امام صادق رضى الله عنه شهادت به ایمان معاویه رضى الله عنه مى دهد

Home انجمن ها اهل بیت امام صادق رضى الله عنه شهادت به ایمان معاویه رضى الله عنه مى دهد

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  الهاشمي الحسني در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده

بحار الانوار مجلسى (صفوى)

جلد 22 باب 8 فضل المهاجرين والانصار مى آورد

2 – ل : الهمداني ، عن علي ، عن أبيه ، عن ابن أبي عمير ، عن هشام بن سالم عن أبي عبدالله عليه السلام قال : كان أصحاب رسول الله صلى الله عليه وآله اثني عشر ألفا : ثمانية آلاف من المدينة .
    وألفان من أهل مكة ، وألفان من الطلقاء ، لم ير فيهم قدري ولا مرجئ ولا حروري ولا معتزلي ولا صاحب رأي ، كانوا يبكون الليل والنهار ويقولون : اقبض أرواحنا من قبل أن نأكل ( 2 ) خبز الخمير : ( 3 ) .

امام صادق مى فرمايند(اصحاب رسول الله 12 هزار نفر بودند هشت هزار نفر از مدينه و دوهزار نفر از مكه و دوهزار نفر از طلقا ودر ميان آنها نه قدرى مى ديدى ونه خوارج ونه معتزلى ونه مرجئى ونه صاحب راى شب و روز از خوف خداوند گر يان بودند )

توجه طلقا يعنى كسانى كه در فتح مكه مسلمان شدند و طبق نقل روافض ابوسفيان ومعاويه از سران طلقا بودند

محمد بدلی
    کاربر

بی نامش آغاز نکنم

واقعا باید به این کشفیات شما احسنت و آفرین گفت و نام شما رو در کتاب رکوردهای گینس به عنوان احمق ترین کاشف ثبت کرد!

شما که فارسی بلد نبودید، معلوم شد عربی هم بلد نیستید! وقتی کسی کلمه ی "مِن" رو که به معنای "از" هست نبینه، یا باید بره چشم پزشکی یا بره برای ثبت در کتاب گینس!

از نظر آقای هاشمی این دو جمله با هم مساویند:

دو هزار نفر از طلقا = همه ی طلقا

سجاد
    کاربر

سلام

جناب محمد بدلی باشه حالا دوهزارنفر نه هزارنفر یانه اصلا پانصدنفر شما که معتقد هستید فقط پنج نفر از اصحاب صالح بودندو بقیه در دوران پیامبر برای رسیدن به قدرت دور پیامبر بودند ومنافق بودند وبعد از پیامبرهم کافر شدند حالا چی شد که همان منافقان سلطنت طلب شب وروز از خوف خدا گریه می کردند

محمد بدلی
    کاربر

بی نامش آغاز نکنم

آقا سجاد اشتباه کردی عزیزم. استدلال آقای هاشمی چیز دیگه ایه! شما نمیتونی اونو ماست مالی کنی!

البته اگه راجع به دیدگاه شیعه در مورد صحابه می خوای بدونی، برات توضیح می دم. اشتباه گفتی که ما فقط 5 تا صحابی رو صالح می دونیم. نخیر عزیزم خواستی برات توضیح می دم.

به به روضه خوان ولايت بلكه وقاحت هم تشريف آوردند يك صلوات به همراه عج عج بفرستيد امام معصوم شما مى گويد كل اصحاب رسول الله اينها بودند وهمه شان را مدح مى كند برخلاف شما زنادقه اشرار كه فقط مى گوييد 5نفر مومن بودند بقيه مرتد بلكه ما ماست مالى نمى كنيم بلكه از كتبتان برايتان دليل وبرهان مى آوريم كه قلبت را سوزانده وبدان كه قسمت تالار گفتمان كشتارگاه شما روافض خواهد بود واگر نظر شما اشرار در مورد صحابه غير آنچيزى است كه برادر سجاد گفتند پس چرا اينجا مطلب نوشتى ?به اين دليل كه خوى رافضى گرى نمى گذارد زبان بر دهان بگيرى

احمق آن كسى هست كه امامش در ته چاه كپك زده

از هم آمده باشد ?چرا وقتى شما اشرار حرفى براى گفتن نداريد سعى در تغيير به ميل معانى داريد?

كور شما هستى كه معنى من را نديدى من هم گفتم از طلقا درضمن دليل تو چيست كه معاويه داخل حديث نمى شود?طلقا كه همه شان در نزد شماها منافق هستند.

ائمه ما خداوند در قرآن از آنها راضى شده

اما از ابوصيلح شماها چيزى در قرآن نيامده

راستى چرا امامتون ارتباط خاص باچاه داره?همش دستور احداث چاه ميده?هر جايى يك چاهى به نام ايشون زدن.همش زير زمينه

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.