آیا امام زمان شیعه ازدواج کرده است یانه؟ نظر دهید

Home انجمن ها مهدی موعود یا مهدی موهوم؟ آیا امام زمان شیعه ازدواج کرده است یانه؟ نظر دهید

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  هابیل در 9 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 17)
  • نویسنده

هابیل
    کاربر
    بنام خدا با سلام

ازدواج سنت پیغمبر است
    سوالی از شیعه یان بپرسم
    آیا امام زمان شیعه ازدواج کرده یا نه؟
    دوحالت دارد:امام زمان یا زن دارد یا ندارد
    اگر ندارد واز اول هم نداشته پس بحث دیگر تمام است یعنی همیشه مجرد بوده است
    سنت ترک شده است
    اگر زن دارد ؟ کی زن گرفته ؟ ازدواج موقت بوده یا دایم ؟
    اگر ازدواج دایم بوده همسر اولشان آیا به عنوان همدم ایشان زنده است یا فوت کرده ؟
    اگر بعد از بلوغ واز جوانی زن گرفته آیا همسر شان مثل ایشان عمری بیش از 1000 سال دارند یا خیر
    اگر همسر شان مثل ایشان سن داشته باشد بنابراین فرزندان ایشان نیز بایستی حدود هزارسال سن داشته باشند که در موقع قیام پشتیبان ودست راست امام باشند از طرفی فرزندان ایشان نیز نیاز به ازدواج پیدا می کنند

باز نوه های ایشان نیز قرنها عمر دارند و همینطور تا به امروز خانواده تشکیل داده واگر فرض کنیم هر کدام به نوبه ی خود در 25 سالگی ازدواج کرده ودو فرزند بدنیا آورده باشند جمعیت خانواده ی امام زمان در طول این 1000 سال چقدر است
    اینجانب محاسبه نموده ام که امام ونسل های بعد ازو اگرهر کدام دو پسر داشته ودر25 سالگی ازدواج وبچه دار شده باشند وبچه ها هم نمرده باشند جمعیت آنها الان بدون در نظر گرفتن عروس های امام حداقل
    500000000000 خواهد بود یعنی اگر جمعیت کره ی زمین را 7میلیارد بگیریم 70 برابر جمعیت کره ی زمین فرزند خواهد داشت ( از طریق ریاضی وتوانهای دو می توان بسادگی حداقل عدد موهومی فوق را بدست آورد؟)
    خوب این همه جمعیت الان کجا هستند؟
    شاید بگویند ازدواج نکرده است!
    پس تکلیف سنت پیغمبر چه می شود ؟ امام زمانی که یکی از ساده ترین ومقدس ترین و حیاتی ترین سنت های پیغمبر وپدران خویش را ترک کرده چطور قرار است سنت های پیغمبر را زنده کند؟
    فعلا همین قدر باشد تا ببینم برادران شیعی چه جوابی دارند!

امضاء

دانش
    کاربر

(با عرض معذرت) خدا وکیلی شما هیچی حالتون نیست ..اصلا حرف حساب سرتون نمی شه …گاهی به قرآن گیر میدهید گاهی به سنت … گاهی به خدا گیر میدهید گاهی به پیغمبر …..ما دو مصدر تشریع داریم قرآن وسنت صحیح ..آقا جون اگه به مزاج شما خوش نمی آید بفرمایید یک صلیب آویزون کنید  تکلیفتان روشن بشه خودتون راحت کنید بابا…شما که در خرافات و قمه زنی و حاجت خواهی از هر سنگ و مرده و هزار بلاعقلی که اونها هم انجام نمی دهند که فراتر رفته و گوی سبقت جسته اید …پارازیت افکنی بی مورد نکنید

m21568
    کاربر

سلام هابیل!

