تحریف کتب شیعه از نظر ایت الله سبحانی

Home انجمن ها بررسی مسائل تحریف کتاب ها تحریف کتب شیعه از نظر ایت الله سبحانی

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mojahed.din در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • نویسنده

mojahed.din
    کاربر
    آیت الله سبحانی میگوید کتب اربعه و دیگر کتب روایی شیعه بسیاری از روایاتش تحریف و تصحیف شده است.

2 لاشك أن التحريف والتصحيف تطرق إلى كثير من أسناد الأحاديث المروية في الكتب الأربعة وغيرها وربما سقط الراوي من السند من دون أن يكون هناك ما يدلنا عليه وعلى ذلك يجب أن يكون الكتب الرجالية بصورة توقفنا على طبقات الرواة من حيث المشايخ والتلاميذ حتى يقف الباحث ببركة التعرف على الطبقات على نقصان السند وكماله والحال أن هذه الكتب المؤلفة كتبت على حسب حروف المعجم مبتدأة بالألف ومنتهية بالياء لا يعرف الإنسان عصر الراوي وطبقته في الحديث ولا أساتذته ولا تلامذته إلا على وجه الإجمال والتبعية وبصورة قليلة دون الإحصاء والكتاب الذي يمكن أن يشتمل على هذه المزية يجب أن يكون على طراز رجال الشيخ الذي كتب على حسب عهد النبي صلى الله عليه وآله والأئمة ع فقد عقد لكل من أصحاب النبي صلى الله عليه وآله والأئمة ع أبوابا خاصة يعرف منها حسب الإجمال طبقة الراوي ومشايخه وتلاميذه. وهذا النمط من التأليف وإن كان لا يفي بتلك الأمنية الكبرى كلها لكنه يفي بها إجمالا حيث نرى أنه يقسم الرواة إلى الطبقات حسب الزمان من زمن النبي صلى الله عليه وآله إلى الاعصار التي انقلبت فيها سلسلة الرواة إلى سلسلة العلماء وعندئذ يمكن تمييز السند الكامل من السند الناقص ولو كان الرجاليون بعد الشيخ يتبعون أثره لأصبحت الكتب الرجالية أكثر فائدة مما هي الآن عليه.

كليات في علم الرجال للسبحاني صفحة140

این هم لینک صفحه کتاب از کتابخانه شیعه

http://lib.eshia.ir/27182/1/140

برای نشان دادن حقیقت این ماجرا و نشان دادن عملی این تحریفات قبلا مطالبی را همراه با تصویر گذاشته بودم که لینک را برای علاقه مندان میگذارم

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/1797

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/1803

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/1798

http://www.islamtxt.net/?q=content/forum/1798

کوشا
    کاربر
    من نمی دانم شما ضمن اعتراف به آتش زدن احادیث پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم توسط ابوبکر و با جمله حسبنا کتاب الله عمر

دیگر با چه رویی صحبت از حدیث و روایت و …… می کنید؟؟؟

mojahed.din
    کاربر
    اگر این را نمیگفتی چه باید میگفتی؟ برای سر پوش اوج گند های مذهب شیعه دیگر راهی باقی نمانده است.

الحمد لله مردم بیدار شده اند و فوج فوج از این مذهب خرافی دست کشیده و به قران و سنت می آیند.

الحمد لله اینقدر ترسو نیز هستید که جزات نقل کردن ندارید بلکه همینطور برای خود حرفی می پرانید .

نوشته ای ابوبکر احادیث پیامبر را سوزانده پس نتیجه اینکه اهل سنت حدیث ندارد و یا به حدیث بی اهمیت است.

آخر نادان این چه حرفی است میگویی؟ اهل سنت بخاری و مسلمی دارد که خار چشم شما گشته. وقتی که اهل سنت حدیث پیامبر را می نوشت و احکام حدیث و رجال را مشخص میکرد شیعه هنوز در کشمکش این بودن که ایا سه امامی هستند یا چهار امامی هستند و یا پنج امامی هستند یا هفت امامی . و مشغول تکفیر هم بودند.

برای پاسخ به دروغ سوزاندن روایت اینحا را بخوان

http://www.islamtxt.net/?q=question/450

________

یک مقایسه بین روایات نقل شده از علی و ابوبکر و عثمان و عمر

(البخاري-علي 96 ) -ابوبكر 32 -عمر 137-_ عثمان 25

(مسلم -علي 67 ) -ابوبكر 9- عمر 74-عثمان 30

(الترمذي –علي 142 )–ابوبكر 22 –عمر 78 –عثمان 19

(النسائي –علي 137 )–ابوبكر 22 –عمر 96 –عثمان 27

(أبو داود –علي 110 )–ابوبكر 11 –عمر 76 –عثمان 15

(ابن ماجة –علي 109 )–ابوبكر 16 –عمر78 –عثمان 23

(مسند أحمد –علي 804 )–ابوبكر 81 –عمر 332 –عثمان 150

(الدارمي –علي 118 )–ابوبكر 17 –عمر 106 – عثمان 23

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

المجموع –علي 1583 –ابوبكر 210 —عمر 977 –عثمان 313

حال قضاوت کنید چه کسی پیرو واقعی اهل بیت است؟

تمام روایات نقل شده از چهار کتاب اصلی شیعه از سیدنا علی تنها 690 حدیث است ولی تنها امام احمد در مسندش 804 حدیث از سیدنا نقل کرده!!!

