می شنوند و چون شما مثل همیشه می خواستی با فلسفه بافی ذهن خوانندگان را مشوش کنی من دو مرتبه اصل موضوع را مطرح کردم و نگذاشتم که شما فریب کاری کنی .

و دوباره مطلب خود را می گذارم تا خوانندگان قضاوت کنند :

ما اهل سنت هیچ وقت نگفته ایم آنچه خداوند بیان کرده مشکل دارد این شما هستید که با دستورات صریح خداوند مشکل دارید .

خداوند در ایه 62 حج فرموده (ذَٰلِكَ بِأَنَّ اللَّـهَ هُوَ الْحَقُّ وَأَنَّ مَا يَدْعُونَ مِن دُونِهِ هُوَ الْبَاطِلُ وَأَنَّ اللَّـهَ هُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ‌)

(ترجمه ایت الله مکارم شیرازی : این بخاطر آن است که خداوند حقّ است؛ و آنچه را غیر از او می‌خوانند باطل است؛ و خداوند بلندمقام و بزرگ است!) و همچنین 30 لقمان .

20و 21 نحل (وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّـهِ لَا يَخْلُقُونَ شَيْئًا وَهُمْ يُخْلَقُونَ ﴿٢٠﴾ أَمْوَاتٌ غَيْرُ‌ أَحْيَاءٍ ۖ وَمَا يَشْعُرُ‌ونَ أَيَّانَ يُبْعَثُونَ) (معنی : کسانی را که غیر از خدا می‌خوانند، چیزی را خلق نمی‌کنند؛ بلکه خودشان هم مخلوقند! (۲۰) آنها مردگانی هستند غیر زنده ؛ و نمی‌دانند در چه زمانی محشور می‌شوند! )

1- آیا امام زادگان من دون الله هستند یا نه ؟؟ حتما که هستند ؟؟ پس به ایه 38 زمر مراجعه کنید .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (آقای شبیه ساز،)

باز هم دوباره من را با کسی که شما را شبیه سازی کرده اشتباه گرفته ای !!

آن فردی که شما را شبیه سازی کرده در موسسه رویان می باشد این هم لینکش :

http://www.royaninstitute.org/cmsfa/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=59

اینکه گفته ای (جواب مبنا را بدهید.)

چرا می خواهی ذهن خوانندگان را مشوش کنی ؟؟

مبنا برای ما اهل سنت گفته های خدا و پیامبر می باشد .

و دوباره آن آیات را میگذارم :

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    اگر آیه بر این مبنا باشد که خداوند اراده در نمایش قدرتش نموده باشد چه باید کرد؟

مثلا خواسته باشد بفهماند که اگر بخواهیم حتی نبی هم بعد از موتش(اگر آن فرد نبی بوده باشد) از چیزی خبردار نمی شود. مشکل دارد؟

قرینه اش اینست که ما انت بمسمع من فی القبور.

.

جواب سوال من را دادید یا در مسابقه پیامکی شرکت کردید؟

عزیزم من سوال کردم که اگر مبنا …. باشد مشکل دارد؟ قرینه اش را هم آوردم. شما چه کردی؟ دوباره کثال 4=2+2 که الان میشود 5 را ثابت کردی.

.

آقای شبیه ساز، حواست کجاست؟

سوال من چی بود و جواب شما چی بود؟

من کجا گفتم که آیه مشکل دارد. سوالم در مورد مبنای عمل بود. و الله می دانم که نمی فهمید اما نمی دانم چرا اینقدر اصرار دارید که موضوعی را نفهمید.

جواب مبنا را بدهید.

.

کدام تشویش؟ چی را جواب داده اید؟

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (مثلا خواسته باشد بفهماند که اگر بخواهیم حتی نبی هم بعد از موتش(اگر آن فرد نبی بوده باشد) از چیزی خبردار نمی شود. مشکل دارد؟)

پاسخ من : کسی که مدعی می باشد پیامبر بعد از فوتش از همه چیز در این دنیا آگاه است باید با ایات قران ثابت کند .

چرا می خواهی ذهن خوانندگان را مشوش کنی ؟؟

مبنا برای ما اهل سنت گفته های خدا و پیامبر می باشد .

و دوباره آن آیات را میگذارم :

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.