از غدیر تا عاشورا ۲ “امامت از دیدگاه قران و اهل سنت”

Home انجمن ها جانشینی از غدیر تا عاشورا ۲ “امامت از دیدگاه قران و اهل سنت”

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  محب اهلبیت علیهم السلام در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 54)
  • نویسنده

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (در آيات 59 و 83 سوره نسأ سخن از اولى الامر آمده است)

برادرم در کجای این دو ایه صحبت از اولی الامر پس از فوت پیامبر شده است ؟؟!!

اینکه گفته ای (و خداوند متعال در آيه (اطيعوالله و اطيعوا الرسول واولى الامر منكم) صريحاً اطاعت از اولى الامر را در رديف اطاعت خداوند و رسول گرامى قرار داده است.)

ایه 59 سوره نساء را اگر کاملا بخوانی و قیچی نکنی خداوند به صراحت گفته است اگر تنازع کردید رجوع کنید به خدا و رسول .

و اگر اطاعت از اولی الامر واجب می بود خداوند می فرمود اگر تنازع کردید به اولی الامر رجوع کنید .

و اگر برای پس از فوت پیامبر می بود فردوه الی الله و اولی الامر می آمد و یا فردوه الی الله و ائمه اثنی عشر بعد فوت النبی .

و مجدادا از شما می خواهم که بحث را به انحراف نکشان و به همان قولی که داده ای پایبند باش .

امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را با ایات قران و مرتبط با موضوع پس از فوت پیامبر اسلام ثابت کن .

abdollah1990
    کاربر
    برادرم من از شما سوال کردم :

با چه دلیل قرانی می گویید که اهل بیت تبیین کننده ی قرانند ؟؟!

و چون نمی توانی پاسخ بدهی با فلسفه بافی و سفسطه میخواهی فرار کنی .

اینکه گفته ای (جناب بفرمایید این أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ چه کسانی هستند که اطاعتشان هم ردیف پیامبر و خدا دانسته شده )

ایه 59 سوره نساء را اگر کاملا بخوانی و قیچی نکنی خداوند به صراحت گفته است اگر تنازع کردید رجوع کنید به خدا و رسول .

و اگر اطاعت از اولی الامر واجب می بود خداوند می فرمود اگر تنازع کردید به اولی الامر رجوع کنید .

و اگر برای پس از فوت پیامبر می بود فردوه الی الله و اولی الامر می آمد و یا فردوه الی الله و ائمه اثنی عشر بعد فوت النبی .

و مجدادا از شما می خواهم که بحث را به انحراف نکشان و به همان قولی که داده ای پایبند باش .

امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را با ایات قران و مرتبط با موضوع پس از فوت پیامبر اسلام ثابت کن .

abdollah1990
    کاربر
    برادرم چرا به این سوالات پاسخ نداده ای ؟!

1- اهل تشیع که می گوید ولی یعنی سرپرست . آیا در اذان که می گویید (اشهد ان علی ولی الله) پس حضرت علی سرپرست خداست ؟؟!!!!!

2- اگر راست می گویی یک ایه در خصوص امامت منصوص الهی پس از فوت پیامبر اسلام را بگذار ویژگی های آن پیشکش شما !! تا خوانندگان قضاوت کنند .

3-حضرت ابرهیم که به امتحانات الهی زیادی دچار شد ( مثل افکنده شدن در اتش و به قربانگاه بردن فرزند و … ) ایا امام نهم محمد تقی که در سن 8 سالگی به گفته شما به مقام امامت رسید .

به چه ازمایش الهی مبتلا شد ( طبق ایه 124 بقره که مثل ابراهیم ابتلا شده باشد ) که انقدر مهم بوده که به مقام امامت برسد ؟؟!!

و در ادامه اینکه گفته ای (ایا جنگ های جمل و صفین بر اساس دوستی و دشمنی بوده؟)

برادرم در مورد اختلافات سیاسی و حق و حقوق شخصی ملاک حقوق طرفین می باشد و هیچ ربطی به دین و عقیده ی دینی ندارد .

و جنگ جمل و صفین هم درباره ی عقیده و دین اسلام نبوده است .

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (پست بعدی در مورد ایه ولایت می باشد.)

رادرم حتی ترسیده ای به صراحت بنویسی ایه ی 55 مائده !

در کجای ایه ی 55 سوره مائده موضوع امامت پس از فوت پیامبر اسلام مطرح شده است ؟؟!!

برادرم مدت چند روز است که از شما خواستم که از قران امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر با ایات مرتبط با موضوع ثابت کنید ولی متاسفانه دو مرتبه وعده ی سر خرمن داده ای .

و مثل ادعای شاید این جمعه بیاید شاید !!

و برای چندمین بار از شما می خواهم در مطالبتان به طور کامل بنویسید امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام و به طور مبهم و کلی از کلمه ی امامت استفاده نکنید .

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (جناب اونم مثل شما تعصبش کور بوده….با دروغ و تهمت خیلی کارها کرد.)

برادرم وقتی خداوند بخواهد کسی را رسوا کند به دست خودش رسوا می کند .