من راههای منطقی در مورد قضیه ازدواج را بیان کردم و به نظر شخص خود بنده به دلیل اشکالاتی که شما وارد کردید و انصافا هم وارد است؛ من با این نظر موافقم که امام زمان ما(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنا بر شرایط خاص زندگی خود تا به حال ازدواج نکرده اند. هر چند که همان خدایی که می تواند به ایشان عمر بیش از 1000 سال را عنایت کند؛ می تواند کاری کند که برای خانواده همسران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سوالاتی که شما مطرح کردید(مانند اینکه ایشان کیست؟ کجا زندگی می کند؟ شغلش چیست؟ و…) اصلا پیش نیاید یا اینکه همانطور که در قرآن صراحتا اشاره شده که حضرت ابراهیم(علیه السلام) در ماجرای بتها، یا حضرت یوسف(علیه السلام) در ماجرای جام به خاطر مصالحی دروغ گفتند؛ امام زمان ما(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیز در خاستگاری بنابر شرایط توریه کنند یا حتی دروغ بگویند.یا اینکه امام(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ازدواج کرده اند و زن ایشان نیز ایشان را شناخته اند منتهی زن از ابدال و اوتاد امام(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشند که شناختن ایشان لطمه ای به فلسفه غیبت نزند.

در آیه مورد اشاره راجع به امامت پس از بلوغ، از نظر شیعه امامت شرایطی دارد که بلوغ، ازدواج و بچه دار شدن و امثال اینها جز این شرایط نیست. شرایط امامت عصمت است و علم لدنی که این دو مورد می تواند در یک بچه 5 ساله هم پیدا شود(درباره حضرت عیسی(علیه السلام) چه می گویید که در گهواره نبی بود؟ آیا ایشان در آن زمان به سن بلوغ رسیده بودند؟! در حالی که از دیدگاه شیعه از شرایط  نبوت نیز علم لدنی و عصمت است.)

eslami
    کاربر

هابیل
    کاربر

سلام اسلامی

اگر  شما  فکر می کنید که من خوب جواب می دهم نشانگر  ژرف اندیشی خود شماست

من مدتها است با اسامی مختلف به سوالات مخاطبین اینگونه  جواب  می دهم ولی چون ژرف نگری نداشته وذهنیتشان دنبال پیشداوریهای قبلی است درست متوجه حرفهایم نمی شوند  در صورتیکه اگر بی طرفانه و حقیقت جویانه (نه متعصبانه) دنبال جواب باشند  براحتی متوجه منظورم می شوند پس شرط اول پذیرش حقیقت این است که بی طرف وبدون تعصب موضوعی را پی گیری کنیم

واقعیت این است که من نه شیعه ام نه سنی چون عنوان کردن شیعه یا سنی بودن فقط

باعث جبهه گیری ها ، تعصبات وزنده شدن پیش داوریها  وذهنیات قبلی می شود

امروزه عنوان کردن اینکه من  به این دلیل شیعه هستم  یا به آن دلیل سنی هستم هیچ

مشکلی از مشکلات مسلمانان را حل نمی کند فقط تنور اختلافات را داغ تر می کند

حالا که شما مرا در دلیل آوردن خوب دانسته اید  سوالات خود را به نوبت وجداگانه تک به تک عنوان کنید که به نتیجه برسیم

براهین ودلایل اینجانب قرانی است از حدیث استفاده نمی کنم مگر اینکه  درستی  آن توسط قران ثابت شده باشد وبرای جا انداختن مطلب لازم آید

آوردن  سوالات  چندگانه در یک جلسه  نمی تواند نتیجه بخش باشد

خوب حالابرای آغاز بحث به صورت شفاف وکوتاه  یک سوال بپرسید (با توجه به اولولیت آن برای شما )

سوال اول:؟؟

eslami
    کاربر

آیه قران: وهمسر بگیرید زنان بی شوهر را از میان خودتان وصالحین از غلامان وکنیزان اگر باشند فقیر خداوند آنها را بی نیاز می کند وباید خویشتنداری کنند آنها که نمی یابند نکاحی تا آنکه خداوند آنها را بی نیاز گرداند از فضلش
    سنت پیامبر: ازدواج سنت من است هر کس سنت را کنار بزند از من نیست
    خدا وکیلی آیه قران را با سنت مقایسه کنید کدامیک برای همه مسائل پاسخگوست

