برتری مرقد رسول اکرم (ص) بر کعبه!!!!!

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت برتری مرقد رسول اکرم (ص) بر کعبه!!!!!

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  theiranianmuslim در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

theiranianmuslim
    کاربر
    با عرض سلام خدمت برادر مجاهد استاد سجودی

من از طرفداران پر و پا قرص شما و سایت تان و برنامه هایتان در کلمه هستم. یک سوالی برایم پیش آمده که ممنون می شوم مرا در این باب راهنمایی بفرمایید. دیروز فیس بوک گردی می کردم که به متن زیر که توسط یکی از دوستان شیعه ام به اشتراک گذاشته شده بود برخوردم:

حجره رسول خدا يا كعبه؟؟

طرفداران سقيفه هميشه اين شبه را مطرح ميكنند كه شيعه كربلا را از كعبه بهتر و افضل تر ميداند و به همين سبب شيعه تكفير و متهم به غلو ميكنند ، و شيعه نيز به انواع مختلف اين شبه را پاسخ داده، اما جالب است كه سخنان ابن قيم جوزيه يكي علماي مشهور سقيفه را بخوانيم ، او مينويسد :

فائدة
    :
    هل حجرة النبي أفضل أم الكعبة
    قال ابن عقيل سألني سائل أيما أفضل حجرة النبي الكعبة فقلت إن أردت مجرد الحجرة فالكعبة أفضل وإن أردت وهو فيهافلا والله ولا العرش وحملته ولا جنه عدن ولا الأفلاك الدائرة لأن بالحجرة جسدا لو وزن بالكونين لرجح

آيا اتاق رسول خدا افضل تر است يا كعبه!

ابن عقيل گفت، كسي از من سوال كرد كدام بهتر است اتاق رسول خدا يا كعبه؟
    گفتم اگر منظورت تو فقط خود اتاق است پس كعبه بهتر است! و اگر منظورت اتاق و كسي كه در آن دفن است نه به خدا ، نه تمام عرش خدا، و حامل كنندگان عرش و نه بهشت جاويدان و نه افلاك چرخان بهتر از اتاق رسول خدا نيست زيرا در اين اتاق كسي دفن است اگر با دو جهان مقايسه شود، از آن افضل تر است.

بدائع الفوائد

اسم المؤلف : ابن القيم الجوزيه

ج3 ص1065

آيا شما ابن عقيل و ابن قيم را كافر ميدانيد؟

استغفرالله استغفر الله از اين غلو …

نكته جالبي كه در متن ابن قيم وجود دارد اين است كه حجره اي كه در آن رسول خدا دفن شده است را حجره خود رسول خدا ميداند نه حجره عايشه!!

آيا جهل و دروغ در مذهب جعلي سقيفه حدي دارد؟!

من به کتاب ابن قیم مراجعه کردم و این عبارت را به همین شکل دز آنجا مشاهده کردم. گذشته از اینکه خودم و هیچ سنی دیگری که می شناسم مرقد حضرت رسول را از کعبه برتر نمی داند. اما باز برایم چند سوال مطرح است که ممنون می شوم اگر راهنمایی ام کنید:

۱- این کتاب بدایع الفواید تا چه حد معتبر است؟ یعنی آیا در انتصاب آن به ابن قیم اتفاق نظر وجود دارد؟ و اگر چنین است خود کتاب چقدر اعتبار دارد؟ و اساسا موضوع کتاب درباره چیست؟

۲- این ابن عقیل که در اینجا ذکر شده چه کسی است؟

۳- می شود لطف کنید چند روایت شیعی در باب فضیلت خاک کربلا بر کعبه ذکر کنید؟

پیشاپیش از پاسخ حضرت عالی کمال تشکر را دارم.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.