عقیده علی (رض) درباره ی امامت

Home انجمن ها جانشینی عقیده علی (رض) درباره ی امامت

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  عبدالله اهل سنت در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 83)
  • نویسنده

و اینکه گفته ای (بس هراجماعي دال بر رضايت الله وحق نمي شود)

برادرم : جانا سخن از زبان ما می گویی .

اگر عقلت را بکار بیندازی در سوال اولیه هم گفتم اجماع شورای مهاجرین و انصار و آن شورایی که حضرت علی در نامه 6 نهج البلاغه تایید کرده .

خدا را شکر که همان حرفی را زدی که من در سوال اولیه مطرح کرده ام .

و همچنین برای ادامه بحث اگر می خواهی که مثل گذشته ، من هر مدرک و گفته ای از کتاب نهج البلاغه و اصول کافی ارائه دهم بگویید که سند ندارد و یا ضعیف است یک سوال دیگر از شما دارم و می خواهم که حتما پاسخ بدهید و ادامه بحث را داشته باشیم تا خوانندگان قضاوت کنند .

سوال این است : پیامبر اسلام با نام و وظایف مشخص در ایات متعدد قران ، از طرف خداوند معرفی شده است .

و هر زمان که پیروان پیامبر دچار مشکل می شدند برای حل مشکل ، و اگر در مسائل دینی و عبادی دچار اختلاف می شدند به پیامبر رجوع می کردند .

و اگر عالم و یا فرستاده پیامبر اسلام در اطراف و شهرهای دیگر در بیان احکام دین اسلام با مردم آن شهر و دیار ، دچار مشکل می شدند ، هر فردی که می خواست می آمد در مدینه ، بدون واسطه وبدون معطلی نزد پیامبر اسلام و مشکل دینی و … خود را مطرح و جواب صحیح را از پیامبر اسلام می گرفت .

و حتی صحابه پیامبر اگر دچار اختلاف فقهی می شدند به پیامبر رجوع می کردند و پیامبر حکم صحیح شرعی را برایشان بیان می کرد .

و امام زمان که اهل تشیع می گویند بدنیا آمده و زنده هست و برای هدایت مردم هست تا مردم گمراه نشوند ، چرا در مکان مشخصی در دسترس تمام مردم نیست تا مثل پیامبر اسلام جواب سوالات دینی مردم را بدهد .

و یا حداقل اختلافات فقهی بین مراجع را حل و فصل نماید .

تا فتوا های متضاد صادر نکنند .

و امروز با توجه به وسائل ارتباط جمعی امام زمان می توانست با یک شبکه تلوزیونی پاسخ هر سوال کننده ای در اقصی نقاط دنیا را بدهد .

و چرا تا امروز حتی کتابهای روایی و حدیثی اهل تشیع را تصحیح نکرده است ، که یک عالم اهل تشیع بگوید این حدیث صحیح است و دیگری بگوید این حدیث ضعیف است .

آن هم در زمانی که امام معصوم حی و حاضر است .

و چرا نهج البلاغه را تصحیح نکرده است ؟؟

تا گفتار صحیح حضرت علی برای مردم مشخص کند .

و چرا قران را تفسیر نکرده است تا هرکسی درباره ی ایات قران اظهار نظر نکند و به رای خود تفسیر نکند ؟؟؟

و با توجه به اینکه مدت 30 سال می شود که حکومت دست نائب ایشان است آن کتابهای تصحیح شده ، چاپ و منتشر و مردم از اسلام ناب مستفیض می شدند .

آیا این سردرگمی مردم گناهش بر گردن چه کسی می باشد ؟؟؟

…………

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    .

abdollah1990
    کاربر
    —…..—–
در حال نمایش 8 نوشته (از کل 83)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.