تمام دلائل خلافت ابوبکر رضی الله

Home انجمن ها جانشینی تمام دلائل خلافت ابوبکر رضی الله

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mardehagh در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده

mardehagh
    کاربر
    سلام دوستان من دنبال تمام دلالئل اثبات خلافت ابوبکر هستم
    خودم چندتا پیدا کردم می نویسم بقیش رو شما بگین لطفا

آیات:
    54 مائده
    آیه غار
    17 و 18 لیل
    فتح 10

سنت:
    نماز رفتن جای رسول الله
    اصحابی کالنجوم
    بیعت علی با ابوبکر
    تمجید علی از خلفاء
    فاقتدوا باللذین بعدی ابوبکر و عمر
    فان لم تجدینی فانی ابوبکر
    نامه علی به معاویه
    لست بمنکر فضل ابوبکر
    خطبه 92 علی
    علیکم بسنتی و سنت خلفاء…

عقل:
    رفراندوم(سقیفه)

ناشناس
    اولا که ما برای اثبات امامت ائمه ع خود قبل از استدلال به روایات و آیات دلیل عقلی داریم.بعنی ما با برهان عقلی ثابت می کنیم امام و خلیفه بعد از پیامبر ص باید معصوم باشد. شمااگر مردید بیائید براهین عقلی ما را به چالش بکشید. بعد از اثبات عقلی عصمت امام ع میائیم در نقل و تاریخ می گردیم ببینیم چه کسی معصوم بوده.
    اما در مورد ادله خلافت ابی بکر اولا برخی از روایات روایات منابع خودتان است که ذره ای برای ما ارزش ندارد.
    اما در مورد آیات و روایات ما:
    به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=maghalat&id=109

حمید رضا
    کاربر
    السلام علینا و علی عباد الله الصالحین

آیه 54 سوره مائده…ای کاش ربط این آیه را با بن ابی قحافه بیان می نمودید .
    آیه غار اگر بر فرض محال از فضائل این جناب باشد چه ربطی به خلافت دارد
    آیه 17 و18 وفتح 10 …لطفاً روشن کنید ذهن ما را تا ما هم حقیقت را دریابیم
    نماز رفتن به جای رسول الله … مگر نه این است که به اذعان جناب عمر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در آن زمان نعوذ بالله هذیان میگفته این هم جزو همان هذیان گویی ها
    و تمامی احادیثی که آورده اید جعلی و فقط در مصادر خودتان است و برای مخالفتان نمی تواند حجت باشد
    عقل : رفراندوم
    از شما سوالی دارم آیا به عنوان مثال حضرت موسی علیه السلام در تعیین خلافت حضرت هارون علیه السلام رفراندوم گذاشت!!!مقام وصایت و جانشینی انبیاء به امر الهی است و رفراندوم در امر الهی کفر است :
    وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَنْ يكُونَ لَهُمُ الْخِيرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ يعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُبِينًا(الأحزاب/36)
    هيچ مرد و زن با ايماني حق ندارد هنگامي که خدا و پيامبرش امري را لازم بدانند، اختياري (در برابر فرمان خدا) داشته باشد؛ و هر کس نافرماني خدا و رسولش را کند، به گمراهي آشکاري گرفتار شده است!

هدایت 24
    کاربر
    شما میگویید که فرد جانشین پیامبر باید معصوم باشد و بدن شک منظور شما حضرت علی میباشد.
    حال شما چه دلیلی دارید که حضرت علی معصوم بوده است.

ناشناس
    بله وقتی ما عصمت امام بعد از پیامبر ص را بصورت عقلی اثبات کردیم می آئیم در تاریخ و در احادیث می گردیم ببنیم برای چه کسی ادعای عصمت شده است. و می بینیم در بین اصحاب پیامبر ص برای تنها کسی که می شود عصمت را اثبات کرد علی بن ابی طالب ع است. دلیل ما نیز متون است.
    مثلا آیه تطهیر(چون اهل بیت در آیه تطهیر صرف نظر از مصداق باید معصوم باشد. بعد شأن نزول این آیه در روایات امیرالمومنین علی بت ابی طالب ع است. به اضافه فاطمه زهرا س و حسنین ع و همچنین خود پیامبر ص)
    یا مثلا برخی روایات خودتان مانند:
    نبي اكرم(ص) فرمود:« تو نسبت به من مثل هارون هستي نسبت به موسي الّا اينكه پيامبري بعد از من نيست.» (ر.ك: صحيح بخاري ، ج 4 ، 209 و ج5 ، ص129 ــ صحيح مسلم ، ج7 ، ص 120) خوب آیا می شود کسی معصوم ع نباشد ولی او را به معصوم تشبیه کنند و بگویند منزلت تو به منزله معصوم ع است؟؟!!
    یا مثلا خداي تعالي فرموده است: «إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ . ـــ ولىّ شما ، تنها خداست و پيامبر او و آنها كه ايمان آورده‏اند؛ همانها كه نماز را برپا مى‏دارند ، و در حال ركوع، زكات مى‏دهند» (المائدة:55)
    شيعه و سنّي اتّفاق نظر دارند كه اين آيه ، در شأن علي (ع) نازل شده است. خوب ولی می شود معصوم نباشد؟؟؟!!!
    اهل سنّت روايت كرده اند از رسول خدا (ص) كه فرمودند: «علىّ مَع الحقّ و الحقّ مع علىّ لا يَفتَرقانِ حتّى يَردا عَلَىّ الحوضَ يومَ القيامةِ. ــــــ علي با حق است و حق با علي است ؛اين دو از هم جدا نمي شوند تا روز قيامت در كنار حوض بر من وارد شوند.» ( تاريخ بغداد ، خطيب بغدادي ، ج 14 ،ص322 ــ تاريخ مدينة دمشق ، ابن عساكر ، ج42، ص4491 )
    و روايت كرده اند كه فرمودند:« عليّ مع القرآن و القرآن مع عليّ و لن يفترقا حتّى يردا عليّ الحوض. ــــــ علي با قرآن است و قرآن با علي است ؛ اين دو هرگز از هم جدا نمي شوند تا در كنار حوض بر من وارد شوند » ( المستدرك ، حاكم نيشابوري ، ج3 ،ص 124 ـ المعجم الصغير ، الطبراني ، ج1 ، ص 255 ــ كنزالعمال ، المتقي الهندي ، ج11 ، ص 603 )
    خوب آیا می شود کسی حق همواره با او باشد اما در عین حال او معصوم نباشد؟؟؟!!!

fandogh
    کاربر
    وَ اکثرُ النّاسِ لا یَعقِلونَ
    صدق الله العلی العظیم

سعدی
    کاربر
    بسمه تعالی
    آقای akalat عزیز
    در مورد آیه تطهیر باید بدونین که اولا همسران پیامبر (ص) داخلند
    ثانیاً این تطهیر نشانه عصمت نیست و حتی خود پیامبران نیز دچار سهو و فراموشی میشدند ولی چون به منبع وحی متصل بودند خداوند این اشکال را رفع کرده است الان شما چه طوری عصمت مطلق را برای امامان اثبات میکنید حتما نعوذ بالله آنها را از پیامبران بالاتر میدانید چون وحی بعد از فوت پیامبر(ص) منقطع شد همانگونه که در نهج البلاغه نیز آمده است پس ادعای عصمت باطل است
    تنها راه عصمت اتصال به خدا از راه وحی است و اگر الهاماتی هم میشود همیشگی نیست و امامتی که شما معتقدید بایستی اتصال به وحی داشته باشد حتی خود امامان هم ادعا ندارن که به آنها وحی شده
در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.