شما تا دیروز به کتاب (الصواعق المحرقة على أهل الرفض والضلال والزندقة،،) استناد می کردی !

و باز امروز می گویی که این کتاب تهمت و دروغ است.

اینکه گفته ای (نوشته اید انکار خلافت ابوبکر نه جزءاصول دینه و فروع دین…………………….بسم الله پس به کدامین دلیل منکرش را کافر دانستید؟)

برادرم . در کجا من منکرش را کافر دانستم ؟؟

چرا به من دروغ نسبت می دهی ؟؟

و من به صراحت گفتم برادرم ما اهل سنت منکر منصوص بودن الهی خلافت ابوبکر هستیم .

و همچنین به صراحت گفتم خلافـــــــــت خلفای راشدین منصوص الهی نیست و یک اصل از اصول دیــــــــــــــن نیست حتی از ارکان ایــــــــــــــمان هم نیست و حتی فروع دیــــــــــــــن هم نیــــــــــــــست خلافت سرپرستی و اداره امور افراد یک سرزمین می باشد که به روشهای مختلف هر زمانی با امکانات و روشها و ساز و کارهای ان زمان شخصی به خلافت می رسد.

برادرم حتی ترسیده ای به صراحت بنویسی ایه ی 55 مائده...جناب کجای مطلب بنده ترس بوده مگر ایه 55 سوره مائده در مورد ولایت امام علی علیه السلام نیست{توضیح ان خواهد امد}..خوبه نوشتم ایه ولایت…..مثلا وقتی کسی می نویسد ایه غار…تر سیده از اینکه بنویسد “آيه 40 سوره توبه” وقتی می نویسند ایه غار همه متوجه این ایه می شوند…ما هم و هر کس دیگر بنویسد ایه ولایت منظور سوره مائده ایه 55 و یا وقتی می نویسند ایه تطهیر منظور سوره احزاب ایه 33 و ایه مباهله و غیره…کجای این موارد دلیل بر ترس است……. ایا این است نقد علمی شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما که مدعی امام زمان هستید ! امام زمان شما اکنون کجاست که مردم بشناسند و در جاهلیت نمرده باشند ؟؟ و حدیث من مات در نزد اهل سنت ضعیف می باشد . چون امامت پس از فوت پیامبر ریشه قرانی ندارد... جناب خیلی تند رفتید…بدون دلیل رد کردید…هر چنت فرصت دارید از حرف خودتان باز گردید انشاء الله به این مبحث هم می پردازیم

در مورد امامت در قران بحث گسترد ه ای است…متاسفانه مشغله کاری و فکری برایم پیش امده و اینکه نتوانستم مطلبم را به روز کنم خیلی متاسفم اما دلیل بر اینکه جوابی نیست و یا فرار از بحث است اینگونه نیست……قرار بود در مورد ایه ولایت مطلب بزنم……مدتی که در اینترنت نبودم در مورد این مطلب خیلی فکر کردم..چون بحث مهمی است باید زوایای ان کاملا روشن شود….بنابراین به جاب پرداختن به ایه ولایت خود امامت را مورد بحث دقیق قرار دهیم و اینکه امامت چیست معنای ان/ سخن بزرگان اهل سنت در مورد ان ؟ و ..چون بلافاصله به سراغ ایه و روایت برویم دوباره دور پیش می اید چون اصل مسئله اول باید حل شود و بعد رفت یراغ اثبات ان…من عذر خواهی می کنم که هم تاخیر شد و هم خلف وعده…اما عذر بنده را بپذیرید و انشاء الله در اولین فرصت قلم زنی می کنم….چون الان هم که امدم باید سریع بروم فقط امدم و بگویم مطلب به روز می شود و شبهه هم پاسخ داده می شود

نکته ای که باید عرض کنم در مورد حدیث مَنْ مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية . جناب abdollah1990 گفتند روایت مَنْ مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية از نظر اهل سنت ضعیف است اما متن روایت با ادرس ان: مَنْ مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية . . صحيح مسلم ، مسلم النيسابوري ، ج3 ، ص1478و السنن الكبرى ، البيهقي ، ج8 ، ص156 و مجمع الزوائد ، ج5 ،‌ ص218 و مشكاة المصابيح ، ج2 ، ص1088و سلسلة الأحاديث الصحيحة ، ج2 ، ص715 .مَنْ مات بغير إمام مات ميتة جاهلية .. مسند احمد ، احمد بن حنبل ، ج4 ، ص96 و مجمع الزوائد ،‌ الهيثمي ، ج5 ،‌ ص218 و مسند الطيالسي ، الطيالسي ، ص295 و الإحسان بترتيب صحيح ابن حبان ج7 ، ص49 و حلية الأولياء ، ج 3 ،‌ ص22.مَنْ مات وليستْ عليه طاعة مات ميتة جاهلية. مجمع الزوائد، الهيثمي ، ج5 ، ص224 و كتاب السنة ، ج2 ،‌ ص489 . الباني بعد از نقل حديث مي‌گويد : إسناده حسن، ورجاله ثقات.مَنْ مات وليس عليه إمام جماعة فإن موتته موتة جاهلية . المستدرك على الصحيحين ، ج1 ، ص150حاكم نيشابوري بعد از نقل حديث مي‌گويد : هذا حديث صحيح على شرط الشيخين. و ذهبي نيز آن را تأييد كرده است ، ج1 ، ص204 .من مات ليس عليه إمام فميتته جاهلية المعجم الكبير ، الطبراني ، ج 10 ،‌ ص298و المعجم الأوسط ،‌ ج2 ، ص317 و ج4 ، ص232 و مسند أبي يعلى، ج6 ، ص251 و كتاب السنة ، ابن أبي عاصم ، ج2 ،‌ص489 و مجمع الزوائد ، الهيثمي ، ج5 ، ص224-225. جناب اینگونه می خواهید وارد بحث و گفتگو شوید؟؟؟؟؟سعی کنید بی مطالعه حرفی نزنید که بعد ها دچار مشکل شوید.مشکل شما از نااگاهی شماست و بدون دلیل رد می کنید