اگر در کتب اهل سنت تمام روایات ابوبکر و عمر و عثمان را جمع کنیم هنوز احادیث سیدنا علی 83 عدد بیشتر است. حال چه کسی محب واقعی و پیرو واقعی اهل بیت است؟

تهمت به اهل سنت میزنند که مانع نوشتن احادیث شده اند خود مقارنه کنید بببیند چه کسی مانع نوشتن احادیث شده است

mojahed.din
    کاربر

در کتب شیعه تنها 21 حدیث از حسن بن علی دارند که 3 تایش مربوط به کافی میباشد ولی اهل سنت 35 حدیث از حسن روایت کرده اند!!

احادیث حسین در کتب شیعه 7 حدیث است و در کتب ما 43 حدیث

کم کم معلوم میشود ناصبی واقعی چه کسی بوده!!!

در بخاری از علی بن حسین یعنی سجاد و از عثمان به یک اندازه یعنی 25 حدیث روایت شده است

در مسلم از سجاد 15 حدیث و از باقر 19 حدیث و از جعفر صادق 17 حدیث روایت شده اما از ابوبکر تنها 9 حدیث روایت شده.

در نسائی از باقر 56 حدیث و از جعفر 44 حدیث روایت شده اما از ابوبکر 22 و از عثمان 27 حدیث روایت شده.

فهمیدید چه کسی منع کتابت حدیث کرده؟

تمام احادیث امام باقر علیه السلام در کتب حدیثی ما 229 حدیث است اما تمام احادیث ابوبکر رضی الله عنه 210 حدیث!!

حال چه کسی از اهل بیت بیزار است و آنها را دوست ندارند؟

پس ادعای پیروی از اهل بیت در واقع دروغی بیش نیست

بیخود نیز دست و پا نزن به اعتراف علمای خودتان و با عکس از کتاب ثابت کردم معتبر ترین کتاب هایتان نیز دستخوش تحریف شده اند.

مذهبتان تحریف شده آن را به امامان نسبت ندید حاشا و کلا که امامان چنین عقیده ای داشته باشند.

شما را به الله قسم تعصب را کنار بگذاری بیدار شوید قبل از اینکه مردنتات فرا برسد.

خدایا شاهد باش من حجت را بر اینان تمام کردم.

mojahed.din
    کاربر

در کتب شیعه تنها 21 حدیث از حسن بن علی دارند که 3 تایش مربوط به کافی میباشد ولی اهل سنت 35 حدیث از حسن روایت کرده اند!!

احادیث حسین در کتب شیعه 7 حدیث است و در کتب ما 43 حدیث

کم کم معلوم میشود ناصبی واقعی چه کسی بوده!!!

در بخاری از علی بن حسین یعنی سجاد و از عثمان به یک اندازه یعنی 25 حدیث روایت شده است

در مسلم از سجاد 15 حدیث و از باقر 19 حدیث و از جعفر صادق 17 حدیث روایت شده اما از ابوبکر تنها 9 حدیث روایت شده.

در نسائی از باقر 56 حدیث و از جعفر 44 حدیث روایت شده اما از ابوبکر 22 و از عثمان 27 حدیث روایت شده.

فهمیدید چه کسی منع کتابت حدیث کرده؟

تمام احادیث امام باقر علیه السلام در کتب حدیثی ما 229 حدیث است اما تمام احادیث ابوبکر رضی الله عنه 210 حدیث!!

حال چه کسی از اهل بیت بیزار است و آنها را دوست ندارند؟

پس ادعای پیروی از اهل بیت در واقع دروغی بیش نیست

بیخود نیز دست و پا نزن به اعتراف علمای خودتان و با عکس از کتاب ثابت کردم معتبر ترین کتاب هایتان نیز دستخوش تحریف شده اند.

مذهبتان تحریف شده آن را به امامان نسبت ندید حاشا و کلا که امامان چنین عقیده ای داشته باشند.

شما را به الله قسم تعصب را کنار بگذاری بیدار شوید قبل از اینکه مردنتات فرا برسد.

خدایا شاهد باش من حجت را بر اینان تمام کردم.

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.