اهل بیت

Home انجمن ها اهل بیت اهل بیت

این جستار شامل 6 پاسخ ، و دارای 5 کاربر است ، و آخرین بار توسط  noor.haq در 9 سال، 1 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده

toohid
    کاربر
    سلام
    من عضو جديد سايت ، توحيد ، هستم.
    به نظر من مشكل اساسي (اصلي) اختلاف بين شيعه و سني يك چيز بيشتر نيست.
    چون اين مشكل حل نشده ، باعث بروز اين همه اختلاف شده.
    البته اين مشكل در واقع مشكل اساسي تمام مسلمانهاست.
    هر دو (شيعه و سني) خدا رو قبول دارن.
    هر دو محمد رو به عنوان پيامبر قبول دارن.
    هر دو قرآن رو به عنوان كتاب الهي (وحي) قبول دارن.
    اما از اين به بعد يك اختلاف پيدا ميكنن.
    شيعه به امامت معتقده و سني به خلافت.
    حلا بايدبه اين سوال جواب داد كه بعد از ختم نبوت (رحلت پيامبر ) مسلمان ها به امامت نياز دارن يا به خلافت.
    خدا و پيامبر و كتاب در اين باره چه نظري دارن.
    به نظر من تا به اين سوال جواب داده نشه به هيچ سوال ديگه اي نمي شه جواب داد.
    پاينده باشين
    وسلام
    توحيد

sadeq
    کاربر

سلام

من تاز اینجا عضو شدم.

به نطر من اعتقاد به اینکه امامت( به معنا ومفهومی که شیعه از ان ارایه میدهد) تسلسل نبوت است!

در اصل اعتقاد به عدم ختم نبوت نزد علما و عوام شیعه ااست! به نظر من علما واندشمندان اهل سنت

باید روی این مقږله کار وتحقیق بیشتر کنند! چون بخشی از رګ خواب شیعه در همین نکته نهفته است.

چرا که شیعه اعتقاد دارد به ګونه ی که خود هم درست نمی داند! امامان علم غیب دارند! و نوعی وحی به ایشان نازل می شود!

و جالبتر اینکه جبرییل بر فاطمه وحی نازل میکرده! و مجموعه این وحی بر فاطمه از نظر حجم بزرګتر از کتاب ‍قران است!!

در چای خواندم یکی از همین شیعه ها میګفت صحیفه فاطمیه افتخاریست برای انان!!

مصحف حضرت فاطمه (سلام الله علیها) کتابی است که خبرهای غیبی در آن آمده و یکی ازز افتخارات شیعه است . و قسمتهایی از این خبرهای غیبی نیز در برهه های مختلف تاریخی توسط ائمه با استناد به همین کتاب بیان شده  و سبب شده شیعه از خیلی فتنه ها نظیر فتنه بنی عباس دور باشد.
    این اعتقاد قلبی شیعه است!! این کتاب از عوالم غیب خبر میدهد!!

majid majid
    کاربر
    اگر قرار باشد بیغمبری وارث نبوتی داشته باشد بعد از عیسی و موسی چه کسانی بوده اند باید اسم انها در تاریخ ثبت شده باشه قبل از حضرت محمد که بوده اگر بوده چرا نیومد از پیغمبر دفاع کنه یا حداقل به پیروانش بگه دین محمد کامله پیغمبران را خدا تعین میکندتا راه راست را بما نشان دهند و ما راه راست را به برادران وخواهران و به جهانیان این وظیفه ماست اگر قراره امامی باشد که وارث پیغمبر در نبوت هست باید مانند پیغمبر معجزه داشته باشد پس معجزشون کجا رفته بعد از وفات پیغمبر در نبوت و وحی بسته شده ومایم که باید دینرو بمردم برسانیم هر کسی میتونه امام باشه

toohid
    کاربر
    همانطور كه مجيد گفت ابتدا بايد ديد پس از مرگ محمد ، در دينش چه پيش بيني شده بود ( يا اينكه اصلا چيزي در باره گفته شده است يا نه ).
    و همانگونه صادق اشاره كرد ( و من پيش از اين گفتم ) شيعه گرفتار يك افراط شديد در دين شده است و بسياري از عقايدش غلو شده به نظر مي رسد. در مقابل چنين نظر دارم كه سني نيز دچار تفريط شده است. تا نظر صادق در اين باره چه باشد.
    تا بعد
    دوست شما
    توحيد

ahmad88
    کاربر

معلومه که چی شد

مردم خودشون حضرت ابوبکر رو سپس ایشان حضرت عمر و سپس عثمان و سپس به انتخاب مردم و دعوت ام المومنین علی رضی الهه عنهما جانیشن نبی شدند. در حال حاضر تبعیت ما قرآن و سنت صحبه است و همانطور که حضرت عمر فرمودند حسبنا کتاب الله قرآن برای ما کافی است.

به دنبال چی می گردید. می گویند سری که درد  نمی کنه دستمال نمی بندند. چرا بیخودی می خواهین دین رو سخت کنید.

اسلام خودش ساده بیان کرده دین رو شماها هی ایراد بنی اسرائیلی می گیرد تا دین سخت بشه و بیافتید به بدعت گذاری در دین.

ahmad88
    کاربر

سلام

noor.haq
    مشارکت کننده

السلام علیکم. درود ورحمت الله بر انبیا و رسولان الهی واولیا واصحابشان وخصوصا اصحاب وشاگردان جان بر کف ومخلص ومومن رسول الله وبر آل بیت ایشان خصوصا امهات المومنین که یاور وهمسر وناموس وهمدم واهلبیت رسول بودند وبر ائمه 11نفر آل بیت وبر علما وتابعین وسلف صالح امت بر شیخ السلام ابن تیمیه و امام محمدبن عبدالوهاب وائمه 4مذهب فقهی اهلسنت وپیروانشان ومجاهدان اسلام وبرتمام موحدان ومجاهدان راه حق و مبلغان دین اسلام در دنیای حقیقی و مجازی در تمام ادوار تاریخ بشریت.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.