سوالی که کمر معتقدین به امامت منصوص الهی ۱۲ امام پس از فوت پیامبر را شکسته !!!

Home انجمن ها جانشینی سوالی که کمر معتقدین به امامت منصوص الهی ۱۲ امام پس از فوت پیامبر را شکسته !!!

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 0 کاربر است ، و آخرین بار توسط  abdollah1990 در 9 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 42)
  • نویسنده

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    سلام علیکم.

ترجمه آیه از مجاهد بود نه من. بینه فعلا با شماست که مدعی هستید اصول در قرآن آمده. و بارها عرض کردم که ایرادات سوالتان را مرتفع کنید و سپس جواب بگیرید.

abdollah1990
    کاربر

با سلام . اینکه گفته ای (ترجمه آیه از مجاهد بود نه من.)

برادرم اولا : چرا به سوال اولیه پاسخ نمی دهی ؟؟؟

دوما : اگر ترجمه را قبول نمیداشتی آن را مطرح نمی کردی .

و آنچه را قبول داشتی می گذاشتی .

و اینکه گفته ای (بینه فعلا با شماست که مدعی هستید اصول در قرآن آمده.)

اولا : شما مدعی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر هستید .

و باید مثل نبوت و معاد از قران ثابت کنید .

دوما : چندین بار جواب این سوالات را در لینک : http://islamtxt.net/?q=content/forum/2015 داده ام و اگر از خدا خجالت نمی کشید لا اقل از خوانندگان فهیم خجالت بکشید .

اما جواب شما : اگر اصول یک دین در کتاب اصلی یک دین نباشد پس در کجا می باشد ؟؟!!!

آیا اصول قانون اساسی در داخل کتاب قانون اساسی موجود است یا در داخل قانون جزا و مالک ومستاجر ؟؟؟!!!!!!!!

شارع دین و قانون گذار این دین کیست ؟؟ غیر از خدا ؟؟؟

خوب کتابی که الله نازل کرده و بدور از تحریف است چیست ؟؟؟ غیر از قران ؟؟؟؟

abdollah1990
    کاربر

واینکه گفته ای (ایرادات سوالتان را مرتفع کنید و سپس جواب بگیرید.)

برادرم سوالم خیلی واضح و روشن درباره ی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر می باشد .

و کسانی که اعتقاد به این موضوع دارند مثل نبوت و معاد از قران پاسخ بدهند .

و هر آدم با شعور و با عقل می فهمد کسانی که پاسخ به سوال اولیه ندارند می خواهند برای فریب و مشوش کردن ذهن افراد ، جواب سوال را با طرح سوال بدهند .

و همین رفتار شما بهترین نشانه و دلیل پوچ بودن و باطل بودن ادعای امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر می باشد .

و من قضاوت را به خوانندگان فهیم و با شعور واگذار می کنم .

و لطفا به لینک http://islamtxt.net/?q=content/forum/2015 مراجعه کنند و ببینند که عبدالحسین چطوری به مغلطه بازی و سفسطه بازی روی اورده است . و پاسخ خود را گرفته است .

arash
    کاربر
    فرض كنيم در قران نام امام علي به عنوان جانشين صريحا ذكر مي شد نتيجه قطعي اين مي بود كه امام علي خليفه بلامنازع مسلمين مي شد. اما پس از ارتحال يا شهادت امام علي تكليف چه مي شد؟ با اندكي تامل ميتوان نتيجه گرفت كه برميگرديم به شرايطي كه الان واقعا و خارج از فرض فوق در زمان پس از ارتحال پيامبر وجود دارد و اختلاف در امر رهبري و خلافت بين شيعه و سني وجود دارد زيرا بنا بر فرض فوق اگر امام علي پس از خود كسي را معرفي ننمايد كه مشخص است احتمال اختلاف وجود دارد و مثلا ممكن است كساني امامت حسن بن علي كه به ادعاي شيعه امام دوم است را نپذيرند زيرا در قران نيامده است و اگر امام علي فرزندش حسن را بنابر ادعاي شيعه معرفي نمايد باز هم چون در قران نيامده ممكن است كساني در صحت انتساب شك كنند و اصلا مدعي بشوند كه همچنانكه امامت امام علي در قران ذكر شده بايد امامت حسن بن علي هم ذكر گردد و گرنه ضرورتي در اطاعت نيست و بنابراين چنانچه امامت علي در قران ذكر شود لازم است تا قيامت نام همه جانشينان در قران ذكر گردد كه البته اين فرض بسيار غيرمنطقي و دور از حكمت خداوند است زيرا قران كتاب هدايت است و نه پيشگويي جزئيات اينده.
    لذا امامت اهميت بنيادين دارد ولي نياز به ذكر نام ائمه در قران نيست و تنها راه معقول بيان صفات و اصول كلي جانشيني پيامبران است همانند آنچه در ايه خطاب به ابراهيم امده است: و لا ينال عهدي الظالمين و البته ابوبكر مصداق ظالمان است و به عنوان يكي از مصاديق ظلم برطبق احاديث صحيحين به فاطمه ظلم كرد زيرا فاطمه ناراضي از او از دنيا رفت و پيامبر وعده فرمود كه هر فاطمه از او راضي نباشد خدا و پيامبرش از او راضي نيست

