تقیه عملی مفت هست خصوصا برای بزرگان دین

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت تقیه عملی مفت هست خصوصا برای بزرگان دین

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  khaled ebn valid در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)
  • نویسنده

khaled ebn valid
    مشارکت کننده

خدا در قرآن می فرماید:

اليوم يئس الذين كفروا من دينكم فلا تخشوهم و اخشونِ

حالا سوال:

خدا می فرماید کفار نا امید در ضربه زدن به دینتان شدند.

اما شیعه می گوید به محض رحلت پیامبر و چه بسا در زمان حیات آخر پیامبر ،کفار و خصوصاخلفاء اهل سنت تلاش کردند در امحاء دین.
    حالا اگر در از بین بردن دین نامید شدند نباستی دست به عمل می زدند.
    نه تنها نا امید نشدند بلکه توانستند دین را خلفا اهل سنت منحرف نمایند و مردم را از راه ولایت منحرف و مرتد کنند الا سه نفر.
    آخر آیه خدا می فرماید و اخشون یعنی از من بترسید.
    اما در عمل می بینید دائم ائمه شیعه در ترس بودند خصوصا امام دوازدهم آنها.
    فلذا این آیه با روال شیعه هیچ انطباقی ندارد

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    بسم الله الرحمن الرحیم.

السلام علی المهدی الذی وعد الله به الامم ان یجمع به الکلم و یملا الارض عدلا و قسطا بعد ما ملئت ظلما و جورا.

تقیه را معنی هم کرده اید؟ نه.

بر اساس معنایی که ارائه نداده اید نوشته اید که کفار نا امید در ضربه زدن به دین شده اند.

و بر اساس همان معنایی که ارائه نداده اید نوشته اید که خدا فرموده از من بترسید.

بعد نتیجه گرفته اید که شیعه معتقد به تلاش دیگران در امحاء دین است.

نتیجه دیگر اینست که ائمه شیعه دائم در حال ترس هستند.

.

حالا اصل موضوع؛

اولا تبیین بفرمایید که معنای تقیه چیست و کاربردش کجاست.

ثانیا تبیین بفرمایید که منظور از الیوم یئس الذین کفروا من دینکم چیست.

ثالثا تبیین بفرمایید که آیه وقتی فرموده از من بترسید نه از آنها منظورش ترس در چه چیزی بوده.

.

چنانچه به این سوالات پاسخ دهید ما هم بر روی پاسخ شما عمل میکنیم.

در غیر اینصورت لازم است که منظور از آیه به شکل کلی روشن شود. و با عنایت به اینکه شما مدعی یک معنایی از آیه یعنی ناامیدی در ضربه زدن به دین توسط کافرین را ادعا کرده اید باید روشن کنید که این ناامیدی چگونه است. و حتما باید علت آن را هم بنویسید.

.

نکته پایانی اینست که آیا ترس جرم است؟ اینکه نوشته اید ” خصوصا امام دوازدهم آنها “. هراس ایشان از چیست؟ آیا از نظر شما مشکلی دارد؟

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

خواهشمندم درباره ی سلامی که درباره ی مهدی گذاشته ای پاسخ بده که آیا کسی که شما برای سلامتیش دعا می خوانید از حضرت علی شجاعتر است ؟؟!!!

و از ده امام دیگر شجاع تر است ؟؟!!

اگر پاسخ مثبت است حالا که حکومت ایران هم در خدمت ایشان می باشد چرا ظهور نمی کند ؟؟؟

و چرا این همه انسان در ظلم و جور به سر می برند و ایشان به قول شما نظاره گر می باشد !!

سوال این است : پیامبر اسلام با نام و وظایف مشخص در ایات متعدد قران ، از طرف خداوند معرفی شده است .

و هر زمان که پیروان پیامبر دچار مشکل می شدند برای حل مشکل ، و اگر در مسائل دینی و عبادی دچار اختلاف می شدند به پیامبر رجوع می کردند .

و اگر عالم و یا فرستاده پیامبر اسلام در اطراف و شهرهای دیگر در بیان احکام دین اسلام با مردم آن شهر و دیار ، دچار مشکل می شدند ، هر فردی که می خواست می آمد در مدینه ، بدون واسطه وبدون معطلی نزد پیامبر اسلام و مشکل دینی و … خود را مطرح و جواب صحیح را از پیامبر اسلام می گرفت .

و حتی صحابه پیامبر اگر دچار اختلاف فقهی می شدند به پیامبر رجوع می کردند و پیامبر حکم صحیح شرعی را برایشان بیان می کرد .