salehis
    کاربر

سلام

دلیل نمی شود وقتی نوح 1000 سال عمر کرد فرزندان ایشان هم عمر نوح داشته باشند

هابیل
    کاربر

سلام  salehis

در هنگام  جنگ ونبرد قابل اعتماد ترین افراد  برای  هر کسی اهل بیت آن فرد هستند

در تمام جنگهای پیامبر غیر از یکی دو مورد  امام علی حضور داشته است

در تمام جنگهای  امام علی فرزندانش حضور داشته اند

در کربلا هم  تمام فرزندان امام حسین بوده اند

بنا براین منطقی است که فکر کنیم در کنارامام زمان هم باید فرزندانش به عنوان یاریگران مورد اعتماد پدر وپشتیبانان نستوه وی  درهنگام قیام  جهانی حضور داشته باشند  تا دراین عرصه ی پرافتخار زنده مانده  وشرکت کنند

شیعه ها می گویند در هنگام قیام مهدی مرده ها ی قبوررجعت می کنند وزنده می شوند

آیا زنده ماندن وعمر طولانی کردن  فرزند کسی که به زعمشان بیشاز 1000 سال زنده مانده است عجیب تر است یا  زنده شدن دنیوی  دوباره ی کسانی که پوسیده شده اند!

آیا امام زمان شیعه نمی تواند از خدا خواهش کند که به همان رمز وسری که  خدابه او عمر طولانی داده  به فرزندانش  هم به عنوان یاریگران  پدر در قیام  عمر طولانی بدهد ؟

salehis عزیز

اگر جوابی  بر  این سوالات  دارید بگویید تا من هم جواب دهم.

اما به نوح اشاره کرده اید

اولا نوح در طول 1000 سالش جنگ ونبردی نداشته که پسران وی لازم باشد زنده بمانند تا در کنارش بجنگند

دوما چه دلیلی دارید که پسران نوح عمر طولانی نداشته اند؟ بگویید!

اگر دلیلی دارید بگویید تا اینجانب با همان دلیل خودتان بحث را ادامه دهم

با تشکر از بحث شما برای حقیقت جویی

m21568
    کاربر

با سلام!

شما در نوشته خود یک سری فروضی را فرض گرفته اید و طبق آن فروض نظریه خود را جلو برده اید. اولا ازدواج هر چند مستحب و سنت نبوی(صلی الله علیه و آله) است اما واجب نیست. پس اگر کسی این سنت را ترک کرد گناهی مرتکب نشده. ثانیا عقل می گوید که آدم در زندگی اگر مجبور شد بین بد و بدتر را انتخاب بکند؛ بد را انتخاب بکند یا به قول اصولیون دفع افسد به فاسد بکند. حال ممکن است شرایط امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) طوری باشد که ایشان نتوانند ازدواج بکنند. همانطور که حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) خواهر امام رضا(علیه السلام) به خاطر شرایط خاص زندگی خویش نتوانستند ازدواج بکنند. ثالثا ممکن است امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ازدواج کرده باشند و همسر ایشان بعد از یک عمر طبیعی 60 70 ساله از دنیا رفته باشند؛ و امام مجددا ازدواج کرده باشند و این سنت تا الان ادامه داشته باشد. در مورد فرزندان هم ممکن است امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ازدواج کرده باشند اما بنابر شرایط بچه دار نشده باشند؛ یا اینکه بچه دار شده باشند اما بچه های ایشان نیز بعد از یک عمر طبیعی مانند همسران از دنیا رفته باشند. یعنی اینکه تا الان امام ما(عجل الله تعالی فرجه  الشریف) بارها ازدواج کرده باشند و بارها هم بچه دار شده باشند؛ اما هم همسران و هم بچه ها بعد از یک عمر طبیعی از دنیا رفته باشند. ممکن هم هست همانطور که گفتم امام(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنابر شرایط تا الان ازدواج نکرده باشند.