abdollah1990
    کاربر
    با سلام و عرض ادب خدمت شما .

برادرم : اولا : مثل اینکه شما سوال را خوب مطالعه نکرده اید .

و اگر هر فردی عاقل و با شعور سوال اولیه من را مطالعه کند متوجه می شود که من خواستار آیاتی از قران شده ام که امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را بصراحت بیان نموده باشد .

ومن تنها نام حضرت علی را سوال نکرده ام .

دوما : موضوع اعتقادات در قران بصراحت بیان شده مثل نبوت و معاد .

و اگر امامت 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام هم وجود می داشت به همان صراحت اعلام می شد .

سوما : موضوع اعتقادات را نمی توان با پیش فرض هایی که از ذهن من و شما تراوش می کند ، بسنجیم .

از شما و هر فردی که می خواهد به سوال من پاسخ دهد خواهشمندم که پاسخ های مستند به آیات قران و مرتبط با همان موضوع باشد .

و درباره ی ایه 124 بقره که مخاطب آن حضرت ابراهیم می باشد :

ایه 124 سوره بقره در وصف فرد دیگری نازل شده است (حضرت ابراهیم ع) و اوصاف و صفت یک فرد را نمی توان به یک شخص دیگری نسبت داد و برای ان مقام و منصب الهی تراشید .

من آنم که رستم بود پهلوان .

و حضرت ابرهیم که به امتحانات الهی زیادی دچار شد ( مثل افکنده شدن در اتش و به قربانگاه بردن فرزند و … ) ایا امام نهم محمد تقی که در سن 8 سالگی به گفته شما به مقام امامت رسید . به چه ازمایش الهی مبتلا شد ( طبق ایه 124 بقره که مثل ابراهیم ابتلا شده باشد ) که انقدر مهم بوده که به مقام امامت برسد ؟؟!!

abdollah1990
    کاربر

abdollah1990
    کاربر

عبدالحسین
    مشارکت کننده
    علیک با سلام.

در 2/2 نوشتم؛

آقای مجاهد؛

وَمَا آتَاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَمَا نَهَاكُمْ عَنْهُ فَانتَهُوا 7 حشر

چيزهائي را كه پيغمبر براي شما آورده است اجراء كنيد ، و از چيزهائي كه شما را از آن بازداشته است ، دست بكشيد.

دوستتان(نقاش) در تاپیک دیگری معتقد است که هر آدم عاقلی که این آیه را از ابتدا بخواند میفهمد که موضوعش چیست.

الان موضوعش این چیزی است که شما فرمودید؟.

یعنی ترجمه را قبول دارم؟ تناقض حرف شما و مجاهد را نشان دادم.

پاسخ به چی بدهیم؟ شما که دنبا لفظ هستی چه جوابی میخواهی؟ امامت دوازده امام از قرآن ثابت است اما شما دنبال لفظ هستید.

بینه هم با شماست. میگویید اصول در قرآن هست. کجا؟ البته قبلا از این سوال فرار کرده اید و من در تعقیبتان گفته ام که همین چیزی که شما به عنوان جواب میدهید در 55 مائده نیز با هر ترجمه ای که باشد ثابت است. چرا این اصل نیست؟ مثلا آیه گذاشتید که عدم ایمان به ملائکه کفر است. ملائکه را هم از اصول دین کردید. درسته؟

قرآنی که عایشه میگوید داجن خوردش؟

مغلطه چی هست؟ جز اینکه بگویید اصول در قرآن آمده و بعد از اثبات اینکه آیه بیاورید که گفته باشد اینها اصل هستند عاجزید و برای فرار، وقیحانه دیگران را متهم بکنید؟