و امام زمان که اهل تشیع می گویند بدنیا آمده و زنده هست و برای هدایت مردم هست تا مردم گمراه نشوند ، چرا در مکان مشخصی در دسترس تمام مردم نیست تا مثل پیامبر اسلام جواب سوالات دینی مردم را بدهد .

و یا حداقل اختلافات فقهی بین مراجع را حل و فصل نماید .

تا فتوا های متضاد صادر نکنند .

و امروز با توجه به وسائل ارتباط جمعی امام زمان می توانست با یک شبکه تلوزیونی پاسخ هر سوال کننده ای در اقصی نقاط دنیا را بدهد .

و چرا تا امروز حتی کتابهای روایی و حدیثی اهل تشیع را تصحیح نکرده است ، که یک عالم اهل تشیع بگوید این حدیث صحیح است و دیگری بگوید این حدیث ضعیف است .

آن هم در زمانی که امام معصوم حی و حاضر است .

و چرا نهج البلاغه را تصحیح نکرده است ؟؟

تا گفتار صحیح حضرت علی برای مردم مشخص کند .

و چرا قران را تفسیر نکرده است تا هرکسی درباره ی ایات قران اظهار نظر نکند و به رای خود تفسیر نکند ؟؟؟

و با توجه به اینکه مدت 30 سال می شود که حکومت دست نائب ایشان است آن کتابهای تصحیح شده ، چاپ و منتشر و مردم از اسلام ناب مستفیض می شدند .

آیا این سردرگمی مردم گناهش بر گردن چه کسی می باشد ؟؟؟

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (خصوصا امام دوازدهم آنها “. هراس ایشان از چیست؟ آیا از نظر شما مشکلی دارد؟)

برادرم : اهل تشیع که معتقد هستند که امام زمان در همه جا حی و حاضر است و می شنود و می بیند و علم غیب دارد و توانایی و قدرت ما فوق بشر دارد و در لحظه میتواند در یک نقطه از کره خاکی باشد ، نباید هراس داشته باشد .

کسانی که این صفات را ندارند اگر هراس داشته باشند مشکلی ندارد .

خواهشمندم به صراحت اعلام بفرما که امام زمان این صفات را دارد یا ندارد ؟؟!!

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    جواب اینها را موش خورد؟

ثالثا تبیین بفرمایید که آیه وقتی فرموده از من بترسید نه از آنها منظورش ترس در چه چیزی بوده.

.

شما بگو که چرا نباید هراس داشته باشد. فعلا طیف مدعی شما است.

و البته ننوشتید که هراس ایشان از چیست.

جوابش را وقتی متوجه میشوید که بفهمید شیعه این صفات را بر اساس چه شرطی قبول دارد.

سعی کنید متوجه بشوید که من مثل شما نیستم.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

من از شما در تاریخ 3/6/93 خواسته بودم :

برادرم : اهل تشیع که معتقد هستند که امام زمان در همه جا حی و حاضر است و می شنود و می بیند و علم غیب دارد و توانایی و قدرت ما فوق بشر دارد و در لحظه میتواند در یک نقطه از کره خاکی باشد ، نباید هراس داشته باشد .

کسانی که این صفات را ندارند اگر هراس داشته باشند مشکلی ندارد .

خواهشمندم به صراحت اعلام بفرما که امام زمان این صفات را دارد یا ندارد ؟؟!!

ولی شما به جای پاسخ دادن به صراحت گفته ای (جواب اینها را موش خورد)

این است پاسخ دادن شما ؟؟

و حتی حاضر شده ای صفاتی که اهل تشیع به امام زمان داده اند را به خورد موش بدهی .

و چرا به سوالاتی که درباره ی صفات امام زمان می شود نمی توانی پاسخ بدهی و موضوع را به انحراف می کشانی و مغلطه بازی می کنی و فریب کاری انجام می دهی .

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    الحمدلله.

به خدا قسم گاهی فکر می کردم که این بنده خدا متوجه نمی شود. الان به همان اندازه مطمئن هستم نامم چیست، اطمینان دارم که این بیچاره هیچ چیزی بلد نیست جز اینکه سعی کند خود را نفهم جلوه دهد. البته در واقعیت هم چیزی متوجه نمی شود. اما اصل موضوع را در این نوشته خود نشان داده.

ما نوشته بودیم؛

جواب اینها را موش خورد؟

ثالثا تبیین بفرمایید که آیه وقتی فرموده از من بترسید نه از آنها منظورش ترس در چه چیزی بوده. ”

خب کور هم ببیند می فهمد که در این 4 خط یک سوالی است که 3 خط بعدی مربوط به آنست.

بعد نوشته م؛

.

شما بگو که چرا نباید هراس داشته باشد. فعلا طیف مدعی شما است.

و البته ننوشتید که هراس ایشان از چیست.