سولماز
    کاربر

سلام ببخشید یه سوالی به نظرم می رسه و اون اینکه اگه کسی به یکی از سنتهای پیامبر عمل نکنه حکمش چیه؟

و آیا سنت ازدواج مگه برای همه واجب هست؟

هابیل
    کاربر

سلام m21568

شما نوشته اید

یعنی اینکه تا الان امام ما(عجل الله تعالی فرجه  الشریف) بارها ازدواج کرده باشند و بارها هم بچه دار شده باشند؛ اما هم همسران و هم بچه ها بعد از یک عمر طبیعی از دنیا رفته باشند. ممکن هم هست همانطور که گفتم امام(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنابر شرایط تا الان ازدواج نکرده باشند.

خوب بر اساس این نوشته های شما اگر بارها ازدواج کرده  همسران وی از کجا آمده اند ؟

آیا پدر ان آن دخترانی که زن امام زمان شده اند چطور دختر خود را به شخصی داده اند که

نه پدر ومادر ظاهری دارد نه فردی او را می شناسد  نه مکان وجای مشخصی دارد  نه شغل معلومی دارد

پدران آن دختران  بی گناه فر زند دلبند  خود راچطور در اختیار کسی می گذارند که  نه او را می شناسند نه  پدر ومادرش را می بینند نه شغلی ونه مکان ومنزلی دارد؟ چطور قبول می کنند آن پدران؟

یک راه دارد !

تنها راهش این است که باز دست به دامن  خیالپردازی و فرشتگان شوید و حوریان بهشتی  رابدنیا نزول داده  تا زن آن حضرت شوند!

اصلا اگر امام زمان ازدواج کرده است بالاخره  هدفش از ازدواج چیست ؟

مسلماً دست کم دو هدف دارد

یا صرفا برای دفع شهوت است

یا برای ایجاد نسل

فکر نمی کنم که شما با بند اول موافق باشید پس بند دوم را بررسی می کنیم

شما گفته اید که

همسر ایشان بعد از یک عمر طبیعی 60 70 ساله از دنیا رفته باشند؛ و امام مجددا ازدواج کرده باشند و این سنت تا الان ادامه داشته باشد. در مورد فرزندان هم ممکن است امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ازدواج کرده باشند اما بنابر شرایط بچه دار نشده باشند؛ یا اینکه بچه دار شده باشند اما بچه های ایشان نیز بعد از یک عمر طبیعی مانند همسران از دنیا رفته باشند

خوب پس   بند دوم ( ایجاد نسل) را بررسی می کنیم

اشکال در  ایجاد نسل اینجاست :

آن امام  زمان 1000ساله و  فوق العاده ای که شما می گویید آیا ازدواج می کند که ایجاد نسل کند اما قبل از فوت خودش بچه هایش بمیرند  این چور ایجاد نسلی است؟

آیا این ازدواج  کاری عبث وبیهوده  وسر گرمی نیست ؟

آیا فقط برای سرگرمی یک برهه ی زمانی کوچک بچه داشته باشد وبعد بچه هایش قبل از خودش همه بمیرند؟آیا ازدواج آن  مقام  به قول شما معصوم  در این صورت چه نتیجه ای داردغیر از دفع شهوت؟

آیا این امام شما نباید مصداقی از آیه ی

وَالَّذِينَ يقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّياتِنَا قُرَّةَ أَعْينٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا(الفرقان/74)
    و کساني‏اند که مي‏گويند پروردگارا به ما از همسران و فرزندانمان آن ده که مايه روشني چشمان [ما] باشد و ما را امام  پرهيزگاران گردان

باشد؟

خوب دقت کنید که طبق این آیه کریمه در خواست مقام  امامت وامام شدن  بعد از متاهل شدن  و درخواست فرزند آمده است !

پس بر اساس این آیه درخواست  مقام امامت بعد از  بلوغ ،تاهل و صاحب فرزند شدن اقامه می شود

اما شما به امام زمانتان از 5 سالگی مقام امامت عطا کرده و با اتیناه حکما صبیا اورا بی توجه به ختم شدن نبوت  به حضرت محمدبه مقام پیامبری رسانده اید!

