امامت یا خلافت

Home انجمن ها اهل بیت امامت یا خلافت

این جستار شامل 7 پاسخ ، و دارای 5 کاربر است ، و آخرین بار توسط  noor.haq در 8 سال، 10 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده

toohid
    کاربر
    سلام
    اي مسلمان ها
    با همه كتاب خود و با همه سنت خود به اين سوال جواب دهيد
    تكليف يك مسلمان بعد از رحلت پيامبر چيست
    امامت را بپذيرد (آنچه شيعه به آن معتقد است )
    يا خلافت رت (آنچه سني به آن اعتقاد دارد )
    يا اينكه راه سومي وجود دارد.
    پاينده باشيد
    وسلام
    توحيد

younes
    کاربر
    ایااین مطلب صحیح است کهبعد ازشهادت حضرت علی شیعیان به دنبال امامان خود رفتندواهل سنت دنبل پادشاهی بنی امیه

NOMAN101
    مشارکت کننده

با عرض سلام اين چیزی هست که شاید تاریخ گفته باشد اما واقعیت این هست که حق را بشناس اهل آن را خواهی یافت …….

و ثانیا:  تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُم مَّا كَسَبْتُمْ وَلَا تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿البقرة: ١٣٤﴾

آنان گروهی بودند که درگذشتند؛ آنچه [طاعت و معصیت] به دست آوردند مربوط به خود آنان است و آنچه شما به دست آوردید

مربوط به خود شماست؛ و شما در برابر آنچه آنان انجام می دادند، مسؤول نیستید

toohid
    کاربر
    سلام
    آنچه تاريخ مي گويد اين ايت كه :
    بعد از مرگ پيامبر اسلام ، عده اي ولايت علي را پذيرفتند ( يعني معتقد بودند كه علي امام و پيشوا و ولي و رهبر آنهاست )، و بسياري ديگر ( كه تعدادشان بيشتر بود ) خلافت را پذيرفتند ( يعني به خلافت ابوبكر و عمر و عثمان و علي و… معتقد بودند ).
    هر چند پسران اميه مسير خلافت را تغيير دادند و …
    اين چيزي است كه در تاريخ اتفاق افتاده است و مورد سوال ما نيست.
    سوال اساسي اين است كه پس از مرگ محمد ، مسير اسلام بايد چگونه طي مي شد.
    آيا آنچه رخ داده درست بوده است يا بايد به گونه اي ديگر مي بود.
    اگر به اين پرسش به درستي پاسخ داده شود ( با عقل و منطق نه شعار و حرف )، آنگاه مي توانيم بپرسيم كه ،حالا چه بايد كرد.

پاينده باشيد
    توحيد

sadeq
    کاربر

آنچه تاريخ مي گويد اين ايت كه :
    بعد از مرگ پيامبر اسلام ، عده اي ولايت علي را پذيرفتند ( يعني معتقد بودند كه علي امام و پيشوا و ولي و رهبر آنهاست )، و بسياري ديگر ( كه تعدادشان بيشتر بود ) خلافت را پذيرفتند ( يعني به خلافت ابوبكر و عمر و عثمان و علي و… معتقد بودند ).

========================================================

در تاریخ امده عده خیلی کم! معتقد به فضیلت علی برای بدست ګرفتن خلافت بودن! که همین عده هم بعدا به خلافت ابوبکر و عمر و.. راضی شدن

و خود والی ولایت های در دوران همین خلفا شدن! اصلا در اول هم اسمی به نام ولایت فلان یا فلان وجود نداشته(به معنا ومفهومی که شیعه بعدا فلسفه بافی کرده) 

سوال اساسي اين است كه پس از مرگ محمد ، مسير اسلام بايد چگونه طي مي شد.
    آيا آنچه رخ داده درست بوده است يا بايد به گونه اي ديگر مي بود.

==============================================

انچه بعد از رحلت محمد ص رخ داد یک رخداد طبیعی بود که در هر نهضت و جریانی که برای تحول وانقلاب کار میکند رخ میدهد!

toohid
    کاربر
    سلام
    صادق
    تو هم با من هم نظري :
    ” در تاریخ امده عده خیلی کم! معتقد به فضیلت علی برای بدست ګرفتن خلافت بودن! که همین عده هم بعدا به خلافت ابوبکر و عمر و.. راضی شدن ”
    من هم كه همين را گفتم از تاريخ و تو آن را دروغ شيعه ناميدي ( تازه من كه شيعه نيستم ، من آنچه از تاريخ خوانده ام گفتم ؛ زود عجله كردي ).
    با اين گفته تو كاملا موافقم كه ” و خود والی ولایت های در دوران همین خلفا شدن! اصلا در اول هم اسمی به نام ولایت فلان یا فلان وجود نداشته(به معنا ومفهومی که شیعه بعدا فلسفه بافی کرده) “.
    از اين حرف هاي منطقي و عقلاني تا داري بگو كه من در پي همين دلايل هستم.
    پاينده باشي
    دوست تو
    توحيد

noor.haq
    مشارکت کننده

السلام علیکم. درود ورحمت الله بر انبیا و رسولان الهی واولیا واصحابشان وخصوصا اصحاب وشاگردان جان بر کف ومخلص ومومن رسول الله وبر آل بیت ایشان خصوصا امهات المومنین که یاور وهمسر وناموس وهمدم واهلبیت رسول بودند وبر ائمه 11نفر آل بیت وبر علما وتابعین وسلف صالح امت بر شیخ السلام ابن تیمیه و امام محمدبن عبدالوهاب وائمه 4مذهب فقهی اهلسنت وپیروانشان ومجاهدان اسلام وبرتمام موحدان ومجاهدان راه حق و مبلغان دین اسلام در دنیای حقیقی و مجازی در تمام ادوار تاریخ بشریت.

noor.haq
    مشارکت کننده

………….

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.