عزیزم آیه ای که بگوید اصول در قرآن آمده. و آیه ای که بگوید اینها اصل هستند کجاست؟ یک آیه آوردی که تخلف از اینها کفر است. در آن نماز هست انفاق هست ملائکه هست…. . خب این تصریح در اصل بودن است یا اینکه استنباط کرده اید؟ شما که دائم دنبال لفظ هستید زحمت بکشید و لفظ اصل را در قرآن نشان دهید. معنا را که نمی دانید چیست و نمی خواهید که بدانید. لفظ اصل را نشان دهید که اصول دین در قرآن آمده. به همه مقدسات الهی قسم یاد میکنم که اگر لفظش را نه استنباط و فهمش را نشان دهید امامت 12 امام را با لفظ در قرآن نشان دهم.

.

خواننده اگر فهیم باشد وقتی ببیند که سائل در رد ایراد سوالش مانده دیگر دنبال مطالب مشابه او نمی رود.

abdollah1990
    کاربر

اینکه گفته ای (پاسخ به چی بدهیم؟ شما که دنبا لفظ هستی چه جوابی میخواهی؟ امامت دوازده امام از قرآن ثابت است)

برادرم پاسخ به سوال اولیه (امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر با ایات قران مثل نبوت پیامبر اسلام) که همیشه از ان فراری هستید .

کسانی که به امامت منصوصو الهی 12 امام پس از فوت پیامبر اعتقاد دارند باید پاسخ بدهند .

اگر راست می گویی یک ایه از قران بیاورید که مثل نبوت پیامبر اسلام ، امامت 12 امام پس از فوت پیامبر اسلام را ثابت کند .

وظائف پیامبراسلام در قران امده . اطاعت از پیامبر اسلام در قران امده و ….

پس چرا برای امامت 12 امام پس از فوت پیامبر هیچ ایه ای که وظائفشان و اطاعتشان دستور داده شده باشد ، وجود ندارد .

اینکه گفته ای (بینه هم با شماست . میگویید اصول در قرآن هست. کجا؟)

برادرم تمام مراجع شیعه می گویند که اصول دین قابل تقلید نیست .

پس از کجا اصول دین را مراجع شما فهمیده اند ؟؟

چرا به مغلطه بازی افتاده ای ؟؟

اگر اصول یک دین در کتاب اصلی یک دین نباشد پس در کجا می باشد ؟؟!!!

و هر ادم با عقل و شعوری می داند البینه علی المدعی می باشد .

من که مدعی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر نیستم .

abdollah1990
    کاربر

اینکه گفته ای (مثلا آیه گذاشتید که عدم ایمان به ملائکه کفر است. ملائکه را هم از اصول دین کردید.)

برادرم ایه 177 سوره بقره می گوید به این موارد ایمان بیاورید .

و ایه 136 سوره نساء می گوید هر فردی به این 5 مورد ایمان نیاورد در ضلالت و گمراهی است .

من در کجا گفتم ملائکه از اصول دین است چرا دروغ می گویی و تهمت می زنی ؟؟

من از خوانندگان محترم می خواهم که تمام مطالب من را و حتما سوال اولیه من را بخوانند و کذاب بودن آقای عبدالحسین را به راحتی متوجه میشوند .

و اینکه گفته ای (قرآنی که عایشه میگوید داجن خوردش؟)

اولا : قران را در زمان پیامبر روی پوست و چوب و چرم و استخوان می نوشتند .

برادرم به تمام کتب تاریخی اسلامی و غیر اسلامی مراجعه کنید ، خواهید فهمید که من راست گفته ام .

و دوما : ده ها برابر کاتبان قران قاریان و حافظان قران وجود داشته اند از جمله خود حضرت علی و ابوذر و سلمان و عمار و… اگر کسی ادعا می کرد که قسمتی از ایات قران کم و زیاد شده قاریان و حافظان قران حضور داشتند از جمله حضرت علی .

ایا با استدلال شما مغز انها را هم بزغاله خورده بود ؟؟؟!!!

سوما : خود حضرت علی همین قران موجود را قبول داشتند .

