آیا از نظر وهابی ها توسل مطلقاً باعث شرک است یا توسل به کسانی که در دنیا نیستند شرک است؟

Home انجمن ها اهل بیت آیا از نظر وهابی ها توسل مطلقاً باعث شرک است یا توسل به کسانی که در دنیا نیستند شرک است؟

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کامبيز در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • نویسنده

کامبيز
    کاربر

با سلام

با توجه به گفتگوهايي که تاکنون با برخي اعضاي سايت داشته ام امري بر بنده مشتبه شده است و آن اينکه

آيا توسل مطلقاً باعث شرک است يا توسل به کساني که در دنيا نيستند شرک است؟

يعني اگر در زمان حضور پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله به ايشان متوسل شويم شرک نيست؟

با تشکر

eslami
    کاربر

پرستش را می توان به دو بخش تقسیم کرد که فعلا در مقاله اول به یاری خداوند به بخش اول آن به طور خلاصه اشاره می کنم.ودر زمانهای آتی به بخش دوم آن می پردازم
    پرستش فقط مخصوص خداست
    بخش اول آن شامل حمداست که فقط مخصوص خداست
    قل الحمدلله بگو حمد مخصوص خداست حمد ، شکر ، ستایش ومدح مخصوص خداست که نمی توان کسی را با خدا در آن شریک دانست برای وضوح مطلب به مثالی اشاره می کنم زمانیکه سلیمان تخت بلقیس را جلو خودش حاضر دید آنرا به آورنده نسبت نداد بلکه بلافاصله فرمود هذا من فضل ربی لیبلونی ءاشکر ام اکفر این از فضل پروردگار من است تا بیازماید مرا که آیا شکر میگویم یا می پوشانم یا بعبارتی آیا آنرا به خالق نسبت می دهم یا به مخلوق
    با وجودیکه آن مخلوق گفت من آنرا در یک چشم بر هم زدن حاضر می سازم واین کار را هم کرد ولی سلیمان حمد خدا را گفت وحتی از آن مخلوق تشکر هم نکرد چون چشم نفسش بینا بود وحق رامیدید
    یا در آیات دیگر می فرماید واذا مسکم الضر فی البحر ضل من تدعون الا ایاه فلما نجیکم الی البراعرضتم وکان الانسان کفورا وچون مس کند شما را ضرری در دریا گم می شود کسی راکه می خوانید غیر خدا پس چون نجاتتان داد بسوی خشکی روی گردان شدید وباشد انسان پوشاننده حق(کافر) مثلا در سختی ها برایمان مشکلی پدیدار می شود خالصانه خدا را می خوانیم واز اویاری می طلبیم وقتی خداوند مارا به ساحل نجات رسانید آنرا به اسبابش نسبت می دهیم وکافر می شویم مثلا می گوییم فلان دکتر اگر نبود بچه ام مرده بود یا در دریا اگر فلان کشتی ما را ندیده بود ما غرق شده بودیم به همین راحتی خدا را حذف می کنیم تازه اگر خیلی خوب باشیم می گوییم اول خدا دوم این دکتر مارا خوب کرد وشریک برای او قائل می شویم وشفا را به غیر خدا نسبت می دهیم خداوند برای حل مشکلات ، خودش مستقیما بر بندگان ظاهر نمی شود چون تحمل ما کم است
    همانطور که بنی اسرائیل تحمل دیدن خدارا نداشتند وما چون ماده ایم از وسایل مادی برای کمک به ما استفاده می کند ولی ما چون فقط ماده را میبینیم آنرا به غیر او نسبت می دهیم ودر شفا دادن ، دکتر ودر نجات ، کشتی را می بینیم وآنها را شریک خدا قرار می دهیم و مدح وستایش غیر خدا را انجام می دهیم که همه اینها شرک است وپرستش غیر خداست
    اگرخدا بخواهد بخش بعدی پرستش را به بعد موکول می نمایم .

eslami
    کاربر

بقیه مطالب را دراین قسمت جستجو کنید

http://www.islamtxt.net/content/forum/772#comment-1341

کامبيز
    کاربر

سلام جناب اسلامي

اميدوارم حالتان خوب باشد.

سوال اينست که آيا

آيا توسل به زندگان شرکت است؟

آيا توسل به مردگان شرک است؟

آيا توسل مطلقاً شرک است؟

سوال بسيار بسيار واضح است. لطفاً همنطور واضح بفرمائيد.

با تشکر

raha
    کاربر

جناب کامبیز!

مگر فردی پیدا شده است که بگوید توسل شرک است؟ چه بر زنده و چه بر مرده.!

یعنی اگر فردی این سخن را گفته باشد حتی کلام ابن تیمیه را نخوانده است که خود ایشان توسل را قبول دارند.

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.