(برای اوربان)علمای مشرک اهل سنت از نظر وهابیت

Home انجمن ها شرکیات. توسل، شفاعت و بدعت (برای اوربان)علمای مشرک اهل سنت از نظر وهابیت

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  غزوه 2 در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده

غزوه 2
    کاربر
    از نظر وهابیت توسل به مرده شرک است و اسامی زیر فقط تعداد از ده ها علمای اهل سنت هستند که اعتقاد به توسل به پیامبر و مرده داشتند:1.سبکی2.زینی دحلان3.نووی4.حصنی دمشقی5.زرقانی 6.ابن حبان7.ابن قدامه8.سلیمان بن عبدالوهاب 9.محمد العبدری مالکی 10. قسطانی 11.سمهودی……« نورالدین سَمهُودى مى‏‌گوید: «استغاثه و شفاعت و توسل به پیامبر و جاه و برکت او نزد خداوند، از کردار انبیا و سیره سلف صالح بوده و در هر زمانى انجام مى‏‌گرفته است؛ چه قبل از خلقت و چه بعد از آن، حتى در حیات دنیوى و در برزخ.

هرگاه توسل به اعمال صحیح است؛ همان گونه که در حدیث غار آمده، توسل به پیامبر سزاوارتر‏ است .وفاء الوفا، ج 4، ص 1372»« سُبكى از علماى بزرگ اهل سنّت مى گويد:

« إنّ من المعلوم من الدين وسير السلف الصالحين، التبرّك ببعض الموتى من الصالحين، فكيف بالأنبياء والمرسلين، ومن ادّعى أنّ قبور الأنبياء وغيرهم من أموات المسلمين سواء، فقد أتى أمراً عظيماً نقطع ببطلانه، وخطئه فيه، وفيه حطّ لدرجة النبيّ(صلی الله علیه و آله و سلم) إلى درجة من سواه من المسلمين، وذلك كفر متيقّن، فإنّ من حطّ رتبة النبي(صلى الله عليه وآله وسلم)عمّا يجب له، فقد كفر»

(( شفاء السقام: ص130. )).

(از روش شخصيت ها و بزرگان صالح گذشته استفاده مى شود كه تبرّك به قبور مردگان امرى شرعى و دينى است و مانعى ندارد، تا چه رسد به قبور پيامبران، و اگر كسى ادّعا كند كه قبور پيامبران با قبور ساير مردگان برابر و يكسان است، سخن زشت وباطلى به زبان آورده است، چون موجب پايين آوردن مقام شامخ پيامبران گرديده است، و شكّى نيست كه سبك شمردن مقام رسول اكرم، و يكسان دانستن آن حضرت با ديگران كفر است).»

sunni-salafi
    کاربر
    ما به. قرآن وسنت به فهم سلف صالح عمل میکنیم.
    توسل جایز است اما واسطه قرار دادن یک ولی بین خود وخدا جایز نیست . اما توسل به پیامبر اینگونه جایز میباشد که ما به سنت های آن حضرت عمل کنیم. وبهترین توسل، وسیله گرفتن نامها وصفات حسنا برای تقرب به خدا وراز و نیاز واعمال صالحه و مهم تر از همه، عمل به قرآن وسنت به فهم سلف صالح و…. . ما کسی را کافر ندانسته ایم. و هیچ کس را همسان پیامبر عظیم الشأن قرار نداده ایم..
    مگر سنی، پیرو سیدنا خاتم الأنبیا محمد مصطفا نیست؟ اگر هست که باید مانند او عمل کند و پیامبر به هرچی توسل میکرد و او نیز باید بدان توسل کند….
    شیعه مگر پیرو علی نیست؟ اگر هست پس باید مانند او عمل کند و هر توسلی که این حضرت انجام داده است شیعه نیز باید انجام دهد…