جوابش را وقتی متوجه میشوید که بفهمید شیعه این صفات را بر اساس چه شرطی قبول دارد.

سعی کنید متوجه بشوید که من مثل شما نیستم. ”

یک نقطه آن بالاست. می بینید؟ فقط یک بیسواد یا یک موجود فاقد فهم و شعور می تواند آن را ببیند و نفهمد که منفک کرده دو موضوع را از یکدیگر. موضوع اول مطالبه جواب سوالات خودم بوده که مردی وجود نداشت تا جواب بدهد. موضوع دوم هم در رابطه با حرف این بابا.

حالا این بیچاره چه کرده؟ همه را مانند خودش کرده. بعد هم آن علامت سوال را برداشته تا شبیه سازی اش را کامل کند.

خلاصه اینکه خودتی. البته که اون یکی هم خودتی.

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (، اطمینان دارم که این بیچاره هیچ چیزی بلد نیست جز اینکه سعی کند خود را نفهم جلوه دهد.)

برادرم خودت را در اینه دیده ای یا دست پیش گرفته ای که پس نیفتی .

من ده ها بار درباره ی وظایف امام زمان سوال کردم و خود را به نفهمی زده ای .

اینکه گفته ای (خب کور هم ببیند می فهمد که در این 4 خط یک سوالی است که 3 خط بعدی مربوط به آنست.)

برادرم چون شما همیشه فریب کاری می کنید و شتر مرغی رفتار می کنید و مطالب را با علامت سوال مطرح می کنید تا سوراخی برای فرار خود داشته باشید .

اینکه گفته ای (شما بگو که چرا نباید هراس داشته باشد. فعلا طیف مدعی شما است.)

ما که مدعی نیستیم امام زمان در همه جا حی و حاضر است و می شنود و می بیند و علم غیب دارد و توانایی و قدرت ما فوق بشر دارد و در لحظه میتواند در یک نقطه از کره خاکی باشد .

اهل تشیع باید جواب دهند که چرا امام زمان هراس دارد و آشکار نمی شود .

البینه علی المدعی .

اینکه گفته ای (جوابش را وقتی متوجه میشوید که بفهمید شیعه این صفات را بر اساس چه شرطی قبول دارد.)

برادرم : شیعه این شرط را با چه کسی گذاشته ؟؟

با خدا ؟؟!!

آن شرطی که علمای شما می گویند این است که وقتی امام زمان ظهور می کند که 313 نفر شیعه واقعی وجود داشته باشد .

شما باید بگویید که آیا در بین چند صد هزار حجت الاسلام و آیت الله و … 313 نفر شیعه واقعی پیدا نمی شود ؟؟

اینکه گفته ای (سعی کنید متوجه بشوید که من مثل شما نیستم. “)

به صراحت می گویم که قبول دارم که مثل شما در موسسه رویان شبیه سازی نشده ام .

میدونی که ؟؟!!

اینکه گفته ای (. بعد هم آن علامت سوال را برداشته تا شبیه سازی اش را کامل کند.)

برادرم آن علامت سوالها را شما برای فرار می گذاری و من شما را شبیه سازی نکرده ام .

دوباره لینکش را هم می گذارم :

http://www.royaninstitute.org/cmsfa/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=59

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    کلا تو که راست میگی اما دماغ آدم دروغگو دو تا سوراخ داره.

برای کسانی که کور هستند؛

.

قرار است همه چیز را ما به شما بگوییم؟ کمی تحقیق کنید. بهتر از کپی برداری کورکورانه از ….. است.

آن 313 را هم نفهمیده ای. شما آره. عزیزم تمام صفاتی که برای امام عصر علیه السلام عنوان شده همگی منوط به یک شرط است که اتفاقا بستگی به خداوند دارد. اما چون شما اصولا سرسونی از عقاید شیعه را نمی دانید و منکر امامت هستید و البته امامت اصولا یکم بحث درون دینی است و به شما مربوط نمی شود، لذا حق سوال در مورد چیزی که قبولش ندارید، ندارید. چرا؟ شما اصل را قبول ندارید(که امامت باشد) حالا فرعش را سول میکنید(که خصوصیات باشد).

بله شما را جایی ساخته اند که پارچه وجود نداشته. جان خودت.

.

دائم مینویسی دغل بازی و…. اما نمی دانم کدام لغیر رشده آمده و علامت سوال نوشته من را حذف کرده. شما می شناسیدش؟

.

برای کسانیکه قصد پاسخگویی دارند؛

.

خود نویسنده اولیه به عسل چسبیده که جواب نمی دهد؟ عادت به حرف مفت زدن ظاهرا در بین تمام سنی های این سایت معمول است. البته به جز اندکی از آنها.

در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.