از این نکته گذشته شما اگر که باز هم بگوییدامام مجرد است بر چه اساسی حرف می زنید ؟  داستانسرایی وخیالپردازی است یا برهان قاطع وآیه دارد  ؟آیا ما را مکلف می کنید که به هر حرفی خارج از نص قرآن قانع شویم که چون قال المعصوم در جلوی آن قرار گرفته؟

امام مجرد رابا کدام آیه ی قرآنی اثبات می کنید؟ بیاورید

شیعه یان  قرآن را قبول دارند یا ذهنیات وتراوشات خیالی عالم نماهای بی سواد را به عنوان دین می پذیرند ؟

فبای حدیث بعد الله و آیاته یومنون؟

من اصدق من الله قیلا؟

اگر دلیل و آیه ای  بر مجرد بودن امام  دارید بیاورید

یا اینکه چون ندیدند حقیقت  ره افسانه وخیالپردازی در پیش گرفته می شود

اساسا کار شیعه ها هم همین است چون در تنگنا قرار می گیرند دست به دامن خیالپردازی وتاویلهای شاذ می زنند ومی خواهند در مقابل آیات صریح وساده ی قرآن مجید

توجیهات دور از ذهن ونامعقول بسازند ولی امید وارم شما از آنها نباشید

مطالعه کنید واگر  توانستید  برهان خود را بیاورید

من الله توفیق

هابیل
    کاربر

سلام ببخشید یه سوالی به نظرم می رسه و اون اینکه اگه کسی به یکی از سنتهای پیامبر عمل نکنه حکمش چیه؟

و آیا سنت ازدواج مگه برای همه واجب هست؟

سلام سولماز

سوال خوبی پرسیده ای  پس خوب هم به جوابها نگاه کن

1 اولاً حسنات الابرار سیئات المقربین

شیعه ها آنقدر امام زمان خود را بزرگ کرده اند که بد جوری زیر ذره بین قرار گرفته است !

وعوارض این بزرگنمایی های نجومی هم دامنگیر شیعه شده وهم برای امامشان درد سر ایجاد کرده است به طوریکه  نه راه پسروی دارند نه  راه  پیشروی

مقام  فردهر چه که بالاتر رود حساسیت مردم به  چگونگی رفتاروی بیشتر می شود

اگر یک نفر کارتون خواب با ظاهری  کثیف ،ژولیده و مندرس  در خیابانی راه برود  خیلی  کمتر مورد عتاب  عابرین قرار می گیرد  تا اینکه رییس جمهور کشور از همان خیابان فقط با کفش واکس نزده بگذرد!

کسی که به قول شیعه مقام امامت وعصمت را دارد وقرار است الگوی بشریت شود نباید کوچکترین اشکال وایرادی در کارش پیدا باشد  اگر خود ازدواج را ترک کرده باشد دیگر نمی تواند به مردم دستور دهد  ازدواج کنید 

آیه ی ذیل را ببین

أَتَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنْسَوْنَ أَنْفُسَكُمْ وَأَنْتُمْ تَتْلُونَ الْكِتَابَ أَفَلَا تَعْقِلُونَ(البقرة/44)
    آيا مردم را به کار نیک (خیر)دستور  مي‏دهيد و خود را فراموش مي‏کنيد!

واو که نمی تواند برخلاف قرآن عمل کند

دوما

عنوان کردن بحث ترک سنت ازدواج  توسط امام زمان  فقط برای مقدمه ی آغاز بحث اصلی بوده است  اگر همت کنی وبحث را پیگیری نمایی متوجه حقایق اصلی خواهی شد