sunni-salafi
    کاربر
    ما به. قرآن وسنت به فهم سلف صالح عمل میکنیم.توسل جایز است اما واسطه قرار دادن یک ولی بین خود وخدا جایز نیست . اما توسل به پیامبر اینگونه جایز میباشد که ما به سنت های آن حضرت عمل کنیم. وبهترین توسل، وسیله گرفتن نامها وصفات حسنا برای تقرب به خدا وراز و نیاز واعمال صالحه و مهم تر از همه، عمل به قرآن وسنت به فهم سلف صالح و…. . ما کسی را کافر ندانسته ایم. و هیچ کس را همسان پیامبر عظیم الشأن قرار نداده ایم..مگر سنی، پیرو سیدنا خاتم الأنبیا محمد مصطفا نیست؟ اگر هست که باید مانند او عمل کند و پیامبر به هرچی توسل میکرد و او نیز باید بدان توسل کند….شیعه مگر پیرو علی نیست؟ اگر هست پس باید مانند او عمل کند و هر توسلی که این حضرت انجام داده است شیعه نیز باید انجام دهد…

sunni-salafi
    کاربر
    من نمیدانم واقعا سمهودی چنین سخنی گفته یا نه اما اگر گفته پس کذاب است. چون در طول تاریخ هرگز ثابت نشده است که حتی یکی از اسلاف صالحه برود سر قبر نبی وطلب مدد وشفاعت کند! اما بزرگترین دروغش اینست که میگوید(اگرمیگوید!) این عمل قبل وبعد خلقت انجام شده آنهم قبل خلقت توسط چه کسی؟؟؟ وبعد از خلقت چگونه انجام شده وبازهم توسط چه کسی؟؟واقعأ خنده دار است که ادبیات هم ندارد مثل اینست که بگوید فردا رفتم!. اما خنده دارترین مطلبش اینست که میگوید در برزخ هم این عمل شنیع انجام میشود. آخر در برزخ هم این کار؟ در برزخ توسل ناجایز به چه درد میخورد؟!!! خدا کند این سخنان سمهودی نباشد ولی اگر باشد پس……. . . شیعه لأقل سخنی درست تر بیاور!

غزوه 2
    کاربر
    _(مجاهدین القاعده، برجهای أمریکارا لرزاندند. شماچی؟)همین دیروز گروه بوکوحرام(همان القاعده شما در نیجریه) چند دختر محصل را ربود و تهدید کرده انها را به فروش میرساند، القاعده به جای اینکه تن امریکا را بلرزاند تن و بدن مردم بیگناه را میلرزاند.-(من نمیدانم واقعا سمهودی چنین سخنی گفته یا نه اما اگر گفته پس کذاب است.) موضوع اینکه فقط سمهودی نگفته من اسم ده نفر دیگه هم اوردم اگر میخواهی بیشتر هم اسم میاورم و اگر در مورد مطالب من شک داری در مورد سمهودی یا حتی بوکوحرام برو تحقیق کن نترس گمراه نمیشی.سمهودی دروغ نگفته دروغ را ان کسی گفته که به قول ابن حجر عسقلانی تا فکر کرد مجتهد نظر همه را رد کرد،برو تحقیق کن ببین منظور ابن حجر کی، میترسم اگر اسم ان شخص را بیارم از سایت اخراج شوم…………-«««مالك الدار كه خزانه دار عمر بود،‌ مي‌گويد: در زمان عمر مردم گرفتار قحطي شدند مردي به سوي قبر شريف رسول خدا آمد و گفت: اي رسول خدا براي امتت از خداوند باران بخواه؛ چرا كه آنان نزديك است هلاك شوند. رسول خدا در خواب او آمد و فرمود: نزد عمر برو و سلام مرا برسان و به او خبر بده كه شما سيراب مي‌شويد و بگو نسبت به مردم بخشش هايت بيشتر باشد. اين مرد نزد عمر آمد و از اين خوابش خبر داد، عمر گريه كرد و گفت: اي پروردگار من قابل اين سلام و اكرام نبودم هر خدمتي كه از دستم بيايد از اين مردم دريغ نخواهيم كرد.
    إبن أبي شيبة الكوفي، ابوبكر عبد الله بن محمد (متوفاى235 هـ)، الكتاب المصنف في الأحاديث والآثار، ج 6، ص356 ، ح32002 (ج 7 ، ص 483 طبق برنامه مكتبة اهل البيت)، تحقيق: كمال يوسف الحوت، ناشر: مكتبة الرشد – الرياض، الطبعة: الأولى، 1409هـ. طبق برنامه الجامع الكبير.»»»