abdollah1990
    کاربر
    با سلام .

اینکه گفته ای (.ما هم و هر کس دیگر بنویسد ایه ولایت منظور سوره مائده ایه 55)

برادرم اول برادری خود را ثابت کن بعد ادعای ارث کن .

در کجای ایه ی 55 سوره ی مائده صحبت از ولایت و امامت 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام شده است ؟؟؟

اینکه گفته ای (در مورد امامت در قران بحث گسترد ه ای است.)

برادرم باز هم ترسیده ای بگویی امامت منصوص الهی 12 پس از فوت پیامبر اسلام !!

من با چند ایه از قران در چند دقیقه هم نبوت پیامبر اسلام و هم وظایف پیامبر اسلام و هم نام پیامبر اسلام را ثابت می کنم .

اینکه گفته ای (.بنابراین به جاب پرداختن به ایه ولایت خود امامت را مورد بحث دقیق قرار دهیم و اینکه امامت چیست)

برادرم : شما امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را با ایات قران و مرتبط با موضوع ثابت کن بقیه پیشکش شما !!

اینکه گفته ای (.اما عذر بنده را بپذیرید و انشاء الله در اولین فرصت قلم زنی می کنم.)

برادرم ان شا الله که مثل ظهور امام زمان نشود و هر وقت خواستی قلم بزنی برای چندمین بار خواهشمندم فقط امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را با ایات قران و مرتبط با موضوع ثابت کنید .

فلسفه بافی و مغلطه بازی ممنوع که دورانش گذشته است و همه متوجه این فریب کاری ها شده اند .

بیشتر از این باعث آبروریزی عقیده ی خود نشوید اگر نمی توانید کسی به شما نمی گوید که لال شده ای !!

abdollah1990
    کاربر
    اینکه گفته ای (جناب abdollah1990 گفتند روایت مَنْ مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية از نظر اهل سنت ضعیف است)

برادرم چرا فریب کاری و دغل بازی می کنی .

شما در تاریخ 11/5/93 گفته ای (جناب حدیث من مات…)

برادرم چون حدیث را کامل نگذاشته بودی من گفتم که حدیث من مات ضعیف است و حالا که چند حدیث صحیح و ضعیف را گذاشته ای پاسخت را می دهم .

1- روایت (مَنْ مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية)

در کجای این حدیث صحبت از امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر شده است ؟؟

و اگر شما قبول دارید در طول این هزار سال امامی که افراد با او بیعت کرده اند کجا می باشد ؟؟

آیا همه در جاهلیت مرده اند ؟؟

2- روایت (مَنْ مات بغير إمام مات ميتة جاهلية .)

برادرم اگر شما به یکی از همین کتبی که استناد کرده ای (مجمع الزوائد ،‌ الهيثمي) مراجعه می کردی متوجه می شدی که این حدیث ضعیف است و اگر یک بار این کتاب را مطالعه کنی متوجه می شوی مجمع الزوائد یعنی چه !!

3- روایت (من مات ليس عليه إمام فميتته جاهلية)

برادرم اگر شما به یکی از همین کتبی که استناد کرده ای (مجمع الزوائد ،‌ الهيثمي) مراجعه می کردی متوجه می شدی که این حدیث ضعیف است و اگر یک بار این کتاب را مطالعه کنی متوجه می شوی مجمع الزوائد یعنی چه !!

اینکه گفته ای (. جناب اینگونه می خواهید وارد بحث و گفتگو شوید؟)

خواهشمندم بحث را به انحراف نکشان و امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر را با ایات قران و مرتبط با همان موضوع ثابت کن .

دوباره یاداوری می کنم حتما موضوع امامت پس از فوت پیامبر باشد .

چون شما معتقد به منصوص بودن الهی 12 امام پس از فوت پیامبر می باشید حتما با ایات قران باید ثابت کنید و ایاتی که مرتبط با همان موضوع باشد .

فلسفه بافی و مغلطه بازی ممنوع که دورانش گذشته است و همه متوجه این فریب کاری ها شده اند .

بیشتر از این باعث آبروریزی عقیده ی خود نشوید اگر نمی توانید کسی به شما نمی گوید که لال شده ای !!

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 54)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.