چهارما : اگر این قران صحیح نیست اولین وظیفه ی حضرت علی در دوران خلافت 5 ساله اشان نوشتن قران و توزیع ان به سراسر حکومت اسلامی بود .

abdollah1990
    کاربر

اینکه گفته ای (مغلطه چی هست؟ جز اینکه بگویید اصول در قرآن آمده …)

برادرم تمام مراجع شیعه می گویند که اصول دین قابل تقلید نیست .

پس از کجا اصول دین را مراجع شما فهمیده اند ؟؟

چرا به مغلطه بازی افتاده ای ؟؟

اگر اصول یک دین در کتاب اصلی یک دین نباشد پس در کجا می باشد ؟؟!!!

و هر ادم با عقل و شعوری می داند البینه علی المدعی می باشد .

من که مدعی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر نیستم .

اینکه گفته ای (یک آیه آوردی که تخلف از اینها کفر است. در آن نماز هست انفاق هست ملائکه هست…. .)

برادرم اولا : ایه 136 سوره نساء (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّـهِ وَرَ‌سُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي نَزَّلَ عَلَىٰ رَ‌سُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي أَنزَلَ مِن قَبْلُ ۚ وَمَن يَكْفُرْ‌ بِاللَّـهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُ‌سُلِهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ‌ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا بَعِيدًا) به صراحت ایمان نداشتن به 5 مورد را موجب ضلالت و گمراهی دانسته .

و من سوال کرده ام که چرا در این ایه از ملائکه بحث شده ولی از به گفته ی شما امامت 12 امام چیزی نگفته ؟؟!!

دوما : چرا برای فرار از پاسخ به سوال اولیه به هزیان گویی افتاده ای ؟؟

سوما : من می گویم اگر امامت 12 امام منصوص الهی می بود باید در این ایه و دیگر ایات به صراحت بیان می شد .

abdollah1990
    کاربر

با سلام . اینکه گفته ای (ترجمه آیه از مجاهد بود نه من.)

برادرم اولا : چرا به سوال اولیه پاسخ نمی دهی ؟؟؟

دوما : اگر ترجمه را قبول نمیداشتی آن را مطرح نمی کردی .

و آنچه را قبول داشتی می گذاشتی .

و اینکه گفته ای (بینه فعلا با شماست که مدعی هستید اصول در قرآن آمده.)

اولا : شما مدعی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر هستید .

و باید مثل نبوت و معاد از قران ثابت کنید .

دوما : چندین بار جواب این سوالات را در لینک : http://islamtxt.net/?q=content/forum/2015 داده ام و اگر از خدا خجالت نمی کشید لا اقل از خوانندگان فهیم خجالت بکشید .

اما جواب شما : اگر اصول یک دین در کتاب اصلی یک دین نباشد پس در کجا می باشد ؟؟!!!

آیا اصول قانون اساسی در داخل کتاب قانون اساسی موجود است یا در داخل قانون جزا و مالک ومستاجر ؟؟؟!!!!!!!!

شارع دین و قانون گذار این دین کیست ؟؟ غیر از خدا ؟؟؟

خوب کتابی که الله نازل کرده و بدور از تحریف است چیست ؟؟؟ غیر از قران ؟؟؟؟

abdollah1990
    کاربر

واینکه گفته ای (ایرادات سوالتان را مرتفع کنید و سپس جواب بگیرید.)

برادرم سوالم خیلی واضح و روشن درباره ی امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر می باشد .

و کسانی که اعتقاد به این موضوع دارند مثل نبوت و معاد از قران پاسخ بدهند .

و هر آدم با شعور و با عقل می فهمد کسانی که پاسخ به سوال اولیه ندارند می خواهند برای فریب و مشوش کردن ذهن افراد ، جواب سوال را با طرح سوال بدهند .

و همین رفتار شما بهترین نشانه و دلیل پوچ بودن و باطل بودن ادعای امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر می باشد .

و من قضاوت را به خوانندگان فهیم و با شعور واگذار می کنم .

و لطفا به لینک http://islamtxt.net/?q=content/forum/2015 مراجعه کنند و ببینند که عبدالحسین چطوری به مغلطه بازی و سفسطه بازی روی اورده است . و پاسخ خود را گرفته است .

abdollah1990
    کاربر
    علمای شیعه معتقد به امامت منصوص الهی 12 امام پس از فوت پیامبر چرا پاسخ نمی دهند ؟؟

abdollah1990
    کاربر
    در بین چند صد هزار عالم یک نفر پیدا نمی شود پاسخ بدهد ؟؟
در حال نمایش 15 نوشته (از کل 42)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.