غزوه 2
    کاربر
    أَنَّ رَجُلًا ضَرِیرَ الْبَصَرِ أَتَی النَّبِیَّ صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ: ادْعُ اللَّهَ أَنْ یُعَافِیَنِی. قَالَ: إِنْ شِئْتَ دَعَوْتُ لَکَ وَإِنْ شِئْتَ أَخَّرْتُ ذَاکَ فَهُوَ خَیْرٌ. فَقَالَ: ادْعُهُ فَأَمَرَهُ أَنْ یَتَوَضَّأَ فَیُحْسِنَ وُضُوءَهُ فَیُصَلِّیَ رَکْعَتَیْنِ وَیَدْعُوَ بِهَذَا الدُّعَاءِ: اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ وَأَتَوَجَّهُ إِلَیْکَ بِنَبِیِّکَ مُحَمَّدٍ نَبِیِّ الرَّحْمَةِ یَا مُحَمَّدُ إِنِّی تَوَجَّهْتُ بِکَ إِلَی رَبِّی فِی حَاجَتِی هَذِهِ فَتَقْضِی لِی، اللَّهُمَّ شَفِّعْهُ فِیَّ» «که مردی نابینا خدمت پیامبر صلی الله علیه وسلم آمد و گفت:از الله بخواه مرا سالم گرداند (بینایی‌ام را به من باز گرداند) پیامبر فرمود: اگر بخواهی دعا می‌کنم و اگر صبر کنی برایت بهتر است. گفت: دعا کن. پیامبر صلی الله علیه وسلم دستور داد به نحو احسن وضو بگیرد و دو رکعت نماز بخواند و این طور دعا کند. بارالها! به وسیله پیامبرت محمد صلی الله علیه وسلم ، پیامبر رحمت به تو روی آورده‌ام و از تو می‌خواهم که مشکلم را حل کنی. ای محمد صلی الله علیه وسلم! من به وسیله تو به پروردگارم روی آورده‌ام، تا حاجتم برآورده شود. بارالها! او را شفیع من بگردان! احمد (4/138) در چاپ الرسالة (28/278) أرناؤوط گوید: (اسناد آن صحیح و رجال آن ثقه‌اند، ترمذی (3578) و نسائی در عمل الیوم و اللیلة (658-660) و ابن ماجه (1358) }………((((میبینی میگه بار الها به وسیله پیامبرت ،پیامبر و مقام پیامبر را وسیله قرار میده و بعد از اینکه خدا را مخاطب قرار داد خود پیامبر را هم مخاطب قرار میدهد یعنی در یک دعا دو نوع توسل 1. توسل به مقام پیامبر که از نظر شما با اینکه شرک نیست بدعت 2.توسل به شخص زنده پیامبر.))))

غزوه 2
    کاربر
    زکریا محیی الدین نَوَوی (631 ـ 676) می نویسد: زائر رو به رسول خدا کند و درباره خویش به او متوسّل شود و به وسیله او به سوی خدا شفاعت جوید و از زیباترین چیزها همان است که ماوردی، قاضی ابوالطیب، و دیگر اساتید ما از عُتبی با تحسین نقل کرده اند.‏
    عتبی می گوید: من نزد قبر رسول خدا بودم مردی از بیابان آمد و گفت:‏
    السّلام علیک یا رسول الله، سمعت الله یقول: ولو أَنَّهُمْ إِذْ ظلموا أَنفسهُمْ جاؤوک فَاستَغْفروا الله وَ استَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُول لَوَجَدُوا الله تَوّاباً رَحیماً;11
    سلام بر تو ای رسول خدا، شنیدم خدا می فرماید: هرگاه آنان بر خویش ستم کنند و نزد تو بیایند و از خدا طلب آمرزش کنند و رسول خدا نیز برای آنان درخواست مغفرت کند، خدا را توبه پذیرِ مهربان خواهند یافت. ای رسول خدا، اینک من به نزد تو آمدم، از گناهم استغفار می کنم و تو را شفیع به سوی پروردگارم قرار می دهم.‏ نووی، مجموع (شرح مهذب شیرازی، ج 8، ص 256، چاپ مکتبه ارشاد، جده

کلمه
    کاربر
    سلام

گفتید واسطه قرار دادن یک ولی بین خود و خدا جایز نیست.

پس ظاهرا شما قبول دارید که فقط جایز نیست پس قبول دارید شرک نیست.

اما باید عرض کنم که هم شرک نیست و هم جایز هست یک دلیل آن ایات قران است.

مثلا درخواست استغفار برادران یوسف از پدر

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.