eslami
    کاربر

سلام دوست عزیز من نه به خدا نه به قران نه به خود محمد(ص) ونه به هیچ کس دیگر گیر ندادم من دنبال حقیقتم اتفاقا تنها چیزی که با عقل من سازگاره همین قرانه که خدا نگذاشته تحریف بشه من با بی منطقی مخالفم من با حباب روی آب که راحت یک بچه کوچولو میتونه اونو فوت کنه واز بین ببره مخالفم فقط یک نصیحت از من حقیر قبول کن مصداق آیه وجعلنا من بین ایدیهم سدا ومن خلفهم سدا فاغشیناهم فهم لایبصرون مباش  اگر حرفی شنیدی که با گفته های ثبت شده از بچگی در ذهنت مغایرت داشت بر اساس تعصب اونو رد نکن روی اون فکر کن ما باید در دین تحقیق کنیم نه از روش دیگران اونو تقلید کنیم وبه روش آبا واجداد وپدران پیش رویم چون اگر منطقمون فقط ادامه دادن راه  پیشینیانمون باشه مطمئن باشید شما اگر در یک خانواده مسیحی بدنیا آمده بودید الان صلیب به گردن داشتید وداشتید از خدا بودن مسیح دفاع می کردید

دانش
    کاربر

با سلام ….جناب اسلامی بنابر تراوشات ذهنى و قلمی شما تنها چیزی که از گیر دادن شما مصون بوده زیارت عاشورا و شذوذ روایات مجلسی هست آن  هم بعلت تغییر فطرتی که این خفاشان عمامه به سر تو ذهن شما ریخته اند ….گفته اید دنبال حقیقتم! چه حقیقتی بالاتر از اینکه قرآن از برای یکتا پرستی نازل شده ولی شما امام زاداه پرستی به مزاجتان خوشتر آید …شکی در این نیست که قرآن را خداوند حفظ کرده و ( وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَىٰ ﴿٣﴾ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحَىٰ ﴿٤﴾ سوره نجم هم آیه قرآن هست پس خدا سنت پیامبرش را نیز حفظ کرده … و شما با خیال خام خود وسنگ تحقیق به سینه زدن نمی توانید مثل بچه یا بزرگ انو فوت کنی و دلت خوش باشد( يُرِيدُونَ أَن يُطْفِئُوا نُورَ اللَّـهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّـهُ إِلَّا أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿التوبة: ٣٢﴾ همواره می خواهند نور خدا را با سخنان باطل [و تبلیغاتِ بی پایه] خود خاموش کنند؛ ولی خدا جز اینکه نور خود را کامل کند، نمی خواهد، هر چند کافران خوش نداشته باشند. در مورد تحقیق گفتین کدام محقق شما آستین بالا زده و کمر همت بسته که هزران حدیث و روایت که با کم خردترین مغاریت دارید را تنقیح کرده باشه که شما دومی باشی و بیایی به عقل ومنطقی که خودتان روش خیلی حساب می کنید مسلمات قرآن واحکام ثابت و صحیح پیامبر را محک بزنی و پارازیت بندازی و  فقط بگی ما هم زیارت عاشورا داریم؟ اما در مورد مسیحی و وجه شبهه آن بگم که اشکال تراشی ها شما در قرآن دست کمی از گیر دادن بنی اسرائیل به موسی علیه السلام نیست (قصه گاو بنی اسرائیل) در زیر من هم بعنوان نصیحت آیاتی را با اعراب و مصدر آوردم باشد امید هست که شفا شما باشد: ( وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّـهِ الْكَذِبَ وَهُوَ يُدْعَىٰ إِلَى الْإِسْلَامِ ۚ وَاللَّـهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿٧﴾ يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّـهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّـهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿٨﴾ هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ ﴿٩﴾ سورة الصف /می خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند. (٨) اوست که پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان پیروز کند، گرچه مشرکان خوش نداشته باشند.

eslami
    کاربر

خدایا خدایا خدایاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من چطوری وبا چه زبونی بگم من فقط قران وقبول دارم واین دومرتبه می گه تو به قران گیر دادی

ولی یک چیزی در مطالب بالا که برام فرستادی باعث بیشتر فهمیدنم شد همون سوره نجم که خداوند فرمود وما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی نشون می ده اصلا سنتی در کار نبوده اون فقط آیات وحی الهی را بیان می فرمود وحتی کلمه ای هم به آن اضافه وکم نمی کرد فقط آیات قران را برای مردم بیان وآموزش می داد

آقای عزیز ومحترم آنچه وحی می شد فقط قران بود نه سنت

